Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Powitanie

Powitanie

Postprzez heillos » Wt sie 10, 2010 19:22

Witam,

ponieważ parę osób mnie namawia do przedstawienia się, to spróbuję. Choć ogólnie to nie lubię społecznościowych akcji :D

Przez 30 lat z hakiem byłem katolikiem, jednak dzięki nauczaniu ks. Pawlukiewicza z Radia Józef postanowiłem odejść z KRK. Mam jednak konserwatywne poglądy (kreacjonista, przeciwnik aborcji w każdej postaci, antykoncepcji bez powodu, zaciekły zwolennik wolnych niedziel i wspierania przez Państwo wartości chrześcijańskich) i do tego nie przeżyłem nowonarodzenia, więc do protestantów nie pasuję chyba zbytnio. Próbuję się jednak tym nie przejmować i cichaczem chodzę na nabożeństwa do KEA chowając się za filarem w nadziei, że mnie nie wyrzucą.
Ostatnio edytowano Wt sie 10, 2010 20:16 przez heillos, łącznie edytowano 1 raz
heillos
 
  

Re: Powitanie

Postprzez Elżbieta » Wt sie 10, 2010 19:31

No tak mi się wydawało :D
Witaj w naszym gronie i wyjdź zza filara - my nie jadamy nikogo i nie wyrzucamy :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Powitanie

Postprzez Paweł » Wt sie 10, 2010 19:35

Witam! To mamy podobne poglądy :D A nowonarodzenie?.... masz na myśli zapewne wersję z chrześcijaństwa ewangelicznego? Dajmy sobie z tym spokój :wink:
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Powitanie

Postprzez heillos » Wt sie 10, 2010 20:25

Paweł napisał(a):Witam! To mamy podobne poglądy :D A nowonarodzenie?.... masz na myśli zapewne wersję z chrześcijaństwa ewangelicznego? Dajmy sobie z tym spokój :wink:


To ponoć to zależy od Diecezji i np. Diecezja Cieszyńska KEA jest ewangeliczna właśnie i wymaga nowonarodzenia przy przyjęciu do zboru. Ja należę do katowickiej i jeszcze nie pytałem jak tam w tym zakresie z wymaganiami. Na razie nie czuję potrzeby formalnej konwersji, bo nie bardzo wiem co z dziećmi, jak się wyniosę formalnie z KRK. Poza tym, nie lubię działać pochopnie i chcę być pewny decyzji.

Na razie próbuję przetrawić brak spowiedzi usznej oraz wypowiedzenie posłuszeństwa Papieżowi.
heillos
 
  

Re: Powitanie

Postprzez Elżbieta » Wt sie 10, 2010 20:34

:D ale u nas też jest spowiedź prywatna (po Twojemu - uszna)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Powitanie

Postprzez heillos » Wt sie 10, 2010 21:03

Elżbieta napisał(a)::D ale u nas też jest spowiedź prywatna (po Twojemu - uszna)


No fakt, KEA chyba jako jedyna protestancka denominacja to dopuszcza, ale wydaje mi się, że i tak mocno w teorii. Musiałbym specjalnie do tego pastora angażować. Nie wiem, dumam nad tym od roku i wciąż nie wiem jak się do tego ustawić.
heillos
 
  

Re: Powitanie

Postprzez Elżbieta » Wt sie 10, 2010 21:09

Specjalnie ? - Przecież to obowiązek każdego księdza, po prostu idziesz do księdza i prosisz o spowiedź prywatną - żaden Ci nie odmówi i kręcić nosem nie będzie. Problem jest w Tobie - po prostu boisz się i szukasz wymówki.
Uwierz mi, to nie teoria, a praktyka :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Powitanie

Postprzez Dawid » Wt sie 10, 2010 21:35

Witaj heillos tutaj Dawid z forum protestanckiego, na pewno mnie pamiętasz, bo niedawno mieliśmy "małą" sprzeczkę :)
Pozdrawiam


A Was wszystkich serdecznie witam, po dłuuuuugiej przerwie :)
Jak się macie? :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Powitanie

Postprzez Dawid » Wt sie 10, 2010 21:58

Paweł napisał(a):Witam! To mamy podobne poglądy :D A nowonarodzenie?.... masz na myśli zapewne wersję z chrześcijaństwa ewangelicznego? Dajmy sobie z tym spokój :wink:

Witaj Paweł :)
nie dajmy spokój tylko do roboty :D zbawienie czeka :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Powitanie

Postprzez heillos » Wt sie 10, 2010 22:04

Elżbieta napisał(a):Specjalnie ? - Przecież to obowiązek każdego księdza, po prostu idziesz do księdza i prosisz o spowiedź prywatną - żaden Ci nie odmówi i kręcić nosem nie będzie. Problem jest w Tobie - po prostu boisz się i szukasz wymówki.


No owszem. Przecie na razie cichaczem się chowam za filarem, więc gdzie jeszcze do proszenia o spowiedź :D
Do katolickiego konfesjonału zawsze można się cichaczem zakraść, zamknąć drzwi za sobą i wyspowiadać bez rozpoznania :D

Dawid napisał(a):Witaj heillos tutaj Dawid z forum protestanckiego, na pewno mnie pamiętasz, bo niedawno mieliśmy "małą" sprzeczkę :)


Taaa....

Dawid napisał(a):A Was wszystkich serdecznie witam, po dłuuuuugiej przerwie :)


Mam nadzieję, że wracasz ku budowaniu, a nie kontynuowaniu tu Wiadomego Wątku.
heillos
 
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron