Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

czy to prawda?

czy to prawda?

Postprzez ryszard1966 » N sty 09, 2011 08:58

ryszard1966
 
Posty: 14
Dołączył(a): N gru 26, 2010 19:15
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: czy to prawda?

Postprzez Jacek » N sty 09, 2011 17:21

Zaskoczyles mnie ta informacja Ryszardzie. Nic nie wiem na ten temat. Moze Tomasz cos bedzie wiedzial?.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: czy to prawda?

Postprzez Tomasz » N sty 09, 2011 18:06

Niestety, ale również nie mam wiedzy na ten temat. Jeżeli uda mi się czegoś dowiedzieć - natychmiast dam znać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: czy to prawda?

Postprzez Jacek » N sty 09, 2011 19:53

Gdyby przeszedl by ten pomysl o jednym ekumenicznym kosciele w Polsce po wojnie. To podejrzewam ze byloby teraz wiecej odlamow koscielnych . Staroluteranim nie przyjmie komuni w innym kosciele, ktory nie jest ortodoxyjnie luteranski. Tak ze w tej uni by zabraklo np- Staroluteran
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: czy to prawda?

Postprzez Tomasz » N sty 09, 2011 19:58

Gdyby przeszedl by ten pomysl o jednym ekumenicznym kosciele w Polsce po wojnie. To podejrzewam ze byloby teraz wiecej odlamow koscielnych . Staroluteranim nie przyjmie komuni w innym kosciele, ktory nie jest ortodxyjnie luteranski.


Zależy jak by to wszystko wyglądało od strony organizacyjnej i doktrynalnej. Ostatnio wspominaliśmy nawet o informacji dot. pomysłu powołania wspólnego Kościoła przez Prowincję Misjii z Babtystami i chyba z Metodystami.

Ale to całkiem odrębny temat.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: czy to prawda?

Postprzez Jacek » N sty 09, 2011 20:19

Tak Tomek, ale Biskup Missionsprovinsen Göran mowil raczej o sojuszu miedzywyznaniowym i bardziej politycznym. Sojusz oltarza i ambony jest calkowicie niemozliwy ze wzgledu na olbrzymie roznice dogmatyczne, nawet interkomunia nie wchodzi w rachube. Sojusz mial za zadanie zablokowanie niektorych uchwal w Riksdag/parlamencie/ przeciwko liberalom, Mission Provinssen jest powiazana z Synodem Missourii i reprezentuje: Staroluteranizm Wysokokoscielny- tak ze ta sprawa odpada
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości