Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Luteranie ewangelikalni ?

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Luteranie ewangelikalni ?

Postprzez blaisee » Cz kwi 14, 2016 09:58

W sumie może nasze parafie to nie do konca dobry dzial, ale nei wiedzialem gdzie to umiescic. Co na co trafiłem w czelusciach internetu :D Luteranie w wydaniu wolnokoscielnym, nawet Malinka wymieka :wink: Dla mnie jak w domu, w moim zborze, ale dla luteran to chyba jakas egzotyka?
https://www.youtube.com/watch?v=_cTY6XaZYRM

Nie tylko repertuar, ale spojrzcie rowneiz na sposob sprawowania wieczerzy :wink:

Czy istnieją takowe kościoły luterańskie, czy to raczej jakiś lokalny folklor?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Luteranie ewangelikalni ?

Postprzez Witold » Cz kwi 14, 2016 20:01

a gdzie mogę zobaczyć Wieczerzę Pańską?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Luteranie ewangelikalni ?

Postprzez blaisee » Cz kwi 14, 2016 20:13

Trzeba sie dobrze przyjzec. Pod "scena" jest stol i ludzie podchodza jeden za drugim i odchodza, a wino i chleb z takiej "tacki" jak w kosciolach ewangelialnych, jesli dobrze widze.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Luteranie ewangelikalni ?

Postprzez Herbert » Cz kwi 14, 2016 20:19

"Ewangelikalni" - pod wzgledem teologicznym szanuje ich (fundament biblijny), ale pod wzgledem liturgicznym na pewno NIE. Wyglada raczej na impreze harcersko-oazowa. Samoobsluga komunijna? Po co to reklamujesz?
Herbert
 
  

Re: Luteranie ewangelikalni ?

Postprzez blaisee » Cz kwi 14, 2016 20:23

Nie reklamuje, pytam tylko o zdanie ;) Co Luteranie o tym mysla, znalazlem to przypadkiem. I zupelnie nie powiedzialbym ze to Luteranie gdyby nie podpis.
No i tez zapytalem bo sadze ze bardziej jestescie poinformowani. Czy takowe "niskokoscielne" koscioly luteranskie istnieja czy to raczej jakies pojedyncze parafie? Jak w Polsce Malinka.


A tacki chodzilo mi o takie cos: http://powerpictures.crystalgraphics.co ... p5464c.jpg
Moze wie jak to cos sie zwie. A moze po prost tacka. Nie wiem.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  


Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości