Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez damianon » So sty 19, 2013 00:31

miniofilka napisał(a):Po piate - Escapelle podane zaraz po gwałcie i nie trzeba będzie uciekać sie do aborcji.
Ja bym tak zrobiła gdyby to chodziło o mnie.

zrozum wreszcie, że Escapelle zapobiega zagnieżdżeniu się ZAPŁODNONEJ komórki jajowej w macicy a więc jest to aborcja i nieważne co mówią producenci takich tabletek żeby uciszyć sumienia takich kobiet którym się wpadło z chłopem bo o dziecku pomyśleli już po stosunku bez zabezpieczenia. Nie możesz sobie wybierać fajniejszej wersji moralności. Chrześcijaństwo nie jest łatwe i nigdy nie miało być.

Witold napisał(a):
Tomasz napisał(a):
po czwarte - ułatwienie procedur adopcyjnych w takich przypadkach.


właśnie! zrezygnowanie z opieki nad dzieckiem z pewnością będzie lepszą drogą niż jego zabicie. wiem że to może być niełatwe ale czy na przykład życie Jezusa było proste? czy życie chrześcijanina jest łatwe? Nie, ale trzeba pamiętać o tym że tutaj pracujemy na wieczny żywot i nasze męki zostaną wynagrodzone.


Zgadzam się.
Zamiast Escapelle i innych aborcji po prostu adopcja. Wątpię czy w przypadku gwałtu stan psychiczny ofiary po aborcji się poprawi.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So sty 19, 2013 00:38

Nie, ale trzeba pamiętać o tym że tutaj pracujemy na wieczny żywot i nasze męki zostaną wynagrodzone.
Wydawało mi się, że zbawienie z łaski mamy i raczej nie jesteśmy w stanie na nie zapracować. - Chyba że głosisz nam inną Ewangelię, niż ta która zawarta jest w Piśmie Świętym
(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, (7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. (8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! (9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez damianon » So sty 19, 2013 00:44

Elżbieta napisał(a):
Nie, ale trzeba pamiętać o tym że tutaj pracujemy na wieczny żywot i nasze męki zostaną wynagrodzone.
Wydawało mi się, że zbawienie z łaski mamy i raczej nie jesteśmy w stanie na nie zapracować. - Chyba że głosisz nam inną Ewangelię, niż ta która zawarta jest w Piśmie Świętym
(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, (7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. (8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! (9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!

Racja, potraktowałem tę wypowiedź jako skrót myślowy i podbiłem bezmyślnie :o ufam, że Witold wie, że zasłużyć na zbawienie się nie da i jest to łaska dana nam darmo od Boga.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Witold » So sty 19, 2013 09:12

Elżbieta napisał(a):
Nie, ale trzeba pamiętać o tym że tutaj pracujemy na wieczny żywot i nasze męki zostaną wynagrodzone.
Wydawało mi się, że zbawienie z łaski mamy i raczej nie jesteśmy w stanie na nie zapracować. - Chyba że głosisz nam inną Ewangelię, niż ta która zawarta jest w Piśmie Świętym
(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, (7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. (8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! (9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!


Elżbieto, czy nie można przyszłemu konwertycie wyjaśnić jego błędów w nieco łagodniejszy sposób niż od razu równając go z antychrystem?
Na podstawie tego co przeczytałem wierzę że należy przestrzegać Przykazań a zbawienie jest z Łaski dlatego bo mało jest osób którzy mogliby wypełnić Zakon w 100%. Ale czy Ty uważasz że możemy robić co tylko nam się podoba bo będziemy zbawieni dzięki wierze?

Jan 14:15
Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.


Jak 2:23-24
I wypełniło się Pismo, które mówi: I uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało ku usprawiedliwieniu, i nazwany został przyjacielem Boga. (24) Widzicie, że człowiek bywa usprawiedliwiony z uczynków, a nie jedynie z wiary.


Mat 5:17-18
Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. (18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.


Mat 19:16-21
I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny? (17) A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. (18) Mówi mu: Których? A Jezus rzekł: Tych: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa, (19) czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. (20) Mówi mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości mojej; czegóż mi jeszcze nie dostaje? (21) Rzekł mu Jezus: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie.


Elżbieto, te fragmenty pochodzą z Biblii Warszawskiej. Czy na podstawie ich nie mogłem odnieść wrażenia że uczynki też są ważne. Nawiązując do tematu wątku uważam że Bogu bardziej podobać się będzie urodzenie dziecka niż jego zabicie. Nieprawda?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So sty 19, 2013 09:43

Jak byś podał, że jesteś poszukującym, lub w drodze do... to bym tak nie odpowiedziała. Chrześcijanami jesteśmy wszyscy, którzy wierzymy w Boga w Trójcy, ale to nie oznacza, że wiem kim jesteś. I tu z Jackiem się zgodzę, że powinniśmy podawać w rubryce "wyznanie" stan faktyczny aby uniknąć później nieporozumień. Na Twoje pytania odpowiem później i w innym wątku, teraz muszę iść do pracy :(
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Witold » So sty 19, 2013 13:07

Elżbieta napisał(a):Jak byś podał, że jesteś poszukującym, lub w drodze do... to bym tak nie odpowiedziała. Chrześcijanami jesteśmy wszyscy, którzy wierzymy w Boga w Trójcy, ale to nie oznacza, że wiem kim jesteś. I tu z Jackiem się zgodzę, że powinniśmy podawać w rubryce "wyznanie" stan faktyczny aby uniknąć później nieporozumień. Na Twoje pytania odpowiem później i w innym wątku, teraz muszę iść do pracy :(


Myślałem że wiesz że nie jestem jeszcze ewangelikiem. Dziwne bo sama mnie witałaś w wątku powitalnym a było to niecałe dwa miesiące temu :) Po nieporozumieniach z Jackiem napisałem "chrześcijanin" bo byłem pewien że nieuściślanie, niewpisywanie konkretnego wyznania będzie czytelnym znakiem że do KEA nie należę. Więc wpisuję "przed konwersją do KEA" i mam nadzieję że już tak silnych dział nie wytoczysz przeciwko mnie gdy napiszę coś niezgodnego z naukami KEA. Bo mylić się jest rzeczą ludzką a to co napisałaś spowodowało że poczułem się jak jakiś sekciarz chcący siać herezje na forum. Ze od razu "mam być przeklęty" :?:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So sty 19, 2013 15:38

Witoldzie nie bierz sobie tak bardzo do serca tego co napisałam, bo ja to trochę żartobliwie zrobiłam, z przymrużeniem oka jednak muszę przyznać, że czasem metoda wstrząsowa również daje niezłe rezultaty :P , przynajmniej rozmówca dobrze się zastanowi nad tym, co pisze, czy mówi.
Wybacz, że nie pamiętam co pisałam dwa miesiące temu, ale tu jest tyle postów, że po prostu ciężko pamiętać, co kto pisze, czy nawet ja sama i do kogo.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So sty 19, 2013 17:14

Damianon, jesli jesteś zwolennikiem tego, że ciąża zaczyna sie od zapłodnienia czyli połączenia plemnika z komórką jajową to wiedz, że owe połączenie nie następuje w trakcie stosunku ale w okresie do 24 godz po nim, natomiast do zagnieżdzenia juz zapłodnionej komórki dochodzi do 72 godz po stosunku płciowym. Plemnik, aby dostał się do jajeczka potrzebuje trochę czasu.
Zresztą Escapelle i Postinor i jeszcze parę preparatów zaleca się przyjąć najlepiej od razu po stosunku bo do 12 godz mają największą skuteczność.
I nie nazywaj ich wczesnoporonnymi, bo zagnieżdzonego zarodka nie usuwaja jak np RU-486. Zawierają progesteron, który właśnie ma za zadanie podtrzymać ciążę.
Wiem, bo przyjmowałam preparaty podtrzymujące ciążę.
I nie zawsze zapłodniona komórka dochodzi do macicy, wiele komórek ginie samoistnie w drodze do macicy - np często to się dzieje, gdy kobieta akurat przechodzi jakąś infekcję.
To jest ta róznica między środkami wczesnoporonnymi a antykoncepcja awaryjną.
Nie zaleca się tylko by przyjmować te preparaty za często, bo zawierają ogromną dawkę hormonów.
I to ma być antykoncepcja awaryjna,a nie zamiast innych metod.
Nie wierzysz, spytaj farmaceutki w aptece, po ilu godz od stosunku dochodzi do zapłodnienia.
No, ale pro-lifeowcy umieją manipulowac ludźmi.

Oto tekst z jednej ze stron na ten temat:
"W ciągu doby materiały genetyczne obu gamet łączą się. To właśnie jest akt zapłodnienia, ale do „prawdziwej” ciąży dojdzie, gdy zarodek dostanie się do macicy i zagnieździ w jej błonie śluzowej. Trwa to mniej więcej 72 godziny"

http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_ciaz ... 046,0.html
To jest opinia ginekologa-połoznika.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jonah » So sty 19, 2013 18:29

Działanie Escapelle jest niejako zmasowane. Moralny problem rodzi funkcja zapobiegania zagnieżdżenia się zapłodnionego już jaja, czyli embriona:

http://www.pro-life.org.pl/2007/07/http ... olicy.html

Mimo zażycia tabletki może dojść do zapłodnienia. I wówczas zaczyna się działanie aborcyjne tabletki.

Jak widać opinie są różne, a więc sprawa jest kontrowersyjna.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » So sty 19, 2013 21:35

Do jasnej cholery- KEA jest przeciwna aborcji !!!. I tak ma pozostać !!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości