Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterańskie

Czy w Polsce powinna powstać organizacja zrzeszająca ortodoksyjnych i konserwatywnych luteran ?

Tak
29
85%
Nie
5
15%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 34

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez winston » Wt paź 11, 2016 12:13

Jak to jest z tym CHATem w końcu? Trzyma się ta uczelnia, czy została już całkiem przeżarta źle rozumianym liberalizmem?
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez Grzegorz » Wt paź 11, 2016 18:40

Głoszenie kazania jest jak najbardziej elementem sacrum, bo cała liturgia jest służbą przez którą udzielana jest łaska Boża.

Abyśmy tej wiary dostąpili, ustanowiona jest służba nauczania Ewangelii i udzielania sakramentów. Albowiem przez Słowo i sakramenty, jak gdyby przez środki, udzielany jest Duch Święty, wzniecający wiarę, gdzie i kiedy Bóg zechce, w tych, co słuchają Ewangelii. [Konfesja Augsburska V]

A w tych sprawach, które dotyczą Słowa mówionego i zewnętrznego, należy mocno trzymać się tego, że Bóg nikomu nie udziela Ducha czy swojej łaski, jak tylko przez Słowo i wraz ze Słowem zewnętrznym, które udzielanie Ducha poprzedza [Artykuły Szmalkaldzkie, O spowiedzi, 3]
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez Grzegorz » Wt paź 11, 2016 21:42

Ja się po prostu nie godzę, żeby traktować to w kategoriach herezji.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez winston » Cz paź 13, 2016 15:34

To w jaki sposób to traktować?
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez Grzegorz » Cz paź 13, 2016 22:33

W kategoriach niekorzystnej zmiany porządku kościelnego. Dla mnie jest to podobny kaliber jak gdyby ktoś forsował wprowadzenie w mojej parafii Komunii raz na dwa tygodnie, a nie w każdą niedzielę jak dotychczas.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez Herbert » Pt paź 14, 2016 07:33

To i tak masz dobrze. U nas Komunia Swieta jest raz na miesiac, tylko czasem jakas dodatkowa okazja.
Herbert
 
  

Re: Czy w Polsce powinno powstać nowe stowarzyszenie luterań

Postprzez winston » Pt paź 14, 2016 11:58

Z tego co słyszałem, to w Kościele Jezusowym w Cieszynie, też jest rzadko. Czym to jest spowodowane? U nas byłoby to nie do pomyślenia.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia strona

Powrót do Ankiety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron