Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jonah » So sty 19, 2013 21:49

Dla jasności. Pisząc o różnych opiniach, nie miałem na myśli różnych opinii na temat aborcji, ale na temat trybu działania Escapelle. Jestem przeciw aborcji=uśmiercaniu płodu.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez damianon » So sty 19, 2013 22:00

Nie wierzysz, spytaj farmaceutki w aptece, po ilu godz od stosunku dochodzi do zapłodnienia.

moja żona jest farmaceutą, dziękuję za radę.
Jesteś niereformowalna. Każda tabletka "po" to może być aborcja bo każda ma tak jak napisał Jonah działanie zmasowane.

kurde już Ci to wklejałem a ty dalej swoje, że to nie aborcja.

http://www.tabletkipo.pl/component/opti ... escapelle/
napisali tam:
"Jak działa Escapelle?
Escapelle, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy."
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So sty 19, 2013 22:32

damianon napisał(a):
Nie wierzysz, spytaj farmaceutki w aptece, po ilu godz od stosunku dochodzi do zapłodnienia.

moja żona jest farmaceutą, dziękuję za radę.
Jesteś niereformowalna. Każda tabletka "po" to może być aborcja bo każda ma tak jak napisał Jonah działanie zmasowane.

kurde już Ci to wklejałem a ty dalej swoje, że to nie aborcja.

http://www.tabletkipo.pl/component/opti ... escapelle/
napisali tam:
"Jak działa Escapelle?
Escapelle, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy."



A ja dalej piszę, ze to zależy ile godz po stosunku zostanie zażyta.
Powtarzam jeszcze raz - zapłodnienie następuje ok 24 godz po stosunku, zagnieżdzenie ok 72 godz.
Tabletka nie usuwa zagnieżdzonego zarodka tylko nie dopuszcza do zagnieżdzenia czyli ciąży
Ciąza rozpoczyna się od momentu implantacji zarodka, zapłodniona komórka często przed implantacją jest samoistnie usuwana przez organizm więc gdzie tu działanie poronne?!
I dalej nie rozumiesz - napisałam wyrażnie, że chodzi o antykoncepcję awaryjną podaną w wyjątkowych okolicznościach - mam na mysli gwałt.
A to, że ludzie zapominają o prezerwatywie celowo by później zażyc tabletkę - to ich problem i ich nieodpowiedzialność.
Jestem za tym, aby Postinor i Escapelle były szeroko dostępne i aby każda zgwałcona kobieta dostawała ją automatycznie po gwałcie.
Mam takową pigułkę w domu i nikomu nic do tego - uzyję w razie gwałtu. Nie zamierzam ryzykować zdrowia dla dziecka gwałciciela, jeśli mam zajść w ciążę to tylko z moim mężęm czyli w chcianą.
Ps. prosze tu nie linkować stron pro-life - to są manipulanci, którzy wzywaja do całlkowitego zakazu aborcji nawet w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zycia matki.

A co do mojego stosunku do aborcji - ogólnie jestem przeciwko, ale dopuszczam w przypadku czynu zabronionego oraz realnego zagrożenia zycia i zdrowia matki.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So sty 19, 2013 22:34

Takie mam zdanie i go nie zmienię.
Mam do tego prawo.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Majkel » So sty 19, 2013 22:43

Mam nadzieję, że to już tyle w temacie i wszystko zostało powiedziane i wyjaśnione, bo nieśmiało powiem z forum w pewien sposób teologicznego zrobiło się forum ginekologiczne :D
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So sty 19, 2013 22:53

Majkel napisał(a):Mam nadzieję, że to już tyle w temacie i wszystko zostało powiedziane i wyjaśnione, bo nieśmiało powiem z forum w pewien sposób teologicznego zrobiło się forum ginekologiczne :D

Bóg nas stworzył razem z naszą seksualnością i tego aspektu nie możemy wykluczać z naszego życia, a jeżeli nie możemy wykluczać go ze swego życia, to sądzę, że możemy rozmawiać i na ten temat tu na forum.
Ale, oczywiście mamy tu również i inne tematy, na które od czasu do czasu możemy porozmawiać :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » N sty 20, 2013 13:24

Przepraszam.
Trochę wczoraj mnie poniosło.
To wszystko dlatego, ponieważ ciąża u mnie to ryzyko powikłań zdrowotnych oraz duże ryzyko urodzenia chorego dziecka i dlatego lepiej,bym już nigdy w nią nie zaszła.
Ja osobiście nie potrafiłabym dokonać aborcji nawet w przypadku gwałtu. Jesliby pigułka "po" nie zadziałała w tym wypadku po prostu urodziłabym dziecko i oddała do adopcji - dlatego mam takową w domu.
Nie użyję jej nawet gdy nam z mężem antykoncepcja zawiedzie (zresztą już takie coś nam się zdarzyło i dzięki Bogu w ciążę nie zaszłam) mam ją TYLKO i WYŁĄCZNIE w razie przestępstwa.
A teraz mozna mnie zlinczować :evil:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » N sty 20, 2013 15:09

Mam nadzieję, że to już tyle w temacie i wszystko zostało powiedziane i wyjaśnione, bo nieśmiało powiem z forum w pewien sposób teologicznego zrobiło się forum ginekologiczne


Tym bardziej, że na forum są raczej tylko "ginekolodzy - amatorzy" :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » N sty 20, 2013 18:29

Nieprzejmuj sie Minifilko- Ja mam podobna tabletke , i nazywa sie Alka-Prim, ale to mam na wypadek, ataku ze strony gościa z flaszką czystej. Po ktorej u mnie dochodzi do zgagi :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » N sty 20, 2013 18:54

Jacku, to było niestosowne. Szkoda, że Ty nie jesteś kobietą, wówczas nie było by Ci tak wesoło.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron