Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

O co tu chodzi ?

Re: O co tu chodzi ?

Postprzez Elżbieta » N lis 18, 2012 17:18

Moje gratulacje :) gdy wypłynął ten temat, pomyślałam, że Ty byłbyś bardzo dobrym członkiem rady, a nawet kuratorem. Nawet nie przypuszczałam, że tak szybko stanie się to faktem :P
Co do zgromadzenia, to najczęściej chcą takie zebranie jak najszybciej odbębnić i mieć święty spokój. Naprawdę mało jest ludzi, którzy chcą cokolwiek robić.
Ja co prawda uważam, że jeżeli chce się działać, to nieważne, czy się należy do rady, czy się jest ławkowym parafianinem. Po prostu się działa. - Zawsze są możliwości. - Chęci tylko brakuje.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: O co tu chodzi ?

Postprzez Jacek » N lis 18, 2012 17:53

Gratuluje Ojcze Tomaszu. Ale wracajac do sprawy, mam pytanie; Dlaczego ten okres ma wynosic trzy lata, a nie jeden, lub dwa lata od chwili konwersji ?. Od siebie moge powiedziec, ze na zachodzie byloby to uznane za lamanie praw czlowieka. Czlowiek nabywajacy np. polskie obywatelstwo, otrzymuje prawo wyborcze, niema tu okresu przejsciowego, czy ten osobnik nie zaszkodzi np. RP ? Zaden kosciol na zachodzie nie stosuje takich zasad jak w KEA chyba ze sekty.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: O co tu chodzi ?

Postprzez Elżbieta » N lis 18, 2012 18:18

Dlaczego 3 lata? - bo mniej więcej do tego czasu można człowieka poznać, tz. sprawdzić, czy to jest prawdziwe zaangażowanie, czy "słomiany zapał" i czy jego poglądy nie są nieco dziwaczne (raczej mało luterańskie).
W naszym Kościele konwertyta dostaje prawo wyborcze, tylko nikt takiego nowego nie wybierze do rady - to by by ło co najmniej nieroztropne.
Masz najlepszy przykład na naszym forum - ilu moderatorów było na początku, a ilu jest teraz ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron