Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dżem dobry ;)

Dżem dobry ;)

Postprzez fiodor » Cz lis 17, 2011 22:44

Na forum zarejestrowany jestem od dawna, ale jakoś tak dopiero teraz zebrałem się, aby zacząć czynnie uczestniczyć w jego życiu. Jestem katolikiem, ale takim trochę wahającym się - w tej chwili "sinusoida" mojej wiary znów jest w punkcie bliskim konwersji na luteranizm, którym interesuję się już od czasów gimnazjum. Zdarzyło mi się kiedyś nawet być na nabożeńtwie luterańskim - niestety był to dzień drzwi otwartych w mojej szkole - i był to tylko moment.
Całkiem niedawno jakoś myśl o przejściu na luteranizm powróciła - chciałbym uporządkować moje życie wiary i jakoś tak porządnie się nawrócić, żeby być gorącym, a nie letnim.
Tak swoją drogą - czy są tu luteranie z krakowskiej parafii?
A i jeszcze taka ciekawostka biograficzna - studiuję prawo (II rok), interesuję się historią, filozofią (nieszczęsna reforma szkolnictwa wyższego spowoduje, że raczej pozostanie to zainteresowaniem na poziomie samokształceniowym, a nie akademickim), poza tym dość sporo czytam rzeczy, określmy to, teologicznych.
To tyle na początek, rozpisałem się, jak nigdy na forum. Wybaczcie chaos i wielowątkowość tego posta, ale jestem nieco przeziębiony, więc intelekt nie pracuje tak, jak powinien. ;)
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez Tomasz » Cz lis 17, 2011 22:55

Witam, witam :)

Widziałem Drogi Bracie, że już jakiś czas się "czaisz" :wink:

Cieszę się, że zdecydowałeś aktywnie włączyć się w forum.

Tak swoją drogą - czy są tu luteranie z krakowskiej parafii?


Wiem, że na Forum są zarejestrowani Luteranie z Krakowa - i mam nadzieję, że się tutaj odezwą :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez Elżbieta » Cz lis 17, 2011 22:56

Witaj Fiodorze. Nie raz zastanawiałam się kiedy się odezwiesz :P ale się doczekałam.
Chyba jest u nas ktoś z Krakowa, ale ten ktoś sam się ujawni :P
Mam nadzieję, że spełnimy Twoje oczekiwania, w każdym razie będziemy się o to bardzo starać :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez fiodor » Cz lis 17, 2011 22:58

Bo ja to raczej powolny jestem ;)
Poza tym generalnie taki typowy forumowy milczek ze mnie - fazę intensywnego udzielania się na forach mam za sobą i tak jakoś trudno mi powrócić do tej formy komunikacji.
Cieszę się, że mnie dostrzeżono ;)
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez Elżbieta » Cz lis 17, 2011 23:04

No to jednak musisz swoją naturę przezwyciężyć, bo jeżeli nie będziesz pisał, pytał, to może nie dowiesz się tego o co Ci chodzi :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez fiodor » Cz lis 17, 2011 23:10

Nieskromnie powiem, że sporo wiem o luteranizmie. Jest to jednak wiedza, a nie praktyka.
Luteran nie znam żadnych, bo wywodzę się z terenów o w sumie bogatych tradycjach ewangelickich (jestem z Konina w Wielkopolsce - nieopodal jest najstarsza parafia KER w Żychlinie, a parafia KEA też ma długą i chlubną tradycję), gdzie jednak zawierucha wojenna poczyniła spore spustoszenia w społeczności ewangelickiej.

W każdym razie pytać na pewno będę, bo jest wiele zagadnień, które mnie interesują, a niezawsze poruszane są w książkach.
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz lis 17, 2011 23:12

:) Wtaj Fiodor:)
Tak się składa, ze tez jestem katoliczką, ale tylko formalnie, ponieważ duchowo skłaniam się ku KEA, uczestniczyłam jak na razie w dwóch nabożeństwach w KEA,w niedzielę wezmę udział w trzecim i już nie mogę się tego doczekać:)
Będzie dobrze Fiodor, tylko pytaj,pytaj, a znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania - ja czasem zadaję strasznie głupie pytania, ale dzięki temu uczę się nowych rzeczy - polecam rozmowy z Elą,Ona naprawdę potrafi rozmawiać i słuchać;)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez Elżbieta » Cz lis 17, 2011 23:16

Już mnie tak nie reklamuj :lol:
Miniolilka, przecież nie ma głupich pytań, natomiast są głupie odpowiedzi
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez jagna » Cz lis 17, 2011 23:58

Zgłasza się Kraków :D Wpadnij na spotkanie studenckie - środy 19.30 na Grodzkiej w Punkcie Katechetycznym.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Dżem dobry ;)

Postprzez fiodor » Pt lis 18, 2011 00:04

Oho, to trzeba by się wybrać.

Ale póki co wypoczywam, chorując, jak na XXI wiek przystało, przed komputerem. ;)
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości