Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Witold » Cz sty 17, 2013 12:37

też mi to raczej nie przeszkadza. W końcu kto po konwersji od razu się garnie do rady parafialnej? wydaje mi się że to są rzadkie przypadki.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Jacek » Cz sty 17, 2013 13:27

Chciałbym pozostawić to bez komentarza. Ale od razu widać ze takie osoby w przyszłosci, pozostaną biernym członkami KEA, bez chęci działania an rzecz dobra parafii, pozostaną tzw. ławkowymi Ewangelikami. Z chwilą dokonania konwersji powinniscie się stac pełnoprawnymi członkami parafii także w zarządzaniu. Z tego tytułu nie otrzymacie żadnych profitów finansowych,ale skoro płacicie na kosciól to także powinniscie mieć wpływ na jego życie. Zdumiewa mnie Wasze podejscie Witold i Iza, ja wiem ze jestescie narazie zachwyceni tzw. nowym, i chyba boicie sie odpowiedzialnosci za losy przyszłej parafii, bo tylko tak nalezy to tłumaczyc. Nie bierzecie pod uwagę chociazby opini w tej sprawie, Administratora Tomasza, ktory z zawodu jest prawnikiem, i ocenia to także z punktu widzenia prawnego.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Elżbieta » Cz sty 17, 2013 18:10

Nie bierzecie pod uwagę chociazby opini w tej sprawie, Administratora Tomasza, ktory z zawodu jest prawnikiem, i ocenia to także z punktu widzenia prawnego.

A ja piszę z punktu widzenia wieloletniej praktyki.
Jeżeli ktoś chce działać, to może działać i bez wchodzenia do rady. Ja obecnie nie należę do rady i w niczym mi to nie przeszkadza tz w działalności na rzecz mojej parafii. Dodam również, że mamy kilku kandydatów do konwersji, oni nie mają żadnych praw, jednak czynnie się udzielają i to bardzo czynnie i nie "krzywdują sobie". Po prostu, jeżeli ktoś chce działać, to będzie działał bez myśli o jakimkolwiek stanowisku - po prostu pomagają z potrzeby serca i dla dobra społeczności do której chcą wejść.
Popatrzcie na Pastora Aleksandra, przecież on nie należy do naszego Kościoła, jednak pomaga nam na naszym forum, czy domaga się jakiegoś stanowiska ? - NIE. Pomaga, bo tak nakazuje mu wiara i potrzeba serca. Oby takich ludzi było jak najwięcej :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Jacek » Cz sty 17, 2013 18:16

Drogi Pastorze Aleksandrze, razem z Pastorem Bartosikiem ratujcie w POlsce KER, bo to co sie dzisiaj czyta na Ekumenizm. pl to woła o pomste do nieba !!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Elżbieta » Cz sty 17, 2013 18:25

Jacku, o jakim Kościele piszesz, bo Pastor Aleksander i Bartosik, to Kościół Ewangeliczno Reformowany a nie Ewangelicko Reformowany - a to jest jednak bardzo duża różnica
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Jacek » Cz sty 17, 2013 19:34

Ja dobrze piszę, chodzi o to zeby przejeli trochę zdrowego owocu z KER do EKR, a najlepiej jakby przejeli wladze w KER.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Tomasz » Cz sty 17, 2013 19:50

Chciałbym pozostawić to bez komentarza. Ale od razu widać ze takie osoby w przyszłosci, pozostaną biernym członkami KEA, bez chęci działania an rzecz dobra parafii, pozostaną tzw. ławkowymi Ewangelikami.


Tutaj muszę stanąć w obronie Witolda, którego zachowanie jak najbardziej rozumiem. Witold wychodzi z założenia, iż jako "świeży" konwertyta nie powinien od razu startować do władz parafialnych, bowiem najpierw powinien poznać parafię, ludzi, zdobyć ich zaufanie itd. To bardzo dobre podejście. Jednak jak nadmieniłem we wcześniejszym poście - takie kwestie nie powinny być narzucane odgórnie, bowiem wzbudzają tutaj bardzo złe odczucia.
Ponadto - do rady parafialnej "świeży" konwertyta sam się nie wybierze. Ktoś musi go wybrać. Jeżeli członkowie parafii pomimo wszystko decydują się powierzyć konwertycie losy swojej parafii - to sami o tym decydują i biorą za to odpowiedzialność. A może jeszcze być tak, że żaden "rasowy luteranin" nie kwapi się brać czynny udział w życiu swojego Kościoła ?

Nie bierzecie pod uwagę chociazby opini w tej sprawie, Administratora Tomasza, ktory z zawodu jest prawnikiem, i ocenia to także z punktu widzenia prawnego.


Dziękuje Ci Jacku za wyrazy uznania, ale nie czuję się tutaj żadnym autorytetem, na który można się powoływać. Wypowiadam tylko moje zdanie, do którego każdy ma prawo.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez skomplik » Cz sty 17, 2013 22:08

Czyli jak ktoś wstepuje do KEA to musi płacić co miesiąc za członkostwo :shock:
a ile jesli można wiedziec?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Krzysztof » Cz sty 17, 2013 22:30

1% dochodu. Oczywiście nikt tego nie sprawdza, jest to kwestia sumienia płacącego składkę. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą być zwolnione ze składki przez radę parafialną, uchwała rady może też przewidywać zwolnienie całych grup (np. emerytów, bezrobotnych, studentów).
Krzysztof
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 17:55
wyznanie: luteranin z przekonania
dyplomy: 2
  

Re: Wprowadzenie "okresu przejściowego" dla konwertytów

Postprzez Elżbieta » Cz sty 17, 2013 22:50

skomplik napisał(a):Czyli jak ktoś wstepuje do KEA to musi płacić co miesiąc za członkostwo :shock:
a ile jesli można wiedziec?

Uważasz, że nie powinno się płacić składek na swój Kościół? W takim razie jak Kościół ma się utrzymać. Wszyscy powinni się dokładać do wspólnego dobra. Jeżeli masz rodzinę, łożysz na jej utrzymanie. Tak samo jest z Kościołem - należysz, to powinieneś w miarę swoich możliwości się dokładać
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości