Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

prezentacja KEA w mediach

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

prezentacja KEA w mediach

Postprzez Dredd » Wt gru 03, 2013 09:42

Jak może być postrzegany nasz Kościół,
gdy w publicznych mediach i w publicznej debacie brakuje duchownego
a Kościół reprezentuje kobieta z wąsami?
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Dredd » Wt gru 03, 2013 14:46

Szybko uzupełniam na prośbę jednego z moderatorów.
Jest to uwaga do wczorajszego programu "Tomasz Lis na żywo",
w którym uczestniczyła nasza dyżurna przedstawicielka KEA p. Halina Radacz (diakon).
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Kubala95 » Wt gru 03, 2013 15:59

Akurat widziałem wczoraj tę diakonkę w programie Lisa, myślałem że to jakaś pastorka z któregoś z mniejszych Kościołów. Ta osoba nie przestrzegała stroju służbowego - wg pragmatyki powinna nosić zieloną koszulę, podczas gdy wystąpiła w czerni. Nigdzie nie odstawała zieleń, nawet kołnierz, w którym umieszczono koloratkę był czarny.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Jonah » Wt gru 03, 2013 16:35

Hm, diakonka wyraźnie stoi po stronie pani, która stosuje wyraźną dezinformację na temat gender, przedstawiając jej niepełną, "ludzką" twarz, i jednocześnie zarzucając innym kłamstwo. Jest przy tym zwolennikiem popularnej w środowisku feministycznych telożek teorii spiskowej, która mówi, jak to w pierwotnym Kościele (tak pierwotnym, że aż poprzedzającym źródła biblijne), kobiety pełniły posługę na równi z mężczyznami. Ale oto rychło kościelni 'machos' wyeliminowali je z tej roli, podporządkowali swej tyrańskiej władzy i zatarli wszelkie ślady pierowtnego egalitaryzmu. A najbardziej zniewolili ich "ciała" oraz wybujałą seksualność. Kontrolując ich seksualność sprawowali przez wieki swą despotyczną władzę. To prawdziwy "grzech pierworodny" Kościoła chrześcijańskiego. Ale to się skończyło, wraz z wyzwoleniem "ciała", rozpętane zostaną i kobiety, by zrzucić jarzmo wrażych "machos". Cóż, każda rewolucja ma swoje mity :lol:
Ostatnio edytowano Wt gru 03, 2013 17:50 przez Jonah, łącznie edytowano 2 razy
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Elżbieta » Wt gru 03, 2013 16:41

Szukałam w pragmatyce służbowej i takiego stroju o jakim piszesz nie znalazłam . Natomiast znalazłam to :
Diakoni i Diakonki powołani przez Biskupa Diecezjalnego do służby liturgicznej i kaznodziejskiej mają prawo używania specjalnej czarnej togi z białym żabotem lub skandynawskiej alby. Nakrycie głowy stanowi czarny biret.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Dredd » Wt gru 03, 2013 17:06

Chciałbym zwrócić uwagę, że chyba wszyscy odbiegli od tematu.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Jonah » Wt gru 03, 2013 17:52

Mniejsza o wygląd zewnętrzny, ale czy KEA powinni reprezentować w mediach ludzie o takich poglądach? Teraz przeciętny a bezmyślny pożeracz komunikatu medialnego będzie święcie przekonany, że u luteran księżmi są feministki :( .
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Witold » Wt gru 03, 2013 18:46

Jonah napisał(a):Hm, diakonka wyraźnie stoi po stronie pani, która stosuje wyraźną dezinformację na temat gender, przedstawiając jej niepełną, "ludzką" twarz, i jednocześnie zarzucając innym kłamstwo. Jest przy tym zwolennikiem popularnej w środowisku feministycznych telożek teorii spiskowej, która mówi, jak to w pierwotnym Kościele (tak pierwotnym, że aż poprzedzającym źródła biblijne), kobiety pełniły posługę na równi z mężczyznami. Ale oto rychło kościelni 'machos' wyeliminowali je z tej roli, podporządkowali swej tyrańskiej władzy i zatarli wszelkie ślady pierowtnego egalitaryzmu. A najbardziej zniewolili ich "ciała" oraz wybujałą seksualność. Kontrolując ich seksualność sprawowali przez wieki swą despotyczną władzę. To prawdziwy "grzech pierworodny" Kościoła chrześcijańskiego. Ale to się skończyło, wraz z wyzwoleniem "ciała", rozpętane zostaną i kobiety, by zrzucić jarzmo wrażych "machos". Cóż, każda rewolucja ma swoje mity :lol:


chcesz powiedzieć że nie pokazali tej twarzy genderowców?
http://www.wykop.pl/ramka/1759000/agres ... katolikow/
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Tomasz » Wt gru 03, 2013 19:40

Elżbieta napisał(a):Szukałam w pragmatyce służbowej i takiego stroju o jakim piszesz nie znalazłam .


§ 197 pkt. 4. Pragmatyki Służbowa Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego w Rzeczpospolitej Polskiej stanowi:

Diakoni i Diakonki diecezjalni zarówno do stroju liturgicznego, jak i do cywilnego ubrania mają prawo używania koszuli diakonackiej (koloratki) w kolorze ciemno zielonym (kolor diakonacki) oraz na szyi lub w klapie marynarki noszą symbol diakonacki ustalony przez Synodalną Komisję do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej, a zatwierdzo-ny przez Konsystorz.


Pani Halina Radacz paradując publicznie w czarnej koszuli z koloratką dopuszcza się naruszenia prawa kościelnego. Jednocześnie chciałem przypomnieć, że ta Pani bezprawnie posługuje się tytułem "pastor" http://luteranieforum.org/viewtopic.php?f=10&t=970&sid=0e65df63494522fc4aff95cdc4f7946f

Dziwię się, dlaczego nie zostały tutaj wyciągnięte konsekwencje służbowe.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: prezentacja KEA w mediach

Postprzez Jonah » Wt gru 03, 2013 19:42

Muszę przyznać, że czegoś takiego jeszcze nie widziałem :shock: . To już nie jest żadna twarz, to gęba Lucyfera. No, ale wedle Środy, pewnie kościelnych liberałów też, tego nauczał Jezus :lol:

Miałem na myśli to, że genderowcy usilnie zacierają swoje korzenie, tkwiące w ideologii feministycznej z jej koncepcją 'płci kulturowej', która głosi, że 'nikt nie rodzi się kobietą'. Jeśli ktoś w mediach stara się to ujawnić, natychmiast jest zakrzykiwany. Już widziałem w takich akcjach u Lisa nie tylko Środę, ale i Szczukę.

Myślę, że Radacz robi to świadomie. To prawdopodobnie prowokacja.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości