Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witajcie

Witajcie

Postprzez Magdalena » Śr cze 27, 2012 21:03

Cóż, witam wszystkich :wink: Nie wiem od czego powinnam zacząć tenże post... Toteż zacznę od początku.

Nazywam się Magdalena pochodzę z GŚ. Wiarę w Boga straciłam ok. jedenastego roku życia - nie jestem przekonana czy zwalanie winy na KRK jest w porządku, i czy byłoby to rzeczywiście prawdą - od tamtego czasu minęło dziewięć lat i zaczęłam spostrzegać niejako pustkę w moim życiu, nieustanny brak czegoś... W zeszłym roku, nie pamiętam jakim cudem, weszłam na forum protestanci.info – zaciekawiło mnie, ponieważ nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z protestantyzmem, czytając tamtejsze posty zaczęłam głębiej myśleć na temat Boga, stwierdziłam, że tak naprawdę przez te dziewięć lat usilnie oszukiwałam siebie samą, na temat Pana Boga, wmawiałam sobie, że nie istnieje... Nie pochodzę z religijnej rodziny, religia u mnie to formalność, toteż nikt nie reagował zbytnio, na moje... hmmm.... antyboskie manifesty. Jednakże powracając do wątku - dość długo czasu spędziłam na tamtym forum, zaczęłam powierzchownie zgłębiać co poniektóre doktryny protestanckie i najwięcej czasu poświęciłam właśnie ewangelikom, czy też jak kto woli luteranom. Ponieważ odzyskałam wiarę w Pana Boga, zwieńczeniem tej wiary, byłoby przystąpienie do kościoła, (do tego jeszcze długa, bardzo długa droga), a ponieważ ze wszystkich tych denominacji, najbardziej racjonalne i prawdomówne wydawały mi się nauczania luterańskie. Chciałabym w przyszłości stać się jedną z was, owieczką Chrystusa.

Pozdrawiam ciepło.
Magdalena
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 20:10
Lokalizacja: Katowice
wyznanie: Poszukująca
dyplomy: 1
  

Re: Witajcie

Postprzez Tomasz » Śr cze 27, 2012 23:24

Witam bardzo serdecznie :)

Wiarę w Boga straciłam ok. jedenastego roku życia - nie jestem przekonana czy zwalanie winy na KRK jest w porządku, i czy byłoby to rzeczywiście prawdą


Zwalanie winy na wszystkich wokoło (tylko nie na siebie) jest bardzo modne. Bardzo chętnie atakuje się KRK na każdym kroku i co niektórzy w tych "antykatolickich zapędach" przekraczają granice absurdu. Jako protestanci mamy oczywiście krytyczny stosunek do rzymsko-katolicyzmu, ale nie budujemy naszej wiary na negacji, bowiem nie w tym rzecz.
Każdy z nas poszukuje swojej drogi do Boga i w praktyce różnie to wygląda. Ta droga nie jest usłana różami i bardzo często trafiają się na niej różne przeszkody. Mam nadzieję, że odnajdziesz swoją drogę i będziesz po niej wytrwale kroczyć.
Uważamy, że luterańska teologia jest najbardziej prawidłową wykładnią Pisma Św. i dlatego też jesteśmy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witajcie

Postprzez Elżbieta » Cz cze 28, 2012 13:40

Witaj Magdaleno. Mam nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na wiele swoich pytań. My będziemy starali się w miarę naszych możliwości odpowiadać .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witajcie

Postprzez Dredd » Pt cze 29, 2012 10:06

Ja również witam bardzo serdecznie :)
Szukaj, pytaj... bo tylko w ten sposób znajdziesz odpowiedzi :)
I pamiętaj, Chrystus jest na wyciągnięcie ręki :)
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: Witajcie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So cze 30, 2012 11:45

:D Witam Ciebie bardzo gorąco, mieszkam niedaleko Ciebie i od trzech tygodni jestem oficjalnie luteranką :mrgreen:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witajcie

Postprzez Magdalena » So cze 30, 2012 12:40

miniofilka - może kiedyś jakieś spotkanie :wink:
Magdalena
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 20:10
Lokalizacja: Katowice
wyznanie: Poszukująca
dyplomy: 1
  

Re: Witajcie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » N lip 01, 2012 08:09

Magdalena napisał(a):miniofilka - może kiedyś jakieś spotkanie :wink:


Chętnie:)
Byłaś już może kiedyś na nabożeństwie luterańskim?
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witajcie

Postprzez Herman » Cz lip 05, 2012 20:29

Witam mam na imię Marcin ale częściej mówią na mnie Herman pochodzę z Dolnego Śląska choć aktualnie mieszkam w Piszu na mazurach :) gdzię miałem też konwersję do KEA i to w pamiętny dzień bo w samą Wigilię :) i muszę powiedzieć iż to była najlepsza decyzją w moim życiu jaką podjąłem dzięki temu odnalazłem też na nowo swoją życiową drogę i ponowne pojednanie z Bogiem

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów :D
Herman
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 20:03
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Witajcie

Postprzez Tomasz » Cz lip 05, 2012 21:50

Witam serdecznie i zapraszam do aktywnego włączenia się w forum :)

Jak na razie na forum nie ma zbyt wielu przedstawicieli z północy - ale mam nadzieję, że się to zmieni

PS

Mazury są przepiękne :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witajcie

Postprzez Elżbieta » Cz lip 05, 2012 22:19

Witam serdecznie :) Ja mieszkam na Dolnym Śląsku. Również zapraszam do czynnego uczestnictwa :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości