Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » N paź 21, 2012 21:06

W Polsce też była swego czasu straszna awantura o coś podobnego
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » N paź 21, 2012 21:24

Boże...przecież dla dziewięcio czy 12 latki ciąża to zagrożenie dla zdrowia albo i zycia...
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » N paź 21, 2012 21:30

Ja czasmi sie zastanawiam- co w tej Polsce sie porobilo z ludzmi ? Strone ktora stoi twardo na swoich zasdach konserwatywnych, i nie chce prowadzic jalowej polemiki, na ktora mama wyrobiony poglad na wiekszosc spraw, jako ponoc konserwatywni czy tam ortodoksyjni staroluteranie, Z drugiej strony piszemy regulaminy o zakazie propagowania nauk liberalnych, ale czesto wpadamy sami w sidla , polemizujac na ten temat. Posadzanie nas o dzialanie strikte, ;komunistyczne, faszystowskie, albo pachnace Krk, jest na innych stronach pseudoluteranskich powszechnie znane, i juz sie z tym zetknalem. Osoba ktora chce zaprezentowac swoj poglad, musi liczyc sie z tym, ze mozemy wysluchac, ale nie zaakceptowac, jej pogladow, i ta strona musi uszanowac program strony, a nie na sile wpajac swoje racje. Miniofilka, wylozyla swoje racje, my przedstawilismy swoj punkt widzenia i poglady, i na tym powinno sie skonczyc.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » N paź 21, 2012 21:36

Tak- KrK powinno potepic tego zboczenca pedofila, krzywde ktora wyrzadzil psychice tej dziewczynki, jest juz nieodwracalna. Trzeba tez brac pod uwage ze w tych rejonach 12-letnie zony to normalka, podobnie jak u Romow, w tych rejonach i kregach oczywiscie, niektorych nie jest to traktowane jako pedofilia,
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » N paź 21, 2012 21:37

Ludzie - chyba sami sobie stwarzamy problemy. Nikt z nas nie kwestionuje tutaj konieczności obrony życia ludzkiego od poczęcia. To jest stanowisko luterańskie tj. KEA w Polsce jak również Kościołów Synodu Missouri oraz Wisconsin - na które często się powołujemy.
Nie polemizujemy na ten temat. Polemika dotyczy kwestii w której nawet KRK ma problem.
Jacku - czy znasz jakiś dokument Synodu Wisconsin w którym byłaby mowa o kwestii przerwania ciąży powstałej w wyniku gwałtu ?

Trzeba tez brac pod uwage ze w tych rejonach 12-letnie zony to normalka


Jacku - to była 9 latka i nigdzie to nie jest normalne.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » Cz paź 25, 2012 21:50

Oto na Luteranie forum, jakas osoba, może chora psychicznie, mówiąca, że jest Ewangeliczka - Niech ja pieklo pochlonie, twierdzi ze kobieta ma prawo do aborcji i to jej prawo osobiste. Zarzuca uprawianie propagandy KrK za pomoca hakerow na stronie luteranskiej. Z jednym bede z nia zgodny - szkoda ze Ciebie nie wyskrobali !!!!!=Ladacznico.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » Cz paź 25, 2012 22:23

Jacku - nie możesz oceniać, czy ktoś jest chory psychicznie, bo nie jesteś psychiatrą (i ja też). Jeżeli chcesz podjąć polemikę z tą osobą to udaj się na forum, gdzie jej wypowiedź została zamieszczona. Ja również widziałem ten post i mogę tylko powiedzieć, że wzbudził we mnie totalne obrzydzenie.
Brednie o jakiś atakach hakerskich i chorobliwa "kato-fobia", faktycznie mogą sugerować że ktoś ma jakieś zaburzenia, ale nie mnie to oceniać.
Osoby publicznie wypowiadające takie rzeczy i podpisujące się jako "ewangelicy" są w mojej ocenie zakałą i wstydem dla naszego Kościoła. Jeszcze gorszą zakałą są strony, które taki światopogląd promują.
Natomiast mieszanie do tego niby "propagandy KRK" to już zupełna paranoja. Ja nie odczuwam zagrożenia dla luteranizmu ze strony KRK. Dziś największe zagrożenie dla nas płynie z wewnątrz - od takich osób.

Miłośnikom "skrobanek" polecam ten utwór

"Razem z katem w bieli jak kochanka zła
Wypluwasz z siebie zwłoki - ja pluję ci w twarz
To nie jest morderstwo - to wolność mówisz mi
Za tobą tysiące omamionych świń"
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz paź 25, 2012 22:39

Jacek napisał(a):Oto na Luteranie forum, jakas osoba, może chora psychicznie, mówiąca, że jest Ewangeliczka - Niech ja pieklo pochlonie, twierdzi ze kobieta ma prawo do aborcji i to jej prawo osobiste. Zarzuca uprawianie propagandy KrK za pomoca hakerow na stronie luteranskiej. Z jednym bede z nia zgodny - szkoda ze Ciebie nie wyskrobali !!!!!=Ladacznico.



mam nadzieję, że to nie o mnie...
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » Cz paź 25, 2012 22:43

No coś Ty :) Jacek ma na myśli wpis z innego forum i z pewnością nie Twój. Przecież sama wypowiadałaś się przeciwko aborcji, a kontrowersja powstała tylko w odniesieniu do jednej sytuacji tj. gwałtu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » Pt paź 26, 2012 04:41

No prosze czytac uwaznie-wyraznie pisze ze z Luteranie-Forum. Tu mamy przyklad, ze Luteranizm w Polsce zaczyna byc traktowany, jako latwy i przyjemny i bez zasad wg, zasady; Bo ja jestem Luteranka, to mi wszystko wolno. Ludzie co to za kosciol, ktory zezwala na takie myslenie. Jesli ktos tak uwaza- to KEA w POlsce jest niepotrzebne. Ta osoba zapomina, ze ruchy antyaborcyjne, sa silniejsze w Protestantyzmie niz w KrK. Wspomniec nalezy tutaj chociazby o Synodach Missourii albo Wisconsin, totalnie takze zwalcza aborcje jeden z najwiekszych kosciolow protestanckich USA. Kosciol Poludniowych Baptystow, z poludniowych Stanow USA, przy nich KrK to harcerze, Takze Zielonoswiatkowcy, z naszego podworka sojuszniczy nam EKR reprezentowany przez Pastora Aleksandra i Pastora Bartosika.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron