Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam :)

Witam :)

Postprzez cookie monster » Wt kwi 10, 2012 17:38

Witam wszystkich! Czytam Wasze forum już od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam się przyłączyć. Formalnie jestem członkiem KK, ale od ok. czterech miesięcy szukam informacji o razmaitych wyznaniach protestanckich (najbardziej interesuje mnie KEA i KEM). Na samym początku trafiłam na fotum "protestanci.pl", ale szybko zniechęcił mnie ton wypowiedzi niektórych osób (jestem pacyfistką odżegnującą się od fanatyzmu:P); później znalazłam "defragmentację", ale tam z kolei nic mnie nie porwało :P Natomiast tutaj mi się podoba - klimat dyskusji jest na ogół rzeczowy, rozsądny i serdeczny:)

Jeśli chodzi o sytuację "duchową", to trudno mi się zdefiniować - pewne rzeczy w KK juz zupełnie mi się nie zgadzają (to znaczy rozumiem je zgodnie z nauczaniem KEA), z pewnymi mam większy problem. Czyli jestem w stanie duchowego zawieszenia - dlatego chyba postanowiłam poszukać grupy wsparcia - merytorycznego i emocjonalnego:) Przy tym wszystkim staram się nie tracić "kontaktu" z Bogiem - modlę się i czytam Pismo Św. i jestem pewna, że wyjdzie mi to na dobre :)

Jeszcze o mnie - mam 23 lata i studiuję w Krakowie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
cookie monster
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2012 17:17
wyznanie: Chrześcijanka
  

Re: Witam :)

Postprzez Paweł » Wt kwi 10, 2012 17:53

Witka! :wink:
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Witam :)

Postprzez Agnes » Wt kwi 10, 2012 18:54

Witaj, cookie monster! Przychodzisz czasem do krakowskiego kościoła ewangelickiego na nabożeństwa?
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam :)

Postprzez Tomasz » Wt kwi 10, 2012 19:02

Również witam bardzo serdecznie :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam :)

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 10, 2012 19:49

Witam serdecznie :P
Śmiało pisz o swoich rozterkach a może uda się nam trochę wątpliwości wyjaśnić.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam :)

Postprzez Paulina » Wt kwi 10, 2012 21:57

Hej! Też chciałbym się przywitać. :)
Tam samo jak cookie monster zna już trochę to forum. Pisałam też swego czasu na defragmentacji.

Jeszcze rok temu byłam zdecydowana na konwersję. Chodziłam na nabożeństwa, czytałam, modliłam się. Ale w końcu jakoś to wszystko zagubiłam. Teraz staram się to odbudować. I widzę, że moje wcześniejsze podejście nie było odpowiednie.

Mam nadzieję, że tym razem uda mi się wytrwać :)
Pozdrawiam wszystkich!
Paulina
 
Posty: 2
Dołączył(a): N kwi 08, 2012 20:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
wyznanie: Poszukująca
  

Re: Witam :)

Postprzez Tomasz » Wt kwi 10, 2012 22:04

Proszę, proszę - kolejna osoba z Zagłębia :D Witam serdecznie Sąsiadkę.

Czyli robią nam się dwa ośrodki ewangelicyzmu w Polsce - pierwszy to Kraków, a drugi - Zagłębie :)

... Ale w końcu jakoś to wszystko zagubiłam


Nie ma niczego zagubionego, czego nie dałoby się odnaleźć :wink:
Mam nadzieję, że na tym forum spotkasz osoby, które Ci w tym pomogą.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam :)

Postprzez Jakub » Śr kwi 11, 2012 06:28

Witaj! :) Widzę, że Kraków umacnia swą pozycję na forum :)
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Witam :)

Postprzez Kitka » Śr kwi 11, 2012 16:51

Witam serdecznie!
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam :)

Postprzez jagna » Śr kwi 11, 2012 17:12

Cześć cookie ;) Ja też z Krakowa i w tym samym wieku, jakbyś chciała się kiedyś wybrać na nabo, a nie chciałabyś sama, to pisz do mnie na PW. Albo jakbyś się chciała wybrać na spotkanie studenckie, albo po prostu o coś zapytać i pogadać.

Stan duchowego zawieszenia też kiedyś miałam - już nie KRK, a jeszcze nie KEA. Ale moim zdaniem to dobry czas, który pozwala wiele rzeczy na trzeźwo przemyśleć i albo powrócić już w pełni świadomie do starego wyznania (a nie na zasadzie bo mama i tata to katolicy), albo rozpocząć życie w nowym - też w pełni świadomie.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości