Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam

Re: Witam

Postprzez Tomasz » Cz cze 13, 2013 22:45

myślałem że zgodnie z naukami KEA ten sakrament nie jest ofiarą. Przecież Jezus raz poniósł ofiarę, ofiarę doskonałą.


Czy ktoś tutaj mówi o "ofierze" w rozumieniu rzymsko-katolickim ?

W temacie : http://www.luteranie.konfesyjni.pl/index.php/teologia/opracowania-i-artykuly/77-eucharystia-w-luteranizmie-i-w-innych-kosciolach-protestanckich
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez geddy » So cze 22, 2013 20:14

Zdecydowałem pójść drogą katolicyzmu. Dziękuję za pomoc.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » N cze 23, 2013 16:58

No coz wcale bym sie nie zdziwil, gdyby Geddy podjal taka decyzje obserwujac poczynania w lonie Luteranzimu takich osobliwosci jak EKD, i Svenska Kyrkan. Luteranizm oceniany jest jako doktryna w skali globalnej, nie jak kosciol ograniczony terytorialnie. Jesli kandydat do kowersji widzi takie rodzynki w wypowiedziach na temat malzenstwa jak wspomniane powyzsze koscioly, i brak reakcji publicznej ze strony polskiego KEA, przynosi takie efekty a nie inne. '' KTO MILCZY NA ZLO ,STAJE SIE JEGO WSPOLNIKIEM ".
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Kubala95 » N cze 23, 2013 17:52

Głównym powodem tej decyzji nie była wcale obecna sytuacja w Kościołach luterańskich, rozmawiałem z Geddym i wiem, że na jego wybór wpłynęły przede wszystkim przekonania katolickie. Nie czuję się upoważniony aby ujawnić więcej informacji, także proszę skontaktować się z nim, jeśli ktoś chciałbym dowiedzieć się czegoś bardziej szczegółowego.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » N cze 23, 2013 18:02

Jesli nie wtym przypadku, to w nastepnych napewno.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » N cze 23, 2013 18:23

geddy napisał(a):Zdecydowałem pójść drogą katolicyzmu. Dziękuję za pomoc.

Pójscie drogą luteranizmu nie jest proste ze względu na szalejący liberalizm w jego szeragach. Jednak droga katolicyzmu zawiera całkiem inne zagrożenia, o wielę głębszych. Dotyczą bowiem Prawdy Ewangelii. W kwestaich liberalizmu dotyczy to ciężkiej walki o obronę Prawdy. W Katolicyźmie problem dotyczy o samo głoszenie Prawdy. Moim zdaniem decyzja została podjęta zbyt szybko.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez geddy » N cze 23, 2013 18:35

Jak już wcześniej powiedziałem, nie patrzę na Luteranizm przez pryzmat liberałów. To prawda strasznie mnie dobijają słowa Pani Evy Brunne (używam "Pani", gdyż absolutnie nie uznaję urzędu tej Pani)...nie muszę tutaj przytaczać słów, bo wierzę, że każdy tu obecny Luteranin konfesyjny wie o co chodzi. Kieruję się dość konserwatywnymi zasadami: NIE dla: aborcji, eutanazji, in-vitro (jeżeli dochodzi do selekcji zarodków), związków homo- bi- i innych temu podobnych, antykoncepcji.
Nie zna Pastor mojej wiary, zaangażowania w mój Kościół, więc uważam te słowa za bezzasadne.
Przyznam rozmawiałem z Księdzem ewangelickim na temat wiary i to było poszukiwanie Chrystusa. Prosiłem Chrystusa o wskazanie mi drogi. Myślę, że mi wskazał tę drogę.
Jak dla mnie, gdybym miał wybrać wspólnotę protestancką, najbliższą moim przekonaniom wybrałbym Luteranizm w wykonaniu polskim w nurcie konfesyjnym.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » N cze 23, 2013 19:26

Rowniez my konserwatywni, ultrakonserwatywni-fundamentalisci luteranie kierujemy sie na powyzszych zsadach o ktorych wspomniales. Zapewne w wielu punktach blizej nam do Kosciola Rzymsko-katolickiego niz do innych kosciolow protestanckich, ktore zdradzily Chrystusa, czego doswiadczamy obecnie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » N cze 23, 2013 19:50

geddy napisał(a):Jak już wcześniej powiedziałem, nie patrzę na Luteranizm przez pryzmat liberałów. To prawda strasznie mnie dobijają słowa Pani Evy Brunne (używam "Pani", gdyż absolutnie nie uznaję urzędu tej Pani)...nie muszę tutaj przytaczać słów, bo wierzę, że każdy tu obecny Luteranin konfesyjny wie o co chodzi. Kieruję się dość konserwatywnymi zasadami: NIE dla: aborcji, eutanazji, in-vitro (jeżeli dochodzi do selekcji zarodków), związków homo- bi- i innych temu podobnych, antykoncepcji.
Nie zna Pastor mojej wiary, zaangażowania w mój Kościół, więc uważam te słowa za bezzasadne.
Przyznam rozmawiałem z Księdzem ewangelickim na temat wiary i to było poszukiwanie Chrystusa. Prosiłem Chrystusa o wskazanie mi drogi. Myślę, że mi wskazał tę drogę.
Jak dla mnie, gdybym miał wybrać wspólnotę protestancką, najbliższą moim przekonaniom wybrałbym Luteranizm w wykonaniu polskim w nurcie konfesyjnym.

Tak, nie znam cię osobiście. Jednak dosyć dobrze znam Kościól Rzymsko Katolicki w Polsce oraz jego doktryny i wymogi. Osoba kochająca Pismo Św. bedzie zawsze miała problemy sprostować tym wymaganiom. Nie mówiąc o nadmiernym zobowiązaniu celibatu dla sługi Pańskiego! To jest wymaganie ponad miarę, które w praktyce zniszczyło wiarę wielu szczerych chrześcijan/księzy. Nie mówię już o posłuszeństwie biskupom i proboszczom, którzy wybrali zawód lub porzucili powołanie już dawn o temu, zarazem wywierają ogromną presję na młodych księżach, aby i ich złamac jak najszybciej.
Ostatnio edytowano N cze 23, 2013 19:53 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez geddy » N cze 23, 2013 19:51

Jeżeli dla mnie istnienie celibatu ma być wyznacznikiem wiary i poglądów...proszę zobaczyć co Pastor pisze...
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron