Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam

Witam

Postprzez Kubala95 » N kwi 28, 2013 00:01

Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Kuba i 18 lat. Ochrzczony zostałem w KRK i obecnie - przynajmniej formalnie - do niego należę. Lubię poszukiwać i samodzielnie analizować problemy, ostatnio także teologiczne. Cenię bardzo Internet jako źródło wiedzy, toteż szukając odpowiedzi na pytania, głównie związane z luteranizmem, natrafiłem na wasze forum. Mając orientację na temat społeczności takich jak niezdrowo libertyńska "Defragma", stwierdziłem, że tutaj można spotkać najrozsądniejsze i najtrzeźwiej myślące osoby. Od wielu miesięcy czytałem wasze wypowiedzi i zdecydowałem się także na czynny udział. Pozdrawiam.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Witam

Postprzez Ania_R » N kwi 28, 2013 10:35

Witaj Kuba :)
Ja się niedawno zarejestrowałam ale myślę że znajdziesz na tym forum to czego szukasz i wielu ciepłych i fajnych ludzi.
Ania_R
 
Posty: 10
Dołączył(a): N kwi 07, 2013 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Witam

Postprzez Elżbieta » N kwi 28, 2013 10:54

Witaj Kubo :P Miło mi, że masz o nas takie sympatyczne zdanie i zdecydowałeś się na branie czynnego udziału :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » N kwi 28, 2013 21:19

Dobrze, ze trafiacie na strone www.konfesyjni.pl bo inne strony tzw. pseudoluteranskie nie maja miana nosic nazwy luteranskie !!!! i zapewniam ze nimi nie sa, i ludzi wprowadzaja w blad.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Kubala95 » N kwi 28, 2013 22:25

Niedawno (chyba w piątek) przeglądałem forum protestanci.info. W logo mają podobiznę ks. Marcina Lutra, ale gdy się przegląda posty znaczącą większość stanowi druga reformacja (podobnie jak u was, skrypt jest tam zmodyfikowany tak, że umożliwia wyświetlanie wyznania użytkownika przy poście). Członkowie KEA stanowią tam bardzo mały odsetek, toteż można naczytać się o różnych zielonoświątkowych proroctwach, wizjach zaświatów, a nawet snach o "gotującej się wodzie w zardzewiałym garnku". To zdecydowanie nie jest serwis dla normalnych ludzi.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » N kwi 28, 2013 23:46

Również witam Kubalę na naszej stronie i dziękuję za bardzo pochlebną ocenę :)
"Konfesyjni" są obecnie jedynym w Polsce forum stricte luterańskim o profilu konfesyjnym. Dystansujemy się od wszelkich stron głoszących libertynizm i nie utrzymujemy z nimi żadnego kontaktu.
Naszym celem jest propagowanie czystego, zdrowego luteranizmu opartego na Piśmie Św. i Księgach Symbolicznych. Wzory czerpiemy tutaj z ortodoksyjnych kościołów luterańskich jak Synod Missouri, czy Synod Wisconsin z którego przedstawicielami jesteśmy w kontakcie i posiadamy również zgodę na publikację tłumaczeń materiałów zamieszczonych na oficjalnych stronach WELS.

Tak na marginesie - protestanci.info nie są stroną luterańską. Tamto forum jest zdominowane przez ewangelikalnych, a luteranów jest tam raczej niewielu. Ale oni nie mają przecież w swoim logo podobizny ks. Marcina Lutra - jest tam obrazek przypominający trochę ilustrację ze "Strażnicy".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Kubala95 » N kwi 28, 2013 23:52

O przepraszam, racja, widziałem jakiś inny serwis też o podobnej nazwie i mi się pomyliły loga. Zwracam pod tym względem honor protestanci.info, aczkolwiek resztę utrzymuję. Wiem, jaki jest profil wyznaniowy konfesyjni.pl, bo czytam zawartość forum od kilku miesięcy.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » Pn kwi 29, 2013 06:06

Witaj.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez Kitka » Śr maja 01, 2013 21:11

Witam także! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami długo i utwierdzisz się w opinii na temat tego forum :)
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Dredd » Śr maja 08, 2013 08:05

Witam również serdecznie,
właściwie to również wszystkich, których jeszcze nie przywitałem,
a i również wszystkich "starych" bywalców po dłuższej nieobecności,
bo ostatnio okazało się, że czas to u mnie towar deficytowy,
i zastanawiam się, czy nie ma ktoś namiaru na handlarza czasem :)
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron