Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Adwentyści Dnia Siódmego

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Jacek » Śr kwi 11, 2012 22:20

Adwentyści, prócz zdrowego odżywiania się, i zdrowego sposobu życia, a i w tym przesadzają, nic ciekawego do Chrześcijaństwa nie wnoszą. To jedno z wyznan które zajmują się głownie rachunkiem prawdopodobieństwa, na temat ponownego przyjścia Chrystusa na ziemię.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » Śr kwi 11, 2012 22:49

Mnie osobiście Adwentyści raczej mało interesują. Jeżeli ktoś chce zdobyć więcej informacji na ich temat - wystarczy "wstukać" w google. My skupmy się na naszych sprawach.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez jagna » Śr kwi 11, 2012 23:02

Ciężko w dziale - inne wyznania i Kościoły - zajmowac się swoimi sprawami, nie?

Dla mnie wszystkie wyznania mające odchył na punkcie końca świata mają w sobie coś sekciarskiego.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Andrzej » Cz kwi 12, 2012 18:33

Tomasz napisał(a):Mnie osobiście Adwentyści raczej mało interesują. Jeżeli ktoś chce zdobyć więcej informacji na ich temat - wystarczy "wstukać" w google. My skupmy się na naszych sprawach.


To może coś o dwustronnym dialogu teologicznym między ADS a Kościołami luterańskimi (a więc także KEA, bo jest członkiem SFL)?
Lutheran-Seventh-day Adventist
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Jacek » Cz kwi 12, 2012 20:26

Po Swiatowej Federacji Komedianctwa /SFL/ można się wszystkiego spodziewać. Ta organizacja na stronie Konfesyjni powinna być wymazana z pamięci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » Cz kwi 12, 2012 20:46

Postawa ŚFL w wielu sprawach, nas - ortodoksyjnych i konserwatywnych luteran bardzo rozczarowuje. Ale to zupełnie inny temat.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Vojtas » Cz kwi 12, 2012 22:08

Andrzej napisał(a): To może coś o dwustronnym dialogu teologicznym między ADS a Kościołami luterańskimi ?

Adwentyści są bardzo zróznicowani. Jedni twierdzą żę są kościołem jedynozbawczym,nie utrzymują kontaktów ekumenicznych z inymi Kościołami. Inni Adwentyści to z kolei są bardziej liberalni,ekumenizują się prawie z każdym,oraz na "objawienia" EGW patrza z przymrużeniem oka
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Jacek » Pt kwi 13, 2012 07:01

Czyli -dla każdego coś wesołego. Oni sami się mocno pogubili.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Agnes » Pt kwi 13, 2012 13:06

Wildente, właściwie miałam nie odpisywać na Twój ostatni post do mnie, który odebrałam jako bardzo obraźliwy wobec mnie i ogólnie tak zacięty i bezwględny, że aż niechrześcijański w swej wymowie. Jak to pisał ksiądz Twardowski : "Broniłem Boga tak bardzo, że aż trzepnąłem w mordę człowieka"... W dodatku w innym wątku przeczytałam, że uważasz, jakoby świat liczył sobie 5 tysięcy lat, i twierdzisz, ze te rewelacje zapisane są w Biblii. Kończę zatem podejmowanie z Tobą dyskusji na tym forum. Tak jak kiedyś przestałam dyskutować z Januariusem. A więc to mój ostatni post do Ciebie.

Mogę Cię uspokoić: w tym semestrze studia zaoczne zabiorą mi tylko jedną niedzielę, a w zeszłym semestrze w ogóle nie miałam dydaktyki, ani w dni powszednie, ani w niedziele. Na tym polega moja praca, że mam okresy dużej kumulacji zajęć, a potem całe tygodnie "wolnego". Z tego również powodu trudno mi w faryzejski sposób przestrzegać zawsze przez cały rok postulowanego przez Ciebie rytmu - czyli pracuję zawsze sześć dni w tygodniu i zawsze mam wolną niedzielę. Bo nieraz cały tydzień mam wolny. Ale nie o to chodzi.

Jeżeli miałabym własną prywatną uczelnię, której byłabym rektorem - wówczas na tej mojej uczelni wszystkie niedziele byłyby zawsze wolne. Na razie jestem adiunktem na uczelni państwowej. Studenci mogą nie przychodzić na zajęcia w niedzielę. Nigdy nie sprawdzam obecności w niedzielę. Ale ja podpisałam umowę o pracę. Moim obowiązkiem jest przyjść do pracy. Dlatego napisałam wcześniej, że dobrze byłoby zmienić prawo państwowe. Nie dlatego przychodzę do pracy w niedzielę, zeby więcej zarobić, ponieważ są to godziny wchodzące w skład mojego etatu.

Co do mojej działalności charytatywnej - nie mam obowiązku udzielać Ci w tym względzie informacji, a nawet nie powinnam tego robić. (Niech nie wie ręka prawa co czyni lewa.)

Tak - trzeba być twardym w imię Boga. A nie kamiennym w swoje własne imię.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pt kwi 13, 2012 13:21

Vojtas napisał(a):
Andrzej napisał(a): To może coś o dwustronnym dialogu teologicznym między ADS a Kościołami luterańskimi ?

Adwentyści są bardzo zróznicowani. Jedni twierdzą żę są kościołem jedynozbawczym,nie utrzymują kontaktów ekumenicznych z inymi Kościołami. Inni Adwentyści to z kolei są bardziej liberalni,ekumenizują się prawie z każdym,oraz na "objawienia" EGW patrza z przymrużeniem oka


Nie ma tam teologii liberalnej są konserwatywni, ale z tą ekumenią przesadziłeś :D
Maksymilian
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości