Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Serdecznie witam

Serdecznie witam

Postprzez m_rothert » Śr lut 22, 2012 10:26

Jestem nowym "gościem" forum, wcześniej dałem się poznać niezbyt popularnymi wypowiedziami na Luteranie.Forum.PL, niezbyt popularnymi ponieważ stawałem w obronie mojej macierzystej parafii św. Trójcy w Warszawie, nieustannie na tym forum oczernianej.
Jeśli chodzi o mnie, to jestem dość młodym człowiekiem - student I roku UW, o poglądach "wybitnie" liberalnych. Jestem zwolennikiem ordynacji kobiet, tolerancji wobec osób LGTB (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) - w zasadzie nie tylko tolerancji, ale również przyznania tym osobom należnych praw.
Wydaje mi się, że jako liberał mentalnie chyba nie bardzo pasuję zarówno do naszego konserwatywnego Kościoła, a szczególnie do tego portalu.
Obiecuję nikogo nie drażnić swoimi poglądami, ograniczać wypowiedzi do niezbędnego minimum, raczej biernie obserwować i smucić się naszym narodowo-zaściankowym konserwatyzmem, moim zdaniem poglądy większości luteran niewiele odbiegają od poglądów arc. Michalika. Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam!!!
m_rothert
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 10:03
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Wojtek » Śr lut 22, 2012 10:44

No cóż, witamy :).

Niczyją wolą na tym forum nie będzie siłowe zmienianie Twoich poglądów. Mam nadzieję, że lektura wątków tu na forum czy też artykułów na portalu pomoże Ci w sprecyzowaniu swoich argumentów jak też i poznania prawdziwego celu konserwatyzmu protestanckiego. Dużo wokół nas obrosło mitów i niesprawiedliwych opinii, żywię szczerą nadzieję, że poznasz nas lepiej i je zweryfikujesz.

Oświecenie i zrozumienie Pisma daje tylko i wyłącznie Duch Święty, o którego nieustannie modlimy się dla nas, Ciebie, KE-A i całego świata.

Pozdrowienia :)
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Paweł » Śr lut 22, 2012 11:25

Obiecuję nikogo nie drażnić swoimi poglądami

smucić się naszym narodowo-zaściankowym konserwatyzmem

Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam!!!


Nie pojęte są Twoje intencje

Witam
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr lut 22, 2012 11:56

witaj:)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Elżbieta » Śr lut 22, 2012 15:38

Witaj na naszym , mam nadzieję, że jakoś z nami przetrwasz i nie zapałasz świętym oburzeniem .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Tomasz » Śr lut 22, 2012 17:50

Również witam serdecznie.

Nie ukrywam, że jestem trochę zdziwiony, że osoba o takich poglądach zdecydowała się na rejestrację na naszym forum :)

Mam tylko nadzieję, że w miarę poznawania naszych stron (zapraszam również do lektury materiałów zamieszczanych na portalu) Twój smutek nad "narodowo-zaściankowym konserwatyzmem" będzie stopniowo ewaluował w kierunku zrozumienia wartości i poglądów, które propagujemy.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Kitka » Śr lut 22, 2012 20:53

Witam!
Może, mimo odmiennych zdań, zadomowisz się tutaj, a nawet zrozumiesz nasz tok myślenia :wink:
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez MichałG » Śr lut 22, 2012 21:24

Chociaż jestem dopiero na początku drogi wiodącej do formalnej konwersji, ale od dawna chodzę do Św. Trójcy, więc możemy się chyba przywitać jako współparafianie. :)

Z tym że ja reprezentuję dla odmiany stanowisko konserwatywne, choć może nie aż tak, jak to dominujące na tym forum.

Też nie podobało mi się na luteranieforum szkalowanie Parafii Św. Trójcy i jej Proboszcza, a także próby takiego sztucznego antagonizowania ludzi z Trójcy i Wniebowstąpienia.
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez jagna » Śr lut 22, 2012 22:03

Tomasz napisał(a):Nie ukrywam, że jestem trochę zdziwiony, że osoba o takich poglądach zdecydowała się na rejestrację na naszym forum


Bo to jedyne żywotne forum luterańskie. Ja też za konserwatystkę się nie uważam, raczej za człowieka środka, ale chyba się już dałam poznać :D Zresztą fajni ludzie tu są to i przyciągamy.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Serdecznie witam

Postprzez Tomasz » Śr lut 22, 2012 22:11

Ja też za konserwatystkę się nie uważam, raczej za człowieka środka,


czyli za umiarkowaną konserwatystkę :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron