Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn kwi 16, 2012 18:13

Kochani moi!
Jak wiecie ciągle idę naprzód w kierunku Jezusa i luteranizmu.
Oficjalnie jeszcze nie jestem ewangeliczką, ale duchowo dokonałam już konwersji, jestem gotowa na powiedzenie Jezusowi tak poprzez akt konwersji, ale nie o tym będzie mowa w założonym przeze mnie wątku.
Od pewnego czasu, odkąd powierzyłam życie Jezusowi na pewne sprawy patrzę inaczej, na sprawy wiary tym bardziej.
Otóż chodzi mi o to, że moja mała ma 8 lat, uczęszcza na religie do KRK - jak ją zapisywaliśmy to było to pod presją rodziców, za rok planowo I komunia dziecka i ostatnio stwierdziłam, że nie jestem w stanie do tego ważnego wydarzenia ją przygotować, wierzę Ewangelii i sumienie nie pozwala mnie na przekazywanie tych prawd wiary katolickiej, które nie są zgodne z Biblią. W przygotowaniach jest m,in. święcenie medalików z Matką Boską, i obrazków, uczestnictwo w różańcu, zawierzenie sercu Maryi - jak ja ewangelik moge w tym uczestniczyć?! Toż to hipokryzja, uczestnictwo to akceptacja bałwochwalstwa,nie chcę by me dziecko się uczyło takiego "chrześcijaństwa"
Sytuacja w moim domu wygląda następująco - ja duchowo ewangelik, swiadoma w tego co wierzę, mąz były katolik, teraz niewierzący.
Doszłam do wniosku, ze w tej sytuacji nie wychowamy córki w wyznaniu katolickim, bo żadne z nas tego nie praktykuje i to byłaby hipokryzja samemu się do tego wyznania nie przyznawać, a dziecko dalej w to że tak brzydko to ujmę pchać.
Spotkałam się z opiniami, ze rok przed Komunią nie powinnam zabierać małej z KRK, mąz i ja uważamy, ze dla wszystkich bedzie lepiej, by Asia została ewangeliczką, bo jak nie będzie miała w nas wsparcia w wierze, to nici z bycia katolikiem a ostatnią rzeczą jaką bym chciała to to, by dziecko przestało wierzyć w Boga. Planujemy, jak Bóg da, wypisać Asię z KRK i przepisac do KEA.
Co o tym wszystkim myślicie?
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Elżbieta » Pn kwi 16, 2012 20:03

Oczywiście, jeżeli Wy oboje nie jesteście katolikami, to dziecko też nim nie będzie, natomiast jest wielkie prawdopodobieństwo, że stanie się ateistą. Ani Ty ani Twój mąż nie będziecie potrafili dziecka wychować po katolicku.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Aleksander » Pn kwi 16, 2012 20:05

Bardzo dobra decyzja, popieram ze wszystkich sił.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn kwi 16, 2012 21:08

:) Dodam jeszcze, że niedawno Asia miała okazję być hmm "uswiadamiana" o pewnych niebiblijnych rzeczach z KRK przez moją mamę, która jest jak to rzec betonowym i fanatycznym katolikiem. Mała otrzymała również informację, że KRK jest jedynym i prawdziwym Kościołem, a reszta to sekty - więc nie chcę, by Asia miała wsparcie od katolika, który zieje do innych nienawiścią.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez jagna » Pn kwi 16, 2012 23:54

Ale kiedyś pisałaś, że Asia jest katoliczką - tzn. modli się do Maryi itp. Tu nie ma co niestety popierać, to delikatna sprawa - żeby małej nie zrobić wody z mózgu. To już nie dwulatka, że przeniesiesz do innego Kościoła i nie piętnastolatka, że możesz ją zostawić własnemu sumieniu. On też ma już prawo głosu, nic na siłę, bo wtedy też może odejść od Boga. Tu trzeba się modlić, by Bóg i jej wskazał drogę.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 17, 2012 07:08

Ale od tego są rodzice, żeby małą odpowiednio nakierować.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Agnes » Wt kwi 17, 2012 07:13

Droga Miniofilko, uważam że decyzja jest słuszna, o ile Asia ją rozumie i popiera (oczywiście na miarę jej możliwości, nie chodzi o wnikanie w subtelności teologiczne).
Ja nigdy nie przestanę żałować, że od dziecka nie miałam styczności z ewangelicyzmem. Zmarnowałam pod względem duchowym wiele lat i w dodatku, jak jest napisane, "omal nie potknęła się moja noga."
Wasza Asia natomiast miałaby od dziecka możliwość wychowywania się w "nauce wiernie przekazywanej i Sakramentach należycie sprawowanych". To jest wielka szansa dla każdego człowieka.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Wt kwi 17, 2012 08:06

Agnes napisał(a):Droga Miniofilko, uważam że decyzja jest słuszna, o ile Asia ją rozumie i popiera (oczywiście na miarę jej możliwości, nie chodzi o wnikanie w subtelności teologiczne).
Ja nigdy nie przestanę żałować, że od dziecka nie miałam styczności z ewangelicyzmem. Zmarnowałam pod względem duchowym wiele lat i w dodatku, jak jest napisane, "omal nie potknęła się moja noga."
Wasza Asia natomiast miałaby od dziecka możliwość wychowywania się w "nauce wiernie przekazywanej i Sakramentach należycie sprawowanych". To jest wielka szansa dla każdego człowieka.


Problem z Asią jest takowy, ze mała uważa, że należy do dwóch Kościołów i ona nie chce uczestniczyć w zyciu tylko jednego z nich. Nie chce rezygnować z nauki religii w szkole, ale nie chce też zostawić szkólki niedzielnej i chodzić tylko do KRK.
I tu jest dylemat, bo właśnie tez obawiam się tego o czym pisze Jagna....
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Wojtek » Wt kwi 17, 2012 08:23

Piękna i odważna decyzja!

Nie pozwól by Asia siedziała okrakiem na płocie między luteranizmem i katolicyzmem.

Niech Cię Jahwe prowadzi i da siłę wytrwać w Twym postanowieniu.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Bycie luteraninem a I Komunia Święta córki

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Wt kwi 17, 2012 09:37

A mam pytanie:
Żeby mała uczęszczała na religię do KEA, trzeba wyciagnąć świadectwo chrztu z KRK tak?
No to pewnie będzie z tym problem,bo pewnie każą małej czekać do pełnoletności?
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości