Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

"Luteranie konserwatywni" na FB

"Luteranie konserwatywni" na FB

Postprzez Witold_1 » Pn lut 01, 2021 15:42

Zajrzałem na profil "Luteranie konserwatywni" na FB i stwierdzam z przykrością, że wygląda to coraz gorzej. Dobrze, ze swego czasu się z tego wypisałem, bo administrtor zaczął mieć cenzorskie zapędy z przechyłem w lewo. Nazwa nijak się juz ma do politycznych deklaracji składanych przez tamtejszego admina, zupełnie na odwrót. Dobrze, ze przypomnieliscie mu o opisie grupy, którego fragment właśnie usunął. Śmiesznie to teraz wygląda: "Zapraszamy wszystkich protestantów, którzy podzielają nasze poglądy, a także przedstawicieli innych wyznań, którzy potrafią je uszanować i dostosować się do zasad panujących w grupie.". I to wszystko, bo teraz to właściwie nie wiadomo jakich poglądów, chyba, że chodzi o liberalno-lewicowe poglady admina, których nie ukrywa. No to teraz mógłby zmienić nazwę grupy, np "Luteranie progresywni" czy "Luteranie liberalni", żeby być konsekwentnym.
Witold_1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 13:31
wyznanie: metodyzm
  

Re: "Luteranie konserwatywni" na FB

Postprzez Grzegorz » Pn lut 01, 2021 18:49

Nie byłbym tak surowy w ocenie admina. Nie jest nachalny w przedstawianiu swoich poglądów. Natomiast rzeczywiście ciężko zrozumieć co ta grupa ma jeszcze wspólnego z konserwatyzmem.

Początkowo spodziewałem się, że admin usunie z opisu grupy tylko odniesienie do "ideologii lewicowo-liberalnej". Rozumiem, że dla kogoś to brzmi kontrowersyjnie. Ale usunął też wzmiankę o "krzewieniu tradycji" i "przywiązaniu do patriotyzmu". W tym momencie z opisu grupy kompletnie nie wynika, że miałaby zrzeszać konserwatystów.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: "Luteranie konserwatywni" na FB

Postprzez Witold_1 » Pn lut 01, 2021 19:29

No, jak czytam taki tekst admina (opublikowany dzisiaj), cytuję w całości: "Powtarzam, jeśli ktoś myślał, że grupa konserwatywna = grupa zwolenników PiSu lub = prześladujemy LGBT w imię prawa i naszej (czytaj lepszej) moralności opierając się na Piśmie Świetym, to go rozczaruje. To samo tyczy się WOŚPu. Jeśli dla ciebie konserwatyzm oznacza imperatyw walki z Owsiakiem, to rozczaruje cię po raz drugi. I zwyczajnie po ludzku współczuje, że dałeś się wkręcić w prawicową propagandę. Zastanów się tylko czy aby przypadkiem nie jesteś wykorzystywany jak maszynka wyborcza, bo ktoś na tych hasłach po prostu idzie po władzę i ty sam na końcu obudzisz się w czarnej d.", to jakoś nie jestem w stanie się przekonać. Zresztą jego pozostałe odpowiedzi w tym wątku niespecjalnie odbiegają od tego. Sam zresztą ten wątek wczoraj zaczął mocnym stwierdzeniem "Przypominam, ze ta grupa nie jest o polityce. Nie jest takze fanklubem PiSu." Swego czasu opuściłem grupę, jak zobaczyłem jego odpowiedzi na różne wpisy dotyczące ideologii LGBT, były dość napastliwe. Wyczułem pismo nosem. Oczywiście, niech sobie mówi, co chce, mamy wolność słowa, tylko nazwa grupy jest zwodnicza.
Witold_1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 13:31
wyznanie: metodyzm
  

Re: "Luteranie konserwatywni" na FB

Postprzez Witold_1 » Pn lut 01, 2021 19:37

Dla mnie osobiście sformułowanie o ideologii lewicowo-liberalnej rażące nie jest, skoro forum miało być w założeniu dla luteran-konserwatystów, czy może nawet ewangelików-konserwatystów. Jesli ktoś ma poglądy liberalne na Kościół czy wiarę, to moze przecież założyć osobną grupę. Nie zgadzam się z liberałami, ale szanuję. Niech to po prostu będzie z otwartą przyłbicą. Dla mnie tutejsze forum jest jednym z niewielu miejsc, gdzie bez problemu mogę coś napisać czy przeczytać niezgodnego z poprawnością polityczną będąc protestantem. O jakichś forach dla ewangelikałów nie mówię, bo to inna bajka.
Grzegorz napisał(a):Nie byłbym tak surowy w ocenie admina. Nie jest nachalny w przedstawianiu swoich poglądów. Natomiast rzeczywiście ciężko zrozumieć co ta grupa ma jeszcze wspólnego z konserwatyzmem.

Początkowo spodziewałem się, że admin usunie z opisu grupy tylko odniesienie do "ideologii lewicowo-liberalnej". Rozumiem, że dla kogoś to brzmi kontrowersyjnie. Ale usunął też wzmiankę o "krzewieniu tradycji" i "przywiązaniu do patriotyzmu". W tym momencie z opisu grupy kompletnie nie wynika, że miałaby zrzeszać konserwatystów.
Witold_1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 13:31
wyznanie: metodyzm
  

Re: "Luteranie konserwatywni" na FB

Postprzez Grzegorz » Cz lut 25, 2021 11:06

Niedawno admin tamtej grupy okazał się być kryptomarcjonistą, odrzucając autorytet Starego Testamentu. Ani to luterańskie, ani konserwatywne. Na moje oko gość założył tę grupę 10 lat temu, kiedy miał inne poglądy, a teraz ją utrzymuje tylko siła rozpędu.

Powołaliśmy natomiast na FB nową grupę: "Luteranie konfesyjni - sympatycy". Zapraszam do dołączenia, jeśli ktoś ma możliwość.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości