Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ukraina

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Ukraina

Postprzez Herb » Pn lip 16, 2018 20:00

Ukraina - czy ktos zna blizsze szczegoly?
http://www.ekumenizm.pl/koscioly/protes ... h-luteran/
Herb
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz cze 07, 2018 18:39
wyznanie: Una Sancta Catholica...
  

Re: Ukraina

Postprzez Aleksander » Wt lip 17, 2018 08:57

Grupa, chyba około, 10 parafii zwróciła się do zborów kościoła Reformowanego (CREC, ja byłem ordynowany w tej denominacji) na Ukrainie o pomoc we wspólnej rejestracji. Na początku sierpnia, zresztą będę się widział z pastorami na Ukrainie. Trwają prace nad rejestracją. Ma powstać synod z zachowaniem odrębnych wyznań wiary. Zarzuty wobec biskupa są bardzo poważne, ale niestety nie zorganizowali się porządnie i próba odsunięcia biskupa z urzędu nie powiodła się. Rola LCMS nie jest mi znana, nie jest też do końca zrozumiała.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ukraina

Postprzez Berk » Pt paź 22, 2021 09:05

Czy ktoś coś wie na temat sytuacji na Ukrainie? Bo wlasnie jakos mi do glowy wpadl ten temat a nie wiem jal tam potoczyla sie sytuacja i nie moge znalezc nic na ten temat
Berk
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt sie 27, 2021 10:14
wyznanie: ewangelicyzm
  

Re: Ukraina

Postprzez Aleksander » Pt paź 22, 2021 09:45

Berk napisał(a):Czy ktoś coś wie na temat sytuacji na Ukrainie? Bo wlasnie jakos mi do glowy wpadl ten temat a nie wiem jal tam potoczyla sie sytuacja i nie moge znalezc nic na ten temat
Być może zobaczę się z biskupem i pastorami Niemieckiego Kościoła Luterańskiego (taka chyba jest nazwa oficjalna, odziedziczona)w marcu następnego roku. Rozwija im się współpraca z "EKR"/CREC. Planują wspólną konferencję w Odessie. Chyba wszystko się ułożyło, jeśli dobrze pamiętam ze "starym" biskupem udało się im poradzić, zbory się zjednoczyły w jednym Synodzie, nie wiem tylko czy wszystkie. Jeśli mi się uda to powiem po przyjeździe.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  


Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości