Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Iwona » Pt cze 17, 2016 12:54

Elzbieta napisała:
Wydaje mi się, że gdyby kobiety miały by pełnić taką rolę jak mężczyźni, to Jezus powołałby choć jedną kobietę na Swego ucznia, a jednak tego nie zrobił.

Otóż, pytanie: dlaczego Jezus nie powołał żadnej kobiety na apostołkę? - zadałam p.prof.Slawikowi w trakcie naszej emailowej rozmowy nt. Ordynacji kobiet. I otrzymałam taką odpowiedź: Jezus powołał 12 apostołów, co było nawiązaniem do 12 plemion Izraela. W takim układzie faktycznie trudno, żeby powołał kobietę...

Natomiast rozmowa Jezusa z Samarytanką, wybaczenie jawnogrzenicy czy bezpardonowe besztanie faryzeuszy i uczonych w Pismie są na pewno ewidentnym argumentem, że Jezus przekraczał świadomie i odważnie ówczesne obyczaje i konwencje.
*************************************************************************************************************************************************************

Ale, chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na pewien fakt. Dzięki uprzejmości Maksymiliana dysponuję tekstem Pragmatyki służbowej KEA. A tam czytam: "Duchowny luterański jest reprezentantem osoby Chrystusa." A "osoba Chrystusa" to przecież z całą pewnością osoba MĘŻCZYZNY, więc reprezentowanie go, zwłaszcza w momencie Ustanawiana Sakramentu Ołtarza, kiedy prezbiter wypowiada słowa: "To jest Ciało moje..." To jest Krew moja..."- przez kobietę - ( a wiemy ponadto, że na Krzyżu też umiera MĘŻCZYZNA), byłoby po prostu mało wiarygodne i w moim odczuciu mocno niepoważne ....
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez pająk » Pt cze 17, 2016 14:56

Elżbieta napisał(a):Tak mi się wydawało, że coś jest nie tak.
Wobec tego ostrzegam Pająka by tu nie ważył się głosić treści, których nie tolerujemy. Proponuję poczytać sobie regulamin. Za głoszenie na tym forum, treści o których pisze Win 32, dajemy bana bez żadnej taryfy ulgowej.

Elżbieto, ze sutkiem muszę stwierdzić , że przkroczyłaś wszelkie granice hipokryzji.
Nic takego nie napisałem co by mogło być napiętnowane.
Natomiast nie zareagowałś na chamski i obraźliwy wpis Win 32
Wstyd Elzbieto, wstyd ! Marny owoc.
Według mnie wiarę należy oceniać po owocach, a nie po głoszonch ideach
Pozdrawiam i żegnam.
Win 32 sprowadza poziom forum do poziomu szamba .
CZY TEGO NIE DOSTRZEGASZ, CZY NIE CHCESZ DOSTRZEGAĆ???

Może byś zastanowił się nad tym co piszesz a przede wszystkim upewnił się, że byłam i przeczytałam. Jak na razie to sam sobie wystawiłeś niezbyt chlubne świadectwo. Zamiast od razu unosić się złością, weź głęboki oddech i tabletkę na uspokojenie. - Elżbieta
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Herbert » Pt cze 17, 2016 16:46

Przestancie juz! Mozecie sie przeciez klocic na pryw.
Forum konfesyjnych nalezy szanowac, nie wiadomo jak dlugo nam jeszcze bedzie wolno tak otwarcie pisac.
Herbert
 
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Iwona » Pt cze 17, 2016 21:15

Przyłączam się do pytania Wina32 ........?
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Elżbieta » Pt cze 17, 2016 21:22

Oczywiście kłócić się możecie na pw, ale też nie należy przekraczać pewnych norm, bo to może się przykro skończyć, jak już raz to miało miejsce



Jeżeli chodzi o wolność słowa, to jestem skłonna przychylić się do wypowiedzi Herberta
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Elżbieta » Pt cze 17, 2016 21:28

Do wiadomości wszystkim zainteresowanym: JA NA FORUM MOGĘ BYĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE RANO I PÓŹNYM WIECZOREM. W DZIEŃ BYWAM TYLKO SPORADYCZNIE O ILE WARUNKI MI NA TO POZWALAJĄ. Z WSZELKIMI PRETENSJAMI PROSZĘ WIĘC CZEKAĆ DO CZASU KIEDY MAM MOŻLIWOŚĆ BYĆ
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez winston » Pt cze 17, 2016 22:32

Iwona napisał(a):Przyłączam się do pytania Wina32 ........?

Ja również... (?)
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Iwona » Pt cze 17, 2016 22:43

Rozmiary czcionki - wzrastają, czerwień- powalająca , napięcie rośnie ;))))))))
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Elżbieta » Pt cze 17, 2016 23:11

Czerwień i rozmiar czcionki są po to, żeby były dobrze widoczne. Niestety czasem i takich rzeczy muszę używać i nie powiem by sprawiło mi to wielką przyjemność.


Co do pytania o wolność wypowiedzi - jeżeli przyjdą z Zachodu obyczaje i prawo tam panujące, to i wolność słowa się skończy, bo nie będzie wolno niczego złego powiedzieć na temat homoseksualizmu. Za słowo pedał, będzie można trafić do więzienia. wszystko co będzie niezgodne z filozofią gender,będzie złe i godne potępienia. Przecież za rozróżnianie płci w niektórych krajach grozi utratą pracy i zakazem wykonywania zawodu. Chłopiec, dziewczynka - znikną ze słownika, będą zakazane.
Z całą pewnością niektórzy powiedzą że fantazjuję i opowiadam durnoty, ale przecież już kiedyś było o tym głośno i nic się w tej materii nie zmieniło.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ORDYNACJA KOBIET W POLSKIM KEA

Postprzez Elżbieta » So cze 18, 2016 02:03

Oby się Twoje słowa sprawdziły :) Zmiany nie przyjdą do poszczególnych miast, a do całego kraju Miejmy nadzieję, że to tylko moje czarnowidztwo, ale zobaczymy. Oczywiście, że trzeba walczyć ale może niekoniecznie obrażając innych
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości