Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kościół św. Piotra i Pawła w Görlitz

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Kościół św. Piotra i Pawła w Görlitz

Postprzez Matek » Wt wrz 14, 2010 20:36

Dnia 10.09.2010r. w piątek oraz dnia 13.09.2010r. w poniedziałek po raz pierwszy przekroczyłem próg Kościoła luterańskiego w swoim życiu. Przekroczyłem próg budynku ,ale wewnątrz duszy czułem ,że też przekroczyłem próg duchowy. Nie było co prawda nabożeństwa ,ale pozwiedzałem kościół ,pomodliłem się ,posiedziałem z parę godzin i miałem w ręku nawet śpiewnik ,ale niestety po niemiecku :). W poniedziałek był koncert ,akurat jak byłem. Coś niezwykłego ,magicznego ,niesamowitego ,jestem nadal w pozytywnym szoku. Jak tak patrzyłem na ołtarz i grała muzyka ,to aż ciarki miałem na plecach ,czułem jakąś taką bliskość z Bogiem ,Jego tajemnicę ,wielkość ,dobroć ,miłosierdzie. Gdy grała muzyka myślałem tylko na płaszczyźnie Bóg-Ja ,Ja-Bóg. No i to ,że kościół jest w Niemczech w ojczyźnie Marcina Lutra ,to zadziałało jakoś tak dodatkowo. Polecam wszystkim ,którzy chcieliby odwiedzić ten kościół.
Matek
 
  

Re: Kościół św. Piotra i Pawła w Görlitz

Postprzez Paweł » Śr wrz 15, 2010 05:32

Zazdroszczę Ci przeżycia :wink:
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Kościół św. Piotra i Pawła w Görlitz

Postprzez Matek » Śr wrz 15, 2010 17:31

Wizyta w tym kościele naprawdę mocno mnie dotknęła. Nie wiem czemu akurat takie miałem odczucia ,ale Bóg chyba tak chciał ,bym czuł to co opisałem. W końcu Bóg do każdego z nas trafia w indywidualny sposób. :)
Matek
 
  


Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron