Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Konferencja Teologiczna w Wiśle - Jaworniku

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Konferencja Teologiczna w Wiśle - Jaworniku

Postprzez Jakub » Wt mar 31, 2015 10:49

Drodzy forumowicze! Przyszło mi być współorganizatorem Konferencji Teologicznej w Wiśle Jaworniku pod koniec kwietnia (27-29.04.2015). Głównym organizatorem jest Luther Academy z Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri!
Jeśli by to kogoś interesowało tak proszę o szybki kontakt na mój mail retmaniakj@volny.cz

Podmiotem organizacyjnym Konferencji jest Luther Academy – a więc organizacja związana z Luterańskim Kościołem Synodu Missouri z USA, odpowiedzialna za promowanie teologii luterańskiej na całym świecie. Dalszymi organizatorami są: Towarzystwo Luterańskie (Lutherova Společnost) – których przedstawicielami jest dr Jaromír Neumann (Kurator Ewangelickiego Kościoła A.W. - ECAV w Republice Czeskiej) oraz ks. mgr David Jurech (pastor zboru czeskojęzycznego ECAV w Pradze), a także Klub Luterański przy Luterańskim Ewangelickim Kościele A.W. w Republice Czeskiej, którego koordynatorem jestem ja.
Konferencja odbywa się w Polsce ze względu na sposób organizacyjny przyjęty przez Luther Academy – która organizuje swe konferencje co roku w innym kraju (w przeszłym roku była to Rep. Czeska a w przyszłym będzie do Litwa).

Konferencja odbywa się w tym roku pod hasłem: Opętanie demoniczne i egzorcyzmy – luterańska perspektywa. Jest to więc dość mało znany temat a przez to mogący wzbudzić zainteresowanie. Konferencja przeznaczona jest głównie dla księży i teologów (jest ona otwarta, istnieje także możliwość noclegu i posiłków w cenie dotowanej – 400 CZK / 15 EUR / 65 PLN). W ramach konferencji swe wykłady wygłoszą następujący teolodzy:
ks. doc. Lubomír Batka, dziekan wydziału teologii ewangelickiej na UK w Bratysławie
ks. dr Robert H. Bennett, wykładowca misjologii na CTS w Fort Wayne, Indiana USA
doc. Petr Hlaváček, koordynator Collegium Europeanum przy UK i AN RC w Pradze
dr Jerzy Sojka, wykładowca ChAT w Warszawie

Wygłoszą oni następujące wykłady (każdy z nich będzie dostępny w języku polskim):
Usprawiedliwienie – klucz reformacyjnej teologii (27.4. 14:30)
Opętanie demoniczne i egzorcyzmy z perspektywy Reformacji (27.4. 16:30)
Szatan w teologii Marcina Lutra (28.4. 8:30)
Diabeł i deus revelatus. Spojrzenie Lutra na działalność diabła w Bożym świecie (28.4. 10:30)
Człowiek a deus absconditus. Spojrzenie Lutra na Bożą wszechwiedzę i wszechmoc w życiu grzesznego człowieka (28.4. 13:00)
Opętanie demoniczne i egzorcyzmy w Piśmie w przeniesieniu na współ-czesność – na przykładzie Madagarskaru i globalnej Północy (29.4. 8:30)
Inkwizytor Heinrich Insitoris i jego „Młot na czarownice” (29.4. 10:30)
Diabeł z Horni Blatnej: Egzorcyzm w czeskim środowisku luterańskim w XVI w. (29.4. 13:00).
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron