Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So paź 27, 2012 22:47

Jutro odpowiem, bo dzisiaj miałam zbyt wiele do zrobienia. Jacku, nie rozumiesz mnie, a może ja w chwili obecnej nie jestem w stanie dokładnie wyjaśnić moje stanowisko.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » So paź 27, 2012 22:51

No coz- widocznie jestem pijany.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So paź 27, 2012 23:09

Jacku i po co ta uwaga? Żadne z nas nie jest fachowcem oprócz Pastora Aleksandra. Ty również nie masz patentu na wiedzę absolutną. To forum jest po to żeby ludziom pomagać, ale i nam również. Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera. Wcale nie twierdzę, że nigdy się nie mylę, a jeżeli ktoś uważa, że wszystko wie najlepiej, to pycha przez niego przemawia.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » N paź 28, 2012 05:47

Elzbieto- W sprawie aborcji niema dyskusji. Dopuszczalna jest tylko wylacznie w przypadku zagrozenia zycia matki, i to za jej zgoda, chyba ze matka zadecyduje inaczej, ze dziecko ma sie urodzic , a ona odejsc, znane sa takie przypadki, choc przykre i wymagajace bardzo wielkiej odwagi. I tu tylko pozostawia sie wolna wole kobiecie. Co do spraw gwaltu, jest to osobny temat, ktory jest skompikowany, a niekiedy sprawy gwaltu sa naduzywane. Oczywiscie ze musi byc nakaz administracyjny i mysle ze w przypadku KEA- koscielny. Pod warunkiem ze w Polsce bedzie istniec prawo, sprawiedliwe sady, prokuratury, prawo rowne dla wszystkich, a nie cyrk jak obecnie, gdzie Polska zeszla do poziomu Bantustanu, gdzie czarownik jest poza prawem, jak w przypadku biskupa KRK, ktory po swoich wyczynach dyktuje prokuraturowi, kare jaka chcialby otrzymac. No to jest ewenement w skali swiatowej, ktory na swiecie wywolal salwe smiechu. Dlatego uwazam ze w takim wypadku w Polsce nie powinno sie przestrzegac prawa, poniewaz jest to panstwo bezprawia.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » N paź 28, 2012 13:44

Przecież ja pisałam o aborcji w razie gwałtu i tylko gwałtu.
Mamy prawo takie jakie mamy. Mówi ono, że w razie gwałtu jest dopuszczalna aborcja, więc kobieta może wybierać: albo skorzysta z możliwości, które jej daje państwo, albo będzie słuchać Bożych nakazów. Właśnie chodzi mi o to, żeby kobieta w takim przypadku mogła decydować, czy będzie słuchać Boga, czy człowieka. Oczywiście, że każdy wierzący człowiek będzie słuchał nakazów Bożych. Ale też prawda, że nikogo nie można przymusić do przestrzegania ich.
Przecież sam niejednokrotnie łamiesz przykazania, a przecież za każdy grzech jest śmierć, obojętne co przeskrobiesz więc sam będąc grzesznym człowiekiem, jak możesz wymagać od innych by nie grzeszyli?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez damianon » N paź 28, 2012 15:55

wniosek z tego taki, że prawo jest złe i trzeba je po prostu zmienić zmienić. Kobieta nawet w takim przypadku (gwałtu) NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ O CZYIMŚ ŻYCIU.

Trzeba zwyczajnie zakazać takiego "wyboru". Jest to naturalna konsekwencja uznania, że życie ma wartość od poczęcia niezależnie w jaki sposób to poczęcie się stało.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » N paź 28, 2012 16:07

Zgadza się, trzeba zmienić prawo, bo w przeciwnym wypadku będą wiecznie takie problemy. Jednocześnie ze zmianą prawa, trzeba zapewnić ofiarom gwałtu odpowiednią terapię.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » N paź 28, 2012 16:14

I odpowiednią "terapię" dla gwałcicieli - czyli najlepiej kamieniołom - co najmniej na 25 lat.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » N paź 28, 2012 16:16

:P ja bym dała na dłużej :P - im dłuższa terapia, tym lepsza :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Dredd » Pn paź 29, 2012 11:52

Jacek napisał(a):Smiac sie czy plakac- Tak bym zatytulowal nowy temat na forum Konfesyjni, a to za sprawa wypowiedzi moderatorki konserwatywnej strony; Konfesyjni, ktora bardzo zwaza na slowa wypowiedziane na forum, ale za to wypowiada sie za wolnym wyborem kobiety w sprawie zabijania nienarodzonych dzieci- istna parodia. Brakuje mi kolegii Dredda, tak ochoczo krytykujacego moja osobe, obroncy zycia poczetego, ale nabierajacego wody w usta w przypadku wypowiedzi powyzszej.


Chciałbym tylko wyjaśnić, że nie krytykuję Jacka ochoczo.
Prezentowane przez Jacka stanowiska w różnych kwestiach, nie tylko w tej poruszonej w niniejszym temacie, są mi bardzo bliskie.
Jednak bardzo ważny jest dla mnie również sposób wypowiedzi.

Co do mojej aktywności na forum faktycznie ostatnio trochę byłem nieobecny.
Wynika to jedynie z tej prostej przyczyny, że dostęp do Internetu posiadam jedynie w pracy,
a w tej ostatnio ledwo się wyrabiam z terminami.

Co do aborcji ogólnie jestem przeciwny.
Piszę ogólnie, bo przyznam się szczerze, że z uwagi na to, że jestem mężczyzną,
i nawet sobie chyba nie potrafię wyobrazić co czuje zgwałcona kobieta,
nie do końca wiem czy mogę i czy powinienem się na ten temat wypowiadać.

Co do wypowiedzi Elżbiety, to wydaje mi się, że chciała położyć nacisk na zupełnie inny aspekt sprawy. Odczytałem jej słowa tak, że wolna decyzja kobiety o aborcji, a właściwie o braku aborcji, powinna wynikać nie z nakazu prawa, ale z jej świadomej decyzji i postawy zgodnej z Zakonem oraz wiarą w Chrystusa. Przynajmniej ja tak je odczytałem.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości