Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Czołem! :)

Czołem! :)

Postprzez Gustavus Adolphus » Pt paź 12, 2012 17:35

Cześć wszystkim! Właśnie się zarejestrowałem, więc wypadałoby się przywitać i przedstawić :). Mam na imię Krzysztof, mam 16 lat i od niedawna interesuję się religią, i własną drogą do Boga. Do tej pory, jako (dość skrajny) katolik, nie zadałem sobie nawet trudu poznania i zrozumienia dogmatów protestanckich. Ostatnimi czasy, po części za sprawą zainteresowania Wojną Trzydziestoletnią i złotym okresem w historii Szwecji, zacząłem interesować się luteranizmem. Przeczytałem artykuł o Pięciu Zasadach, Konfesję Augsburską i Mały Katechizm, i szczerze przyznam, że zacząłem mieć poważne wątpliwości na temat doktryny katolickiej... Czy to dobrze - nie wiem; ale nie chcę po prostu zwalczać tego w sobie. We wtorek, jeśli Bóg pozwoli, czeka mnie rozmowa z ewangelickim księdzem. Myślę również, o pojawieniu się na Waszym nabożeństwie, choć, zapewne nie zrobię tego przed moją rozmową ;). Ewentualnie, wybiera się ktoś w którąś z najbliższych dwóch niedziel do krakowskiego kościoła św. Marcina, i chciałby pomóc mi dobrym słowem i uśmiechem wejść pierwszy raz na tę "terra incognita"? :P
Gustavus Adolphus
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 17:18
wyznanie: Rzymskokatolickie
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Tomasz » Pt paź 12, 2012 18:57

Witamy serdecznie na forum ortodoksów luterańskich :) Mam nadzieję, że nasza strona będzie Ci pomocna w Twojej drodze do Boga.

Ewentualnie, wybiera się ktoś w którąś z najbliższych dwóch niedziel do krakowskiego kościoła św. Marcina, i chciałby pomóc mi dobrym słowem i uśmiechem wejść pierwszy raz na tę "terra incognita"?


Na forum było kilka osób z Krakowa, ale ostatnio gdzieś przepadli. Może wkrótce się pojawią.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Elżbieta » Pt paź 12, 2012 19:50

Witam serdecznie. Czasem historia okazuje się całkiem sympatycznym przedmiotem :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Gustavus Adolphus » So paź 13, 2012 09:11

W sumie, jak by nie patrzeć, Pismo Święte też opowiada o wydarzeniach historycznych ;). Dzięki za miłe powitanie!
Gustavus Adolphus
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 17:18
wyznanie: Rzymskokatolickie
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Kazimierz » So paź 13, 2012 12:10

Również witam serdecznie.

Podaję link gdzie jest co nieco na temat rozwoju duchowego.

http://wiara1234.blog.interia.pl/
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czołem! :)

Postprzez damianon » So paź 13, 2012 13:22

Cześć Gustavus! :wink:
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Jacek » Wt paź 16, 2012 05:55

Widze Gustavus, ze przyjales nicka potomka rodziny krolow szwedzkich i obroncow wiary luteranskiej Hans Majestet Karl Gustav XVI Kung Den Sverige :mrgreen:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Gustavus Adolphus » Wt paź 23, 2012 17:01

Dzięki za miłe powitanie! :P

Dziś wybrałem się, w końcu, i po wielu przeciwnościach losu, udało mi się spotkać z ewangelickim księdzem. Powiem szczerze, jestem mile zaskoczony, i utwierdziło mnie to w mojej drodze naprzód. Mam sporo wątpliwości, ale wierzę, że uda mi się je pokonać ;). W niedzielę mam zamiar wybrać się na pierwsze nabożeństwo, trzymajcie za mnie kciuki :).
Gustavus Adolphus
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 17:18
wyznanie: Rzymskokatolickie
  

Re: Czołem! :)

Postprzez Elżbieta » Wt paź 23, 2012 18:45

Nie bój się, z pewnością Ci się spodoba :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron