Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez arrreccek2710 » Cz kwi 11, 2019 16:02

Witam,
Nie wiem, czy jest tu coś do skomentowania. Mi ręce opadły...
Nie wiem też, czy podzielacie mój pogląd.
Dziś Kraków, za jakiś czas możemy mieć 2gą Szwecję w naszym polskim KEA.
Konwertując się do KEA kilkanaście lat temu, miałem poczucie, że będę wreszcie w denominacji, która faktycznie "trzyma się" Biblii. Wzrost zlewaczenia w KEA mnie szokuje...
Coraz częściej myślę o odejściu...
Wiem, że nie można przez pryzmat jednego zboru patrzeć na całość, ale jednak...
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.
A teraz do rzeczy :)

https://obywatelenieba.pl/2019/04/09/ko ... sodomitow/

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2As%2AsH-R
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez Aleksander » Cz kwi 11, 2019 16:41

To jest przykre. Wygląda na to że zapału liberałom w KEA nie brakuje. Każdego roku odważnie dążą do swego. Na to recepta jest prosta, konserwatyści z taką samą odwagą powinni przeciwstawiać się. Członkowie KEA mogą pisać do biskupa kościoła. Publiczny głos ma znaczenie. Systematyczność wdrażania nowych nauk pokazuje jak ważne jest aby środowiska konserwatywne w KEA organizowały w sposób formalny.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez arrreccek2710 » Cz kwi 11, 2019 17:36

Aleksander napisał(a):To jest przykre. Wygląda na to że zapału liberałom w KEA nie brakuje. Każdego roku odważnie dążą do swego. Na to recepta jest prosta, konserwatyści z taką samą odwagą powinni przeciwstawiać się. Członkowie KEA mogą pisać do biskupa kościoła. Publiczny głos ma znaczenie. Systematyczność wdrażania nowych nauk pokazuje jak ważne jest aby środowiska konserwatywne w KEA organizowały w sposób formalny.
Pamiętam biskupa Samca, jak jeszcze nie był biskupem i wykładał w Szkole Biblijnej w Dzięgielowie. Bardzo fajnie wszystko tłumaczył :) Natomiast nie mogę się zgodzić z jego niektórymi liberalnymi postawami i tym co czasami wpisuje na blogu. Jakoś nagle wszystkim się spieszy do ekumenii, jednania się, uznania Franciszka, LGBT, jakby coś "z góry" wymuszało takie zachowania... Dziwne...
Wiadomo, że my, wierzący Biblii w końcu zostaniemy uznani za (jak to się dziś fajnie nazywa) fundamentalistów. Ostatnio czytałem, że z ludzi wierzących robi się wariatów i zamyka w psychiatryku...
Mi to wisi, mogą mnie zamknąć.
Heh, w razie czego kartki mam, drukarkę mam, gwoździe i młotek też. Do Krakowa aż tak daleko nie jest, może im w ramach protestu coś na drzwi przybijemy? :D

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez Żywczok » Pt kwi 12, 2019 21:12

Nie chcę, żeby to co napiszę zostało uznane za prowokację, ale powiedzcie mi: jak człowiek ma się przekonać do luteranizmu, choćby do tego polskiego, jeżeli takie rzeczy mają miejsce?

To już nawet nie chodzi o samo wydarzenie, bo uważam, że coś takiego śmiało mogłoby wydarzyć w dowolnej parafii dowolnego wyznania. Ale jestem w grupie facebookowej "luteranie w Polsce" i tam ludzie byli zachwyceni tym przedsięwzięciem (oczywiście były głosy sprzeciwu, ale nie duże i szybko tłumione). A to nie bierze się znikąd.

Nie chcę oczywiście wszystkich wrzucać do jednego wora, bo wchodząc na to forum widzę dokładnie odwrotność tej grupy na fejsie, ale czasem mam wrażenie, że wielu polskim luteranom zależy na tym, aby Polski Kościół wyglądał tak jak np. ten w Szwecji, a Wy przy nich jesteście mniejszością.
Żywczok
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz lut 14, 2019 21:08
Lokalizacja: Żywiecczyzna
wyznanie: Rzymsko-Katolickie
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez Aleksander » Pt kwi 12, 2019 22:24

To nie brzmi jak prowokacja, raczej dobre pytanie. Do luteranizmu powinno przekonywać Słowo Boże oraz nauki ojców założycieli, dr Lutra, Melanchtona i innych. Herezje towarzyszą Kościołowi od samego początku istnienia. Zapowiadał je sam Pan Jezus Chrystus, zapowiadali świeci apostołowie. Warto też pamiętać o obietnicy Pana Jezusa, że piekło nie zwycięży....
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez Grzegorz » So kwi 13, 2019 08:43

Przykre to wszystko, ale nie traćmy ducha. Trzeba spróbować wszelkich legalnych form sprzeciwu wobec planów krakowskiego proboszcza.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez arrreccek2710 » So kwi 13, 2019 14:29

Żywczok napisał(a):Nie chcę, żeby to co napiszę zostało uznane za prowokację, ale powiedzcie mi: jak człowiek ma się przekonać do luteranizmu, choćby do tego polskiego, jeżeli takie rzeczy mają miejsce?

To już nawet nie chodzi o samo wydarzenie, bo uważam, że coś takiego śmiało mogłoby wydarzyć w dowolnej parafii dowolnego wyznania. Ale jestem w grupie facebookowej "luteranie w Polsce" i tam ludzie byli zachwyceni tym przedsięwzięciem (oczywiście były głosy sprzeciwu, ale nie duże i szybko tłumione). A to nie bierze się znikąd.

Nie chcę oczywiście wszystkich wrzucać do jednego wora, bo wchodząc na to forum widzę dokładnie odwrotność tej grupy na fejsie, ale czasem mam wrażenie, że wielu polskim luteranom zależy na tym, aby Polski Kościół wyglądał tak jak np. ten w Szwecji, a Wy przy nich jesteście mniejszością.
Dzięki za relację :) Niestety mam uczulenie na Zucker...tzn cukier i nie mam konta na FB :)

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez arrreccek2710 » So kwi 13, 2019 14:32

Rozłam, tylko oddzielenie może nas uratować. Powiem Wam, nie do końca znam ich teologię i zwyczaje, ale póki co bardzo pozytywne wrażenie robi na mnie Ewangeliczny Kościół Reformowany :)

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez Grzegorz » So kwi 13, 2019 16:52

Na razie mamy wyłącznie planowane nabożeństwo. Nie wpadajmy w myślenie o schizmie z tego powodu.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Sodoma i Gomora - PEA Kraków

Postprzez Grzegorz » N kwi 14, 2019 00:32

Dodałem właśnie swoje stanowisko na główną stronę: LINK.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron