Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez B! » Cz lut 11, 2016 11:53

Pokrzywdzony jest ten kto ponosi straty. Jestem całkowicie przeciwna aborcji jako odbieraniu życia! jedyny co logicznie przemawia za "usprawiedliwieniem" jej, to wybór życia matki czy dziecka.... w którym i tak trzeba zdecydować o czyjejś ewentualnej śmierci.
Niemniej jednak kobiety które narażają swoje życie aby rodzić dziecko są dla mnie, wyjaśnieniem niezwykłej siły jaka kryje się w stwierdzeniu - matczyna miłość.

Przypadki aborcji która jest następstwem gwałtu? nie czuje w pełni prawa do posiadania wyrobionego zdania na ten temat, dlatego nie mogę odpowiedzieć szczerze na to pytanie. W tym wypadku nie da się być przeciwnikiem ani zwolennikiem! Jedyna myśl jaka zawsze przebiega przez głowę myśląc o tym przypadku to.... chciałabym aby "szala" z jego życiem (dziecka) przeważyła mój ból.


chyba wystarczająco.
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Aleksander » Wt kwi 05, 2016 13:43

Oświadczenie KER w sprawie projektu PIS o aborcji: http://reformowani.org.pl/czytelnia/spr ... -poczetego

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez blaisee » Wt kwi 05, 2016 19:45

Nie zgadzam sie z zacietymi przeciwnikami aborcji.

W Polsce nei ma aborcji na zyczenei a jedynie w 3 przypadkach. A jej przeciwnicy krzycza jakby to byl jakis kaprys i robil kto chcial :roll:
Uwazam ze obecna ustawa powinna zostac bez zmian bo to nie jest taka latwa i rozoa sprawa jak przedstawia katolicki kler. To sa ludzie dramaty i moge jedynie wspolczuc osobom w takiej sytaucji. BO co ma zrobic matka ktora ma 4 dzieci i z 5 w ciazy i moze nie przezyje porodu? ma urozic i osierocic 5 dzieci? CO ma zrobic matka ktorej dziecko ma urodzi sie bez mozgu, czy z jakimis innymi POWAZNYMI defektami, uszkodzeniami itp. Czy sadzicie ze dla takiego dziecka to przyjemnosc takie zycie?
Oczywiscie ni mowie tu o zespole Downa bo wtakim przypadku aborcja powinna byc zakazana albo jakichs blahych schorzeniaich. Ale czasem sa naprawde pwoazne wypadkie i takie dziecko bedzie jedynie cierpiec i wegetowac.

A kler mysli ze to tak rozowo, ze jakis kaprys ze ktos stwierdzil a pojde sobie zroic aborcje...

A druga kwestia ze kto chce to i tak zrobi w podziemiu albo na Słowacji :roll:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Grzegorz » Wt kwi 05, 2016 20:21

Generalnie jestem przeciwko każdej aborcji, ale akurat w obecnej sytuacji w Polsce nie należy zmieniać prawa. Zgadzam się w tej konkretnej kwestii z Gowinem, który ostrzega, że całkowity zakaz aborcji sprowokuje Polaków do wyboru takiego składu Sejmu w kolejnej kadencji, który dokona znacznej liberalizacji i na dłuższą metę liczba zabijanych nienarodzonych dzieci się zwiększy.

Ewentualnie można pomyśleć nad modyfikacją przepisów odnośnie uszkodzenia płodu i zdelegalizować np. zabijanie dzieci z zespołem Downa. Gdyby polski ruch prolife skupił się na czymś takim, to na pewno kontrowersje byłyby znacznie mniejsze.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez blaisee » Wt kwi 05, 2016 21:00

Tu moge sie zgodzic ze mozna by wprowadzic zakaz aborcji dzieci z Downem albo z jakimi "lekkimi" schorzeniami. Ale nie calkowity jak to kler katolicki krzyczy.

Swoja droga - z jednej strony kler chce calkowitego zakazu aborcji, a z drugiej zakazuje katolikom antykoncepcji. Czyli ludzie maja miec 8 dzieci i je osierocic bo kobieta moze urmzec przy porodzie :roll: Zero logiki i rozumu.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Herbert » N maja 22, 2016 20:11

Pastor reformowany kontra Skrzeczaca z kolorowymi paznokciami:
https://www.youtube.com/watch?v=23J2plaaUYs
A co na to luteranie? Dlaczego tak malo o tym na kazaniach?
Herbert
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » So cze 18, 2016 02:33

blaisee napisał(a):Nie zgadzam sie z zacietymi przeciwnikami aborcji.

W Polsce nei ma aborcji na zyczenei a jedynie w 3 przypadkach. A jej przeciwnicy krzycza jakby to byl jakis kaprys i robil kto chcial :roll:
Uwazam ze obecna ustawa powinna zostac bez zmian bo to nie jest taka latwa i rozoa sprawa jak przedstawia katolicki kler. To sa ludzie dramaty i moge jedynie wspolczuc osobom w takiej sytaucji. BO co ma zrobic matka ktora ma 4 dzieci i z 5 w ciazy i moze nie przezyje porodu? ma urozic i osierocic 5 dzieci? CO ma zrobic matka ktorej dziecko ma urodzi sie bez mozgu, czy z jakimis innymi POWAZNYMI defektami, uszkodzeniami itp. Czy sadzicie ze dla takiego dziecka to przyjemnosc takie zycie?
Oczywiscie ni mowie tu o zespole Downa bo wtakim przypadku aborcja powinna byc zakazana albo jakichs blahych schorzeniaich. Ale czasem sa naprawde pwoazne wypadkie i takie dziecko bedzie jedynie cierpiec i wegetowac.

A kler mysli ze to tak rozowo, ze jakis kaprys ze ktos stwierdzil a pojde sobie zroic aborcje...

A druga kwestia ze kto chce to i tak zrobi w podziemiu albo na Słowacji :roll:





Tak.... Więc po kolei:

CO ma zrobic matka ktorej dziecko ma urodzi sie bez mozgu, czy z jakimis innymi POWAZNYMI defektami, uszkodzeniami itp. Czy sadzicie ze dla takiego dziecka to przyjemnosc takie zycie?

Widzisz, bo my - chrześcijanie, wierzymy (a ja to w ogóle jestem pewien), że życie jest nam dane od Boga. To On zdecydował, że zaistnieję, i ukształtował mnie w łonie mojej mamy.


Czy sadzicie ze dla takiego dziecka to przyjemnosc takie zycie?

Czy sądzisz, że Bóg się pomylił dając życie? Że Pismo Święte to zbiór luźnych wskazówek?
Ale czasem sa naprawde pwoazne wypadkie i takie dziecko bedzie jedynie cierpiec i wegetowac.

Cierpienie to rzeczywiście temat arcyważny, koło którego absolutnie nie można przejść obojętnie.

Tobie jednak proponuję - w temacie cierpienia - na początek Księgę Hioba. I w ogóle zachęcam do lektury Biblii, bo po tym co piszesz wnoszę, że jesteś na początku drogi. A po formie Twoich wpisów wnioskuję, że na sto procent będziesz miał problem z czytaniem (a w zasadzie studiowaniem) "brytyjki" (w szczególności ST), więc szczerze polecam zacząć od przekładu z komentarzem.



W Polsce nei ma aborcji na zyczenei a jedynie w 3 przypadkach. A jej przeciwnicy krzycza jakby to byl jakis kaprys i robil kto chcial :roll:


I tak i nie:

1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
- życie
-zdrowie (np. ciężka wada wzroku, jak pamiętamy...)

2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
- upośledzenie (np. zespół Downa)
-nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu

3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
- gwałt siłowy
- szantaż, czyli w sposób polegający na nadużyciu stosunku zależności lub wyzyskaniu krytycznego położenia
- stosunek z osobą bezradną lub niepoczytalną (np. naćpaną!)
- stosunek z małoletnim poniżej 15 lat (bez przemocy; po prostu z mocy ustawy!)
- kazirodztwo jako dopuszczenie się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry (bez przemocy!)

("najciekawsze" podkreśliłem)



CO ma zrobic matka ktorej dziecko ma urodzi sie bez mozgu, czy z jakimis innymi POWAZNYMI defektami, uszkodzeniami itp.

W chrześcijaństwie wygląda to tak, że kobieta urodzi i pochowa w razie śmierci. Chyba, że wcześniej porzuci; lepiej porzucić, niż zabić.
Czy ja bym urodził? Nie wiem - chciałbym. Chciałbym postąpić zgodnie z moją religią. Być może jednak nie udałoby mi się, zabrakłoby mi siły, wiary... Ale to, że ja zachowałbym się niezgodnie z Pismem Świętym i zabił, nie daje moralnego prawa ustawodawcy do depenalizacji zabójstwa!!!!!! Co ma jedno do drugiego?! Myślcie ludzie!!







Widzę, że jako wyznanie zadeklarowałeś baptyzm, więc na koniec zerknij na stanowisko Kościoła Baptystów w omawianej sprawie:
Kościół Chrześcijan Baptystów - świadomy kryzysu moralności i osłabienia autorytetu małżeństwa i rodziny w naszym społeczeństwie:
(....)
7.Uznaje aborcję za grzech - złamanie przykazania: "Nie zabijaj" (2 Mojż 20,13; Jak 2,11).

8.Uznaje praktyki homoseksualne (1 Mojż 18,20; 19,4-5; 3 Mojż 18,22; 20,13; Rz 1,25-28) oraz inne zboczenia seksualne za grzech.


A potem, jak będziesz miał czas i ochotę, to przejdź się do nich na nabożeństwo, wyłóż swój światopogląd, a na zakończenie zapodaj im jakiś żarcik z kleru katolickiego. Ale zrób to w swoim stylu, jak np. w wątku o cudzie euch.:
Swoja droga - podobno w tym "cudzie" jest ludzkie DNA to mzoe teraz sklonuja Jezusa? :lol:

Później napisz jaka była ich reakcja.... Jeżeli oczywiście wyjdziesz stamtąd żywy :wink:
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So cze 18, 2016 08:41

Owszem, aborcja to grzech, ale czy państwo powinno ustanowić całkowity zakaz - nie jestem przekonana. Są jednak przypadki, Są jednak przypadki, że decyzję powinno zostawić się kobiecie. Bo rzeczywiście czy lepiej by kobieta umarła przy porodzie osierocając gromadkę dzieci? Czy rzeczywiście lepiej jest gdy dziecko jest niezdolne do życia samodzielnego - tak jak w przypadku dziecka bez mózgu, albo gdy dziecko może co najwyżej przeżyć parę godzin, gdy to dziecko skazane jest tylko i wyłącznie na cierpienie.
Owszem, aborcja to grzech, ale czy odgórne zakazywanie jest właściwe? Bóg dał nam wolną wolę, a człowiek ma być ważniejszy od Boga, ma prawo do zakazywania ? Jeżeli człowiek ma postępować dobrze, to powinno to wypływać z jego osobistej chęci, a nie z przymusu. Co wart jest dobry uczynek gdy nie ma prawa wyboru?
Zostawmy prawo decydowania sumieniu człowieka. Ten kto zechce przekroczyć ten zakaz i tak to zrobi albo nielegalnie w podziemiu, albo za granicą.

Z całą pewnością to co napisałam wywoła atak, że powinno się wobec tego pozwalać na kradzieże i na zbrodnie. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Herbert » So cze 18, 2016 08:51

Czy panstwo ma wszystko zakazac, tego nie wiem. Ale ze pewnych rzeczy nie wolno czynic czlonkom Kosciola Ewangelicko-Augsburskiego, to wiem na pewno.
Wiec dlaczego nasz Kosciol nie mowi o tym czesciej i glosniej, ze DLA CHRZESCIJANINA aborcja ABSOLUTNIE NIE wchodzi w rachube?
Herbert
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So cze 18, 2016 08:56

KEA w Polsce zostawia swoim członkom wolność wyboru, chociaż podkreśla, że to jest grzech
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron