Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Jacek » Pt sty 11, 2013 20:05

To tak wygląda polski luteranski konserwatyzm, jak przedstawian go Iza ? :lol: . Jestem konserwatystką, ale tylko w niektorych sprawach ? !! :lol: . Tylko w Polsce jest taki cyrk. :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Tomasz » Pt sty 11, 2013 20:09

Osobiście nie lubię określenia "konserwatyzm", bowiem może ono mieć różne znaczenia - w tym również negatywne. Jednak tutaj chodzi o kwestię podejścia do Pisma Św. Nie można tutaj być wybiórczym.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Iza » Pt sty 11, 2013 20:15

Jak mamy tak dyskutować jak Jacek to w ogóle proszę o usunięcie mojego konta z tego forum oraz moich wpisów. Bo ja ANI LUTERANKA, ANI KONSERWATYSTKA. I może cyrku już nie będzie. Przykre naprawdę, że człowiek rejestruje się, aby poznać ludzi i ich wyznanie, a spotyka się z czymś takim.
Iza
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 19:48
Lokalizacja: Legionowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Jacek » Pt sty 11, 2013 20:18

Naprawdę proszę- Jesli ktoS publicznie okresła sie jako konserwatywny /Ortodoxyjny/ Staroluteranin, to niech sie zastanowi dziesięc razy, zaczym zacznie sie osmieszac. Pozniej sie dziwimy , ze kpią liberałowie z naszej strony, a takze i inne wyznania, skoro, ktosza ortodoxa luteranskiego się uważa, będac jednoczesnie zwolennikiem ordynacji kobiet. Jesli ktoś mowi, ze nie potzreba sie trzymać wykladni dogmatycznej konserwatywnych kosciołow staroluteranskich, to pytam sie kogo ? może cioci Jadwigi :lol: .
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Iza » Pt sty 11, 2013 20:20

W tym wypadku to śmiem twierdzić, że kpią z zupełnie innego powodu.
Iza
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 19:48
Lokalizacja: Legionowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Jacek » Pt sty 11, 2013 20:21

Bo niektorzy zapominaja na jaka strone wchodzą i nie czytaja regulaminu, a pozniej im sie krzywda dzieje, wielkopańska :mrgreen: My chcemy jezeli chcesz sie okreslac jako konserwatystka luteranska czy inna, abys trzymała sie faktycznie zasad staroluteranskich, bo wzbudz to smiech, czytaj powyzsze swoje wypowiedzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Iza » Pt sty 11, 2013 20:24

Tak, widzę, że to strona miłości do bliźniego ponad wszystko.
Iza
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 19:48
Lokalizacja: Legionowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Tomasz » Pt sty 11, 2013 20:27

W tym wypadku to śmiem twierdzić, że kpią z zupełnie innego powodu.


Kpiny to niestety główna broń liberałów. Innej raczej nie mają, aby obronić swoje "egzegezy". Żydzi i poganie też kpili z chrześcijan.

My chcemy jezeli chcesz sie okreslac jako konserwatystka luteranska czy inna, abys trzymała sie faktycznie zasad staroluteranskich, bo wzbudz to smiech, czytaj powyzsze swoje wypowiedzi.


Ja nie zamierzam się z nikogo śmiać. To forum jest również po to, aby przedstawiać wszystkim prawdziwy ortodoksyjny luteranizm. Żyjemy niestety w świecie, w którym panoszą się zwodnicze nauki diabelskie. Nie jeden daje się na nie nabierać. Musimy zatem dawać skuteczne świadectwo.

Tak, widzę, że to strona miłości do bliźniego ponad wszystko.


Takimi zasadami powinniśmy się kierować. Nie oznacza to jednak akceptacji wszystkiego.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Jacek » Pt sty 11, 2013 20:30

Masz prawo mieć swoje poglądy, lecz pod jednym warunkiem, promowania stale swoich poglądow, i próby ich narzucania, pzredstawiasz się z punktu feministycznego, to co dla nas jest bezdyskusyjne usiłujesz przeforsowac, a pozniej jak sie Tobie zwroci uwagę, to jestes obrazona. Fakt - ta strona nie jest portalem randkowym, i nie mowimy tutaj bezposrednio o miłosci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywni Staroluteranie łączcie się

Postprzez Iza » Pt sty 11, 2013 20:35

A gdzie ja piszę o feminizmie? I gdzie narzucam swoje poglądy?
Jacku, spójrz na siebie jak formułujesz zdania. Bo ja się nie obrażam na wasze poglądy ani na Was, bo wiem doskonale jakie są. Tylko szacunku dla mnie to ja u Ciebie jako hmm "rozmówcy"niestety nie widzę.
Wszystko można powiedzieć, a Ty sobie ze mnie kpisz, nie widzisz tego?
Iza
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 19:48
Lokalizacja: Legionowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron