Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam

Witam

Postprzez MichałG » So cze 18, 2011 13:28

Pierwszy, krótki acz intensywny, choć z dzisiejszej perspektywy niedojrzały, kontakt z protestantyzmem miałem prawie 5 lat temu, z tym, że był to protestantyzm w wydanie nie ewangelickim, a ewangelikalnym.

W międzyczasie zdążyłem stać się bardzo zaangażowanym katolikiem, ale z czasem zacząłem dostrzegać niezgodność z Pismem i niespójność wielu wierzeń i praktyk katolickich i ponownie zaczęły przekonywać mnie argumenty protestanckie. Luteranizm pociąga mnie m.in. z tego powodu, że głosząc zdrową, biblijną naukę nie rezygnuje (jak czynią to ewangelikalni) ze sformalizowanej liturgii o bogatego rytuału. Poza tym zgadzam się z luterańskim rozumieniem znaczenia chrztu i Wieczerzy Pańskiej.

Od dziesięciu miesięcy w miarę regularnie uczęszczam na nabożeństwa luterańskie, znam jakiś tam zarys teologii ewangelickiej. Od pewnego czasu poważnie myślę o konwersji, ale uważam, że przed podjęciem decyzji powinienem posiąść znacznie większą wiedzę teoretyczną o Kościele E.-A.niż posiadam obecnie.

Na forum zarejestrowałem się z zamiarem pogłębienie tej wiedzy poprzez lekturę wątków i ew. uczestnictwo w dyskusjach.
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Witam

Postprzez Paweł » So cze 18, 2011 13:32

Cieszymy się że do nas dołączyłeś. Przeglądaj forum, pytaj. W miarę naszych skromnych możliwości będziemy starali się Ci pomagać w Twoich rozterkach.

Pozdrawiam
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » So cze 18, 2011 15:10

Witam na stronie konserwatywnych lutheran.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Bronisław Sztuchlik » So cze 18, 2011 20:54

Drogi Michale.
Witam Cię również bardzo serdecznie.Życzę ,abyś na tej stronie znalązł odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię wewnętrzne pytania, a także Przyjaciół, na których w każdej zwątpienia chwili można liczyć.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » So cze 18, 2011 20:58

Również przyłączam się do powitania :)

Pytaj śmiało - czy otwarcie na forum, czy też poprzez privy lub maile (dane kontaktowe moderatorów są w zakładce "O nas").
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Elżbieta » So cze 18, 2011 21:12

Witaj w naszych progach:P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Wojtek » So cze 18, 2011 22:13

Witam i mam nadzieję, że będziesz bywał regularnie :).
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Wędrowiec » N cze 26, 2011 19:48

Witaj.

Dzięki takim osobom jest mi tutaj raźniej, choć przecież nie mogę narzekać na towarzystwo :wink:
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: Witam

Postprzez MichałG » So sty 28, 2012 23:40

We wtorek miałem pierwszą z rozmów przygotowujących do konwersji :)
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » So sty 28, 2012 23:47

i jak było ? :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości