Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dobry wieczór ;)

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez R! » Cz mar 25, 2010 23:51

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 19:30 Temat postu:

Ja się nie dziwię

Zdaję sobie sprawe, ze wielu z nas (ludzi) to wierzący sezonowi. Na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Ale nikogo nie potepiam, i nie sądze, aby nie było
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Elżbieta » Cz mar 25, 2010 23:52

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 19:34 Temat postu:

Ja osobiście znam kilku wspaniałych, bardzo dobrych Katolików i wyjątkowo podłych Luteran
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Dagóza » Cz mar 25, 2010 23:54

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 20:10 Temat postu:

Troszkę późno odpowiadam na pytanie Focjusza, ale po paru godzinach dopiero teraz przeglądam co dzieje się na forum. Moja rodzina jak daleko da się sięgnąć wstecz zawsze była luterańska i to dotyczy obu gałęzi rodziny. Istnieje prawdopodobieństwo, iż w zamierzchłej (dla rodziny) przeszłości były jakieś wpływy husyckie, ale tego nie jestem wstanie udokumentować, na przeszkodzie stoją spalone księgi metrykalne z XVIII w., a w podania i legendy nie ma co wierzyć, tak jak pozabiblijnej tradycji :wink:
Dagóza
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:20
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Focjusz » Pt mar 26, 2010 00:03

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 15:49 Temat postu:

Elżbieta napisał:
Ja osobiście znam kilku wspaniałych, bardzo dobrych Katolików i wyjątkowo podłych Luteran



Tu się załkowicie zgadzam. W każdym kościele i wyznaniu są zarówno wspaniali,dobrzy ludzie jak i podli dranie. Ale nie można patrzeć na dany kościół jedynie przez pryzmat takich ludzi. Również niektórzy moi współwyznawcy (szczególnie ci z dziada-pradziada) to tacy z nich Chrześcijanie i pobożni jak ze mnie chińczyk.
Ja powiem o sobie że ja do żadnego wyznania ani kościoła nie mam uprzedzeń. Nie jestem do żadnego nastawiony "anty". Również w żadnym razie nie zamierzam nikogo przekonywać do swojej wiary ani nawracać na swój kościół
Focjusz
 
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Focjusz » Pt mar 26, 2010 00:04

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 15:56 Temat postu:

Elżbieta napisał:
A może byś Focjuszu, czasem umieścił jakąś pieśń tu na forum w temacie : Pieśń jako modlitwa, a może i jakieś modlitwy od czasu do czasu, takich których my nie znamy ?



Polecam takie pieśni (do wyboru) : http://www.cerkiew.pl/index.php?id=praw ... _files.php[/img]
Focjusz
 
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez R! » Pt mar 26, 2010 00:05

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 15:58 Temat postu:

Focjusz napisał:
Elżbieta napisał:
Ja osobiście znam kilku wspaniałych, bardzo dobrych Katolików i wyjątkowo podłych Luteran



Tu się załkowicie zgadzam. W każdym kościele i wyznaniu są zarówno wspaniali,dobrzy ludzie jak i podli dranie. Ale nie można patrzeć na dany kościół jedynie przez pryzmat takich ludzi. Również niektórzy moi współwyznawcy (szczególnie ci z dziada-pradziada) to tacy z nich Chrześcijanie i pobożni jak ze mnie chińczyk.
Ja powiem o sobie że ja do żadnego wyznania ani kościoła nie mam uprzedzeń. Nie jestem do żadnego nastawiony "anty". Również w żadnym razie nie zamierzam nikogo przekonywać do swojej wiary ani nawracać na swój kościół



Rzeczywista, że nie należy osądzać grupy po małych jednostkach.
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Alba » Pt mar 26, 2010 00:20

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 22:46 Temat postu:

Witam,

Od razu przyznaje sie, bez bicia, że nie jestem luteraninem Formalnie nadal pozostając katolikiem przydotowuje się do konwersji na kalwinizm. Mam nadzieje, że i dla mnie znajdzie sie miejsce.

Pozdrawiam, Marcin
Alba
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 00:07
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Jacek » Pt mar 26, 2010 00:21

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 22:51 Temat postu: Do ALBY

Witaj Alba- Dla mnie juz jestes przedstawicielem zdrowego nurtu/konserwatywnego/ w bratnim Kosciele Reformowanym.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Tomasz » Pt mar 26, 2010 00:23

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 23:44 Temat postu:

Alba napisał:
Witam,

Od razu przyznaje sie, bez bicia, że nie jestem luteraninem Formalnie nadal pozostając katolikiem przydotowuje się do konwersji na kalwinizm. Mam nadzieje, że i dla mnie znajdzie sie miejsce.

Pozdrawiam, Marcin



Witamy serdecznie na forum i zapraszamy do czynnego udziału
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez nika » Pt mar 26, 2010 00:23

Wysłany: Sob Lut 13, 2010 01:34 Temat postu:

Witaj serdecznie Alba
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości