Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

prezentacja KEA w mediach

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Kubala95 » Wt gru 03, 2013 19:52

Elżbieta napisał(a):Szukałam w pragmatyce służbowej i takiego stroju o jakim piszesz nie znalazłam . Natomiast znalazłam to :
Diakoni i Diakonki powołani przez Biskupa Diecezjalnego do służby liturgicznej i kaznodziejskiej mają prawo używania specjalnej czarnej togi z białym żabotem lub skandynawskiej alby. Nakrycie głowy stanowi czarny biret.


Według mojej wiedzy to jest strój liturgiczny, a nie służbowy. Natomiast w kwestii służbowego znalazłem to:

Diakoni i Diakonki diecezjalni zarówno do stroju liturgicznego, jak i do cywilnego ubrania mają prawo używania koszuli diakonackiej (koloratki) w kolorze ciemno zielonym (kolor diakonacki) oraz na szyi lub w klapie marynarki noszą symbol diakonacki ustalony przez Synodalną Komisję do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej, a zatwierdzo-ny przez Konsystorz.


Źródło: http://old.luteranie.pl/pl/files/file/ps.pdf
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez septemberlicht » Wt gru 03, 2013 20:24

Jonah napisał(a):Muszę przyznać, że czegoś takiego jeszcze nie widziałem :shock: . To już nie jest żadna twarz, to gęba Lucyfera.
Osobowy Szatan w telewizji? Oj, szkoda że przegapiłem.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Jonah » Wt gru 03, 2013 21:19

Proszę najpierw obejrzeć to, co zlinkowane. Jeśli ktoś nie dostrzega tam demonocznej inspiracji, hm, cóź...

Nie nazwałbym Szatana osobą. Co do natury diabła podzielam opinię takich teologów, jak Yu Ibuki czy J. Ratzinger. To 'persona deformata', odcięta od Boga, który jest źródłem życia, miłości, piękna, dobra i prawdy. Ratzinger mówi w tym przypadku o 'un-person' - rozpadzie i zapaści osobowości.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron