Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam serdecznie

Re: Witam serdecznie

Postprzez skomplik » Pn sie 20, 2012 17:10

albercik napisał(a):Witam serdecznie wszystkich uzytkowników forum.
Na wstępie pare słów o sobie.
Formalnie jestem rzymskim katolikiem,ale czerpie z duchowości prawosławnej,starokatolickiej i luterańskiej.Cenię najbardziej tradycyjne chrześcijaństwo.
W co wierzę? Wierzę w to,co wszędzie, co zawsze, co przez wszystkich było wyznawane; to jest bowiem prawdziwe i rzeczywiście katolickie

Liczę na owocną,budującą dyskusję


Jeśli można zapytać :wink: do jakiego Kościoła chodzisz w niedziele?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez albercik » Pn sie 20, 2012 19:29

skomplik napisał(a):

Jeśli można zapytać :wink: do jakiego Kościoła chodzisz w niedziele?

Aktualnie przebywam w Niemczech. Uczęszczam tam do Cerkwii Prawosławnej. Co ciekawe liturgia odbywa się tem wg rytu zachodniego . Przypomina to troche katolicką msze Trydencką (tyle że nie po łacinie oraz bez kultu Eucharystycznego)Cerkiew obecnie dopuszcza rózne formy obrządków.
Dlaczego tam mnie zainspirowała cerkiew? Natrafiłem na pewnego polaka mieszkającego tam od urodzenia. Początkowo był ewangelikiem kalwinistą,jednak stracił wiare. Mówił że popadł w obłęd międzykonfesyjny. Odnalazł się dopiero w prawosławiu,gdzie od wiosny 2011 jest formalnym członkiem Cerkwii
albercik
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 10:09
wyznanie: tradycyjne chrześcijaństwo
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez Kitka » Wt sie 21, 2012 10:21

Witam również
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez skomplik » Wt sie 21, 2012 17:46

Dzieki za odpowiedź :) Rozumiem że nie przyjmujesz tam Komunii? bo Prawosławni wtedy uznaliby Ciebie za całkowitego prawosławnego
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez albercik » Śr sie 22, 2012 16:54

skomplik napisał(a):Dzieki za odpowiedź :) Rozumiem że nie przyjmujesz tam Komunii? bo Prawosławni wtedy uznaliby Ciebie za całkowitego prawosławnego

Ja nie jestem formalnie prawosławny,wiec nie mogę. Oczywiście nie w 100% zgadzam się z doktryną prawosławną,jednak do tego kościoła jest mi najbliżej
Ja jestem zdania że do komuni do danego kościoła powinni przystępować wyłacznie jego wierni. Mi interkomunia niezbyt się podoba
albercik
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 10:09
wyznanie: tradycyjne chrześcijaństwo
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr sie 22, 2012 17:14

Witaj Albercik:) Znasz mnie z forum "Protestanci" :D
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez albercik » Cz sie 23, 2012 16:58

miniofilka napisał(a):Witaj Albercik:) Znasz mnie z forum "Protestanci" :D

Oczywiście że poznaję ;)
albercik
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 10:09
wyznanie: tradycyjne chrześcijaństwo
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez Kazimierz » Pt sie 24, 2012 06:45

Na początek pytanie do administratora czy w związku z tym że tytuł wątku "przeszedł" na bardzo ciekawy temat i jakby zmienił kierunek,który jak myślę może zainteresować wiele osób,nie przenieść tego wątku w inny dział.

Gdzie w takim razie przyjmujesz Komunię Świętą?


Myślę że powinniśmy zajmować się i trudnymi sprawami dla dobra nas wszystkich.Moje zdanie znacie,ale ja nie jestem Alfą i Omegą.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez Tomasz » Pt sie 24, 2012 07:05

Na początek pytanie do administratora czy w związku z tym że tytuł wątku "przeszedł" na bardzo ciekawy temat i jakby zmienił kierunek,który jak myślę może zainteresować wiele osób,nie przenieść tego wątku w inny dział.


Oczywiście :) Miałem to już zrobić wczoraj. Posty związane z dyskusją na temat Komunii w innych kościołach zostały wydzielone do nowego wątku http://www.forum.konfesyjni.pl/viewtopic.php?f=19&t=1160&p=14657#p14657

Ten temat był już dyskutowany, ale nie pamiętam w jakim wątku. Nie mam teraz czasu, aby dokładnie "przeczesać forum", ale może ktoś wpadnie na te posty.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam serdecznie

Postprzez Dredd » Pt sie 24, 2012 09:04

Tomasz napisał(a):Ten temat był już dyskutowany, ale nie pamiętam w jakim wątku. Nie mam teraz czasu, aby dokładnie "przeczesać forum", ale może ktoś wpadnie na te posty.


Faktycznie był. Założyłem kiedyś podobny wątek:

viewtopic.php?f=40&t=1032

Może to jakoś połączyć?
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości