Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam wszystkich i pozdrawiam

Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Adso » Pt lip 13, 2012 22:36

Jestem Adso - kolejna osoba na tym forum, która chcąc-niechcąc zburzy spokój niektórych z jego uczestników. I nie dlatego, że kieruje mną małpia złośliwość, ale dlatego, że staram się (sobie) poważnie odpowiedzieć na wiele trudnych pytań z jakimi spotkałem się na swojej drodze do Boga.

Kim jestem? Odpowiedź jest prosta - nikim.... Ani katolikiem, ani prawosławnym, ani wreszcie protestantem. Dlaczego? Bo postanowiłem szukać Boga bez jakichkolwiek "obciążeń", czy to katolickich, czy prawosławnych, czy protestanckich.

Słucham wszystkich. I zupełnie nie wiem dlaczego, wszystko, to co słyszę nie składa mi się w jeden spójny obraz? Jedyni szczęśliwi chrześcijanie, jakich do tej pory spotkałem, to Świadkowie Jehowy! Oni mają gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania. U nich wszystko jest - o ideale - "czarno-białe".... Ale z jakiś bliżej mi nie znanych powodów Bóg postanowił, że nie zostanę świadkiem Jehowy? Muszę więc tłuc się dalej po bezdrożach chrześcijaństwa, szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Cieszę się, że Opatrzność Boża skierowała mnie na Wasze forum. Bo zdołałem się już zorientować, jest tu kilka osób, którzy podobnie jak ja, konserwatywnie podchodzą do wyzwań, które współczesność stawia chrześcijaństwu (jakiekolwiek by ono nie było).

Dlatego wybacz mi Elżbieto, że "zaatakowałem" Cię w wątku pt. Wasz stosunek, ale akurat tam udzieliłaś jednej z tych "prostych" odpowiedzi, które mają odpowiedzieć na pytania współczesnego człowieka. A wcale nie odpowiadają. I nie moja ani Twoja to wina....

Jeśli - po tym dosyć nietypowym wejściu - zechcecie mnie co najmniej tolerować - będę zobowiązany......

Wasz Adso.
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Elżbieta » So lip 14, 2012 00:29

Witaj Adso na naszym forum. Może znajdziesz tu parę odpowiedzi, które zaspokoją Twoja ciekawość
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Kitka » N lip 22, 2012 22:10

Także witam przede wszystkim Ciebie i także wszystkich po mojej nieobecności.
Dobrze, że szukasz Boga. Chcesz to robić bez względu na wyznanie/odłam chrześcijaństwa, bo jak wiadomo nie ono zbawia, tylko Jezus. Jakoże twierdzisz, że masz inne poglądy to mam nadzieję na kulturalną i owocną dyskusję. Wtedy nie będzie tylko trzeba Cię tolerować, ale także miło rozmawiać.
Pozdrawiam
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Adso » N lip 22, 2012 22:32

Kitka napisał(a):...mam nadzieję na kulturalną i owocną dyskusję. Wtedy nie będzie tylko trzeba Cię tolerować, ale także miło rozmawiać...


Napisałem "tolerować", bo wiem, że my, Polacy nie cierpimy kogokolwiek, kto ma nieco inne poglądy (to taka - chcąc, nie chąc - katolicka spuścizna, której tudno się wyzbyć).

Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby moja tu obecność nie wykraczała poza ramy tego, co kulturalne i owocne :)
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez jagna » Śr lip 25, 2012 10:23

Napisałem "tolerować", bo wiem, że my, Polacy nie cierpimy kogokolwiek, kto ma nieco inne poglądy (to taka - chcąc, nie chąc - katolicka spuścizna, której tudno się wyzbyć).


Witaj i nie wypowiadaj się za "nas Polaków", bo "my Polacy" nie istnieją. Powielasz tylko szkodliwy stereotyp.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Tomasz » Śr lip 25, 2012 12:47

Również przyłączam się do powitania, aczkolwiek z niewielkim spóźnieniem :)

PS

Podpisuje się pod tym, co napisała Jagna.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Adso » Pt lip 27, 2012 22:21

jagna napisał(a):
...bo "my Polacy" nie istnieją. Powielasz tylko szkodliwy stereotyp.


Żałuję bardzo, że nie wiem o jaki stereotyp chodzi :!:

Bo przecież, gdy tylko włączę telewizor, co i rusz widzę materiał mówiący o tym, jakie to, my Polacy (przepraszam Jagnę, ale musiałem tak napisać), mamy zasługi na polu tolerancji... Jakim to, my Polacy, jesteśmy tolerancyjnym narodem... Jak to, my Polacy, hołubiliśmy przez wieki mniejszości religijne (dla przykładu luteran)...

Łza się w oku kręci na myśl o tej tolerancji...

Droga Jagno, nie znam Cię, ale proszę... przemyśl to jeszcze raz, co napisałaś...
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Elżbieta » Pt lip 27, 2012 22:41

Adso, nie powinniśmy uogólniać, ponieważ w każdym środowisku są różni ludzie. Zbyt krótko żyjesz na świecie, by tak kategorycznie wypowiadać swoje sądy. Naród nie jest monolitem i powinieneś o tym pamiętać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Adso » Pt lip 27, 2012 23:41

Elżbieta napisał(a):Adso, nie powinniśmy uogólniać, ponieważ w każdym środowisku są różni ludzie. Zbyt krótko żyjesz na świecie, by tak kategorycznie wypowiadać swoje sądy. Naród nie jest monolitem i powinieneś o tym pamiętać.


Elżbieto, zasadniczo masz rację, jednak muszę Ci jednak zwrócić uwagę, że Twój wpis nie odnosi się do meritum tego, co napisałem.

Czy to taka "nowa świecka tradycja" na tym forum, że w momencie gdy braknie Wam argumentów (głównie Tobie i Tomaszowi), czepiacie się byle czego?

Widzisz, jest mi przykro, ze wnoszę tu tyle fermentu, podczas gdy, mógłbym pisać o tym, jak się cieszę, że spotkałem tu ludzi podobnie myślących do mnie (przynajmniej w kilku zasadniczych kwestiach). Ale... zupełnie nie rozumiem dlaczego jesteście tacy napuszeni, gdy wytknie się Wam Wasze potknięcia?

Popatrz, przecież to forum ledwie dyszy! Przeanalizuj ilość wpisów i daty ostatnich wpisów, w większości wątków. To jest Wasz ideał? Może ja, nieskromnie suponuję, wniosę tu trochę "świeżego oddechu"?

Przeanalizuj też wszystkie moje dotychczasowe wpisy. Czy uważasz, że "w sposób rażący" odbiegam od tego, co jest Wam bliskie? NIE - ja tylko, trochę inaczej (a tak naprawdę, to całkowicie inaczej) zwykłem się wypowiadać. Ale... ostatecznie po to tyle lat się uczyłem (życia)...
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Witam wszystkich i pozdrawiam

Postprzez Elżbieta » So lip 28, 2012 07:05

Przepraszam Adso, pomyliłam Cię z innym uczestnikiem naszego forum i stąd taka moja reakcja. Ty jesteś przecież poszukującym, więc postaram się o tym pamiętać i mieć to zawsze na względzie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości