Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pytanie do osób z Katowic :)

Pytanie do osób z Katowic :)

Postprzez looking-for-truth » Śr lut 18, 2015 11:20

Witam!

Napiszę krótko :)
Formalnie katoliczka, luteranizmem zainteresowana jestem od jakiegoś roku, o zmianie wyznania myślę z kolei od dawna.
Od dłuższego czasu uczęszczam na nabożeństwa w KEA, czytam księgi wyznaniowe Lutra, zapoznaję się z innymi dziełami i czuję, że się odnalazłam.
Jakie "procedury" mam poczynić, jeśli jestem zdecydowana zmienić wyznanie z katolickiego na ewangelicko-augsburskie?
Może znacie konkretnego księdza, który pomógłby mi przygotować się do konwersji?
looking-for-truth
 
Posty: 5
Dołączył(a): So sty 31, 2015 23:02
Lokalizacja: Katowice
wyznanie: przyg. do konwersji na KE-A
  

Re: Pytanie do osób z Katowic :)

Postprzez Tomasz » Śr lut 18, 2015 19:42

Co do "procedur" to przede wszystkim należy skontaktować się z księdzem, który poprowadzi Cię do formalnego aktu konwersji. Na terenie Katowic są dwie parafie ewangelickie - pierwsza na ul. Warszawskiej http://www.katowice.luteranie.pl i druga w Katowicach-Szopienicach przy ul. Bednorza http://www.szopienice.luteranie.pl. Nie znam duchownych z parafii przy ul. Warszawskiej, ale znam doskonale i mogę polecić księży z parafii w Szopienicach, bowiem obsługują również moją parafię w Sosnowcu. Możesz spokojnie umówić się np. z proboszczem ks. Adamem Maliną. Sam konwertowałem właśnie u ks. Adama.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pytanie do osób z Katowic :)

Postprzez looking-for-truth » Cz lut 19, 2015 15:12

O, szkoda, bo mi chodzi o parafię na Warszawskiej...
Ale może zrobię tak, że pójdę na spotkanie dla zainteresowanych KEA, bodajże w czwarty wtorek miesiąca i jakoś popłynę :)

Aha, czy jest jakiś sposób na pobranie odpisu aktu chrztu z kościoła RK bez przyznawania się do konwersji?
Ewentualnie, czy można zrobić to korespondencyjnie?

Nie mieszkam w moim rodzinnym mieście gdyż studiuję, a i wolałabym uniknąć obelg ze strony proboszcza, wyzywania od heretyków, jak to niestety często bywa :(
Tym bardziej, że w moim mieście jest dużo prawosławia, możliwe, że będę pierwszą ewangeliczką, a nieprzyzwyczajony do konwersji ksiądz może mi bardzo utrudnić zadanie
looking-for-truth
 
Posty: 5
Dołączył(a): So sty 31, 2015 23:02
Lokalizacja: Katowice
wyznanie: przyg. do konwersji na KE-A
  

Re: Pytanie do osób z Katowic :)

Postprzez Jacek » Cz lut 19, 2015 20:37

No chyba ze kolezanka by sie udała z Katowic do Sosnowca, ale przypominam o waznym paszporcie i wizie, mozna ja otrzymac na przejsciu granicznym Katowice-Sosnowiec :D
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Pytanie do osób z Katowic :)

Postprzez looking-for-truth » Cz lut 19, 2015 20:46

Jeeejku... do Sosnowca, jak ja mam na Warszawską 10 min piechotą? :O :D
Ale dziękuję za pomoc :D
looking-for-truth
 
Posty: 5
Dołączył(a): So sty 31, 2015 23:02
Lokalizacja: Katowice
wyznanie: przyg. do konwersji na KE-A
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości