Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zmiana wyznania

Zmiana wyznania

Postprzez Aleksander » Pn lip 31, 2017 07:22

Już miałem napisać wyjaśnienie do naszej zmiany wyznania. Wczoraj nawet usiadłem do laptopa, ale jakieś rodzinne zawirowania mnie całkiem rozproszyły.
Zatem śpieszę wyciśnić.
Tak, już od dłuższego czasu całą rodziną zaczęliśmy odwiedzać parafię luterańską blisko nas, w Cambridge. Zaczęliśmy kilka lat temu. Byliśmy już blisko decyzji przenieść członkowstwo. Jednak że względu na zaangażowanie w służbę w swoim zborze odłożyliśmy takową. Od ostatnich świąt Wielkanocy zaczęliśmy znowu regularnie odwiedzać parafię Zmartwychwstania Pańskiego (Evanvelical Lutheran Church of England). Tym razem podjęliśmy całą rodziną decyzję, że przyszedł czas przenieść się. Nasz zbór (Emmanuel Evanvelical Church) pożegnał się z nami z błogosławieństwem i modlitwą oraz listem referencyjnym. W czerwcu mieliśmy 5 spotkań z pastorem omówić mały katechizm Lutra. W zeszłą niedzielę oficjalnie przyjęliśmy członkostwo w ELCE.
Kilka słów o ELCE. Jest to niewielka, konserwatywna denominacja luterańska w UK. Tylko 13 zborów. ELCE ma bardzo bliskie relacje z Synodem Missouri w USA. Prowadzą wspólnie seminarium w Cambridge, Westfield House. Każdego roku kilku seminarzystów z St Luis przyjeżdża na rok nauki do Cambridge.
Ze względu na to że ELCE nie ma podpisanych porozumień z denominacją, w której miałem moją ordynację prezbiterską, nie ma też i rozpoznania mojej ordynacji. Z tego też powodu próbowałem zmienić nazwę na forum. Usunąć tytuł pastora i pozostawić tylko imię. Jednak nie ma takiej opcji jak "zmienić nazwę użytkownika". Może administrator będzie mógł zmienić.


Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Zmiana wyznania

Postprzez Elżbieta » So sie 05, 2017 00:06

Jutro zadzwonię do Tomka, I mam nadzieję, że znajdzie trochę czasu dla nas .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości