Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Cześć :)

Cześć :)

Postprzez Igor » Wt sie 21, 2018 19:26

Witajcie

jak niezbyt trudno się domyślić, mam na imię Igor. W rubryce "wyznanie" wpisałem KRK, bo taka jest po prostu moja kościelna przynależność. Jestem praktykującym katolikiem, który wrócił po dość długim okresie ateizmu. Jednocześnie jestem dość sceptyczny wobec niektórych doktryn i innych, pomniejszych aspektów katolicyzmu. Mam przy tym pewną sympatię dla luteranizmu i niektóre rzeczy w nim wydają mi się bardziej sensowne i zdrowsze.

Jestem tu więc niezobowiązująco. Nie czuję w sobie - przynajmniej na razie - szczególnego parcia na konwersję, ale też nie wykluczam, że tak może się to kiedyś skończyć. Chciałbym się tutaj zetknąć z informacjami o wierze ewangelickiej z pierwszej ręki, od ludzi, którzy traktują swoje wyznanie poważnie. Swoją drogą niezależnie od różnic konfesyjnych szanuję Waszą społeczność już za sam ten konserwatyzm i walkę o normalność.

Zarejestrowałem się, ponieważ rozmowa z żywymi, namacalnymi (no, prawie :wink: ) wyznawcami to jednak zupełnie co innego niż lektura najmądrzejszych nawet tekstów. I tu chciałbym od razu zaznaczyć, że jeśli zdarzy mi się jakaś polemika z kimś z Was i Waszymi poglądami, to nigdy nie będzie to spowodowane jakimikolwiek prozelickimi zamiarami. Szanuję i uznaję, że jest to Wasze "podwórko", a ja jestem tu gościem. Nie chcę więc nikogo nawracać, chcę dowiadywać się i rozumieć.

Do usłyszenia. :)
Igor
 
  

Re: Cześć :)

Postprzez Aleksander » Wt sie 21, 2018 19:52

Witaj
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Cześć :)

Postprzez Elżbieta » Wt sie 21, 2018 22:08

Witaj :) Mam nadzieję, że ię jakoś będziemy dogadywać :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości