Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dobry wieczór ;)

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Paweł » N maja 09, 2010 21:20

Tysiąclatka jest OK, różni ją przede wszystkim od tłumaczeń protstanckich kanon ksiąg:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanon_Biblii
Ja sam lubię korzystać z różnych przekładów, we fragmentach których do końca nie rozumiem, pozwala to czasem coś rozjaśnić.
Odnośnie różnic z Defragmentacją - my tworzymy forum konserwatywne, przeciwstawiamy się liberalnym tendencjom pojawiającym się w Kościele. to tak w skrócie.
pozdrawiam.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Elżbieta » N maja 09, 2010 22:57

Ja tam stanowczo wolę brytyjkę, dla mnie jej język jest nie tylko zrozumiały, ale i piękny, z przyjemnością ją czytam. Tych nowszych przekładów nie lubię - właśnie z powodu języka
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez IBO » Cz maja 13, 2010 07:43

Witam nazywam się Karol formalnie jestem katolikiem od jakiegoś czasu ciągnie mnie do luteranizmu pozdrawiam wszystkich :D
IBO
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 16:44
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Elżbieta » Cz maja 13, 2010 08:43

Witam serdecznie na naszym "podwóreczku". Jak byś miał jakieś pytania, to z chęcią Ci odpowiemy w miarę naszych możliwości
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Tomasz » Cz maja 13, 2010 09:10

Witam Karola :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez ramzej76 » Cz maja 13, 2010 11:00

Karolu!
No to witaj w "Klubie" ! :) Pozdrawiam Ciebie i całą społeczność forum.
ramzej76
 
Posty: 23
Dołączył(a): So maja 08, 2010 14:31
Lokalizacja: lubuskie
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Piotr » Cz maja 13, 2010 14:54

Witaj Karolu na naszym forum :)
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Krzysztof » Cz maja 20, 2010 13:46

Witam, mam na imię Krzysztof i jestem świeżo upieczonym maturzystą o czym świadczy chociażby to, że znowu zaglądam na to forum po raz pierwszy od trzech tygodni. Formalnie jeszcze katolik, ale już od kilku lat utożsamiam się z luteranizmem i oficjalna konwersja jest tylko kwestią czasu.

Pozdrawiam
Krzysztof
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 17:55
wyznanie: luteranin z przekonania
dyplomy: 2
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Paweł » Cz maja 20, 2010 13:55

Witamy, napisz więcej o sobie, skąd jesteś, co sądzą rodzice o Twoim "hobby"? :)
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Krzysztof » Cz maja 20, 2010 14:13

Pochodzę z Kościana w Wielkopolsce. Rodzice są tolerancyjni i w pełni akceptują mój wybór.

Do przekonania, że to luteranizm jest właściwym wyborem, doszedłem na drodze kilkuletnich poszukiwań. Po tym, jak zwątpiłem w dogmaty katolicyzmu, chodziłem dość pokrętnymi ścieżkami, i popadałem nawet w swego rodzaju radykalizm, głownie dlatego, że słabo znałem Pismo Święte. Jednak porównanie słów Biblii i tego, co prezentuje KEA na swojej stronie internetowej (bo rzecz jasna Internet był wtedy dla mnie głównym źródłem informacji) doprowadziło mnie do wniosku, że tylko nauka luterańska nie zawiera elementów, które wydawały mi się sprzeczne z Pismem. Myślę, że zaważyły tutaj w największym stopniu zasada sola scriptura, a jeśli chodzi o same wyznania protestanckie - kwestia Eucharystii (moim zdaniem nauka luterańska na jej temat wprost wynika z Biblii, i z trudem przychodzi mi zrozumienie, jak można dojść do innych wniosków).
Krzysztof
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 17:55
wyznanie: luteranin z przekonania
dyplomy: 2
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości