Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

CZAS PODNIESC GLOWE

CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Jacek » Wt paź 18, 2011 18:39

Macie aktualny przyklad polskiej tolerancji w wydaniu politycznym. Nie zwazajac na mniejszosci wyznaniowe w Polsce , prowokuje sie roznymi obchodami uczccic kontrowersyjnych ludzi przez polski niezawisly Sejm. sprawa tego masochisty i pomylenca Skargi. Pamietajcie na przyszlosc na kogo glosowac. Zreszta juz czas na stworzenie Stronnictwa Protestanckiego. Pamietajcie kazde mniejszosci potrafia sie politycznie zorganizowac w Polsce: Niemcy, Ukraincy, Litwini. Wiec pytam sie wtrzym problem tylko checi i odwagi. Czytajac na jednym forum KrK, przypominaja, jak to jeden Lutheranin chcial odciac Skardze glowe, lecz tylko go spoliczkowal. Skarga przylecial do klasztoru i rzekl -. Szkoda ze ten heretyk mnie nie zabil, umarl bym za Chrystusa. Sami widzicie jakie to ekumeniczne panflety sa drukowane pod adresem protestantow. Ten kraj nie dorosl do Uni Europejskiej !
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Piotr » Śr paź 19, 2011 17:56

Masz racje Viking czas na zmianę Czas podnieść głowę.To jest flus trujące :cry: co nam funduje polski sejm i politycy.
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » N paź 30, 2011 13:09

Viking napisał(a): juz czas na stworzenie Stronnictwa Protestanckiego.
Czy naśladowcy Jezusa powinni się angażować w sprawy polityczne? Myślę, że stanowczo NIE! Pan Jezus powiedział, że jego uczniowie nie powinni być częścią tego świata.
Januarius
 
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Jacek » N paź 30, 2011 20:55

Propaganda w stylu Swiadkow Jehowy. Tak inni maja za nas decydowac !. Co za dziecinna niodpowiedzialnosc z Twojej strony. Nikt tutaj nikogo nie zmusza do udzialu w naszej organizacji. Niepotrzebujemy tanich moralistow.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Tomasz » N paź 30, 2011 20:58

Chrześcijanie jak najbardziej powinni angażować się w różne sprawy - w tym również polityczne. Ważne tylko jest, aby nie mieszać religii z polityką.

Pan Jezus powiedział, że jego uczniowie nie powinni być częścią tego świata.


Odnoszę wrażenie, że opacznie rozumiesz to co mówi Pismo Św. Jesteśmy jak najbardziej częścią tego świata - który zgodnie z wolą Boga winniśmy czynić go sobie poddanym. Musimy jednak pamiętać o właściwym stopniowaniu wartości.
Czy Jezus nakazywał celnikom (czyli urzędnikom), żołnierzom i tp. porzucenie swojego zajęcia ? Czy podburzał przeciwko władzy państwowej ? Poczytaj sobie dokładnie Pismo Św. i przeanalizuj cały kontekst a nie wyrywane z niego poszczególne zdania. Bycie Chrześcijaninem nie oznacza kontestacji systemu państwowego, ale postępowanie zgodne z przykazaniami.
W jakimkolwiek systemie politycznym byśmy nie żyli - ktoś musi sprawować władzę państwową, bowiem w przeciwnym wypadku nastąpi anarchia.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Pn paź 31, 2011 09:18

Tomasz napisał(a):Chrześcijanie jak najbardziej powinni angażować się w różne sprawy - w tym również polityczne.
Nie uważasz, że jest to sprzeczne z postawą i naukami Jezusa? Gdybyś mi przytoczył jakiś fragment z Biblii, który ukazuje, że Pan Jezus lub jego uczniowie angażowali się w sprawy polityczne, to zmienię zdanie.
Januarius
 
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Kamil M. » Pn paź 31, 2011 11:01

Ewangelie są pełne treści politycznych, wystarczy wiedzieć, co pewne słowa oznaczały dla słuchaczy Jezusa. No i oczywiście przesłanie wczesnego Kościoła, że Jezus jest Panem oznaczało dla ówczesnego świata, że Cezar Panem nie jest. To wszystko jest w NT, obszerny temat.
Kamil M.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N wrz 25, 2011 20:44
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: prawosławne
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Pn paź 31, 2011 11:19

Niestety, Kamilu - nie zadowalają mnie powierzchowne stwierdzenia. Oczekuję konkretów.
Januarius
 
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Wojtek » Pn paź 31, 2011 12:12

Drogi Przyjacielu, czy w takim razie król czy prezydent nie może być wierzącym człowiekiem? Władze świeckie mają być sprawowane tylko przez pogan i ateistów?

Czy też Paweł stwierdza, że wszelka władza pochodzi od Boga, nakazuje modlić się za nich, etc.? Spójrz też na Stary Testament. Tam Boże wybranie objawiało się bardzo często w sferze władzy - aby ta była sprawiedliwa i pełna miłości zgodnie z zaleceniami Jahwe.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Pn paź 31, 2011 12:21

Co prawda Paweł napisał, ze wszelka władza pochodzi od Boga, to jednak zastanawia mnie to, co powiedział wróg Boga do Pana Jezusa: "Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje".

Wydaje mi się, że ten fragment wyjaśnia dlaczego ani pan Jezus, ani jego naśladowcy nie ubiegali się o stanowiska polityczne?

Poza tym w Księdze Apokalipsy władze polityczne zostały przyrównane do bestii, która idzie na zagładę.
Januarius
 
  

Następna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron