Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam

Re: Witam

Postprzez Aleksander » N cze 23, 2013 19:55

geddy napisał(a):Jeżeli dla mnie istnienie celibatu ma być wyznacznikiem wiary i poglądów...proszę zobaczyć co Pastor pisze...

Przepraszam, ale nie rozumiem???
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez geddy » N cze 23, 2013 19:59

Napisał mi Pastor o celibacie, z kontekstu rozumiem, że to jest główna przeszkoda w wierze katolickiej?
Przecież celibat to nie jest dogmat.. Celibat duchownych nie może być wyznacznikiem mojej wiary w Chrystusa!
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » N cze 23, 2013 20:10

geddy napisał(a):Napisał mi Pastor i celibacie, z kontekstu rozumiem, że to jest główna przeszkoda w wierze katolickiej?
Przecież celibat to nie jest dogmat..

Święcenia kapłańskie jako sakrement wymagają celibatu! Natomiast zwracałem na to uwagę, jako wymagania, którego Pan Jezus nie nakładał na swoje sługi, lecz na odwrót. Wymaganiem biskupa i prezbitera jest rodzina i dobrze wychowane w wierze dzieci. Lekceważenie tych aspektów jest najczęściej błedem i naiwnościa młodego człowieka. Moim celem nie jest straszenie, lecz radzenie w mądrości.
Moim głównym argumentem jest kwestia teologiczna, która jednoznacznie różnie protestantyzm a katolicyzm: msza. W katolicyźmie zwykły ksiądz nie ma prawa na zmiany w mszy. Są w niej sprawy, na które osobiście nigy będę mógł powiedzieć amen! Np.: Wyznanie grzechów kończy się wyzwaniem do Marii i śiwetych o wstawiennictwo. Kanon eucharystuczny zawiera podobne rodzynki. Nie mówiąc już o tym, że sama msza katolicka jest "bezkrwawą ofiarą samego Chrystusa". Kochającego Pismo Św. chrześcijanina takie sprawy powinny zawsze wzruszać i pobudzać jego sumienie. Oczywiście można sobie z tym poradzić: przestać się przejmować się Pismem oraz sumieniem.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez geddy » N cze 23, 2013 20:20

Oczywiście można sobie z tym poradzić: przestać się przejmować się Pismem oraz sumieniem.[/quote]

Eucharystia jest "Uobecnieniem". Co do wyznania grzechów, ma Pastor na myśli Spowiedź Powszechną ( Owe wyznanie grzechów dokonuje się podczas Sakramentu Pokuty, czyli najczęściej w konfesjonale i tam nie ma wstawiennictwa Maryji i Swiętych w rozgrzeszeszeniu - Proszę nie wprowadzać w błąd!!!!), która gładzi grzechy powszednie. Owe wstawiennictwo jest prośbą do Maryji i Swiętych, aby się za nas modlili, tak jak się prosi znajomych o modlitwę, tak my prosimy świętych o modlitwę. W Katolickich Kościołach Wschodnich nie ma wymogu celibatu to dwa.
Ofiara Mszy Sw, niczego nie dodaje niczego nie mnoży i niczego nie odejmuje! Jeżeli Pastor podejmuje dyskusje proszę się zapoznać z nauką mojego kościoła a nie strzelanie.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » N cze 23, 2013 21:05

Nie potrzebne jest sugerowane mi, że nie znam nauk Kościoła Rzymsko Katolickiego. To jest dosyć często stosowana metoda. Katolicy zarzucaja protestantom, że nie znają doktryn i dlatego nie zgadzają się. Protestanci to samo mówią o katolikach. Juz to przerobialem.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez geddy » N cze 23, 2013 21:07

pastor Aleksander napisał(a):Nie potrzebne jest sugerowane mi, że nie znam nauk Kościoła Rzymsko Katolickiego. To jest dosyć często stosowana metoda. Katolicy zarzucaja protestantom, że nie znają doktryn i dlatego nie zgadzają się. Protestanci to samo mówią o katolikach. Juz to przerobialem.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2


Proszę mi przyznać rację, że jednak źle Pastor wytłumaczył swoje zarzuty.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Witam

Postprzez septemberlicht » N cze 23, 2013 21:24

Geddy, fantastycznie, że jednak ostatecznie odnalazłeś Chrystusa w KRK. I że już nie chcesz konwertować i zostać księdzem w KEA.

Osobiście obstawiam jednak, że to nie ostatnia zmiana w twoim życiu. Pobuszują trochę na innych forach religijnych, za miesiąc-dwa. Niewykluczone, że pojawi się tam użytkownik geddy2, chcący zostać prawosławnym mnichem. Albo jezuitą, albo uczniem mistrza zen.

Pozdrawiam.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » N cze 23, 2013 21:29

To w czym rzeczywiście jest nie porozumienie to nie moja interpretacja doktryn katolickich. Wspominałes na samym początku, że bardzo pragniesz zostać księdzem. Zrozumiałem twoja decyzję pozostania w katolicyzmie jako wybranie drogi zostania księdzem katolickim. Dlatego wspomniałem o celibacie.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez geddy » N cze 23, 2013 21:37

Dobrze, jeżeli w tym kontekście to faktycznie uzasadnione. Septemberlich, nie widze powodów dla których uważasz mnie za kogoś chwiejnego w wierzę. Szukałem drogi, poszukalem tutaj, napisałem tutaj, jednak swoją droge odnajduje w KRK. Amen. Pax tecum.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » N cze 23, 2013 21:43

A może do tej pory celibat w Krk zniosą zanim Geddy zostanie księdzem ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron