Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez trebuch32 » Pt kwi 09, 2010 08:38

Wysłany: Sob Mar 13, 2010 21:45

Witam. Czy orientujecie się czy istnieje coś takiego w Polsce i czy wogóle w Europie w kosciołach luterańskich? Podobny wątek wisi na DFE ale nikt nic nie wie.
Pozdrawiam
trebuch32
 
Posty: 6
Dołączył(a): So mar 27, 2010 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez nika » Pt kwi 09, 2010 08:39

Wysłany: Sob Mar 13, 2010 23:44

Muszę poszperać bo tak szczerze mówiąc to nie orientuję się
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez Tomasz » Pt kwi 09, 2010 08:40

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 02:11

Witam serdecznie nowego użytkownika "trebucha32"

Jeżeli chodzi o pytanie - to muszę przyznać, że również nie wiem nic o takim ruchu . Nie mniej spróbuję poszukać informacji na ten temat.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez nika » Pt kwi 09, 2010 08:42

Wysłany: Pon Mar 15, 2010 00:10

Z przykrością muszę się przyznać, że na dzień dzisiejszy nie znalazłam nic na ten temat
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez Tomasz » Pt kwi 09, 2010 08:43

Wysłany: Pon Mar 15, 2010 00:17

W KEA w Polsce nie ma Ruchu Odnowy w Duchu Św. o który pytasz. Mogą istnieć takie inicjatywy na szczeblach lokalnych, ale nic mi o tym nie wiadomo. Również nie mam wiedzy, czy taki ruch występuje w innych kościołach luterańskich w Europie
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez trebuch32 » Pt kwi 09, 2010 08:44

Wysłany: Pon Mar 15, 2010 19:08

Dziękuję Wam. Faktycznie wygląda na to że jeno za oceanem. A, może macie doswiadczenia z taką odnową w KK? Jeśli macie jakieś zdanie na ten temat bardzo proszę podzielcie się. Ja osobiście nie byłem nigdy na odnowie, za to moja zona czynnie bierze udział w owym "procederze" od lat i troszkę jej zazdroszcze (być może też się wybiorę) bo faktycznie te dary Ducha Swiętego są namacalne i to poprostu działa. Dla tego też szukam wersji protestanckiej acz nie zielonoswiatkowej. Przy okazji chciałbym znać luterański punkt widzenia, poprostu co o tym myslicie?.
trebuch32
 
Posty: 6
Dołączył(a): So mar 27, 2010 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa w Duchu Świętym

Postprzez Paweł » Pt kwi 09, 2010 08:46

Wysłany: Wto Mar 16, 2010 07:50

Cytat:
Przy okazji chciałbym znać luterański punkt widzenia, poprostu co o tym myslicie?.


Pewnie ciężko będzie poznać punkt widzenia któregoś z kościołów luterańskich, a na pewno już nie kościoła w Polsce. Literatura dotycząca tematu to albo ewangeliczni, albo trochę mniej ? katolickie wspólnoty. Prywatnie, ale podkreślam, to moje zdanie, to ?nie dla mnie?. Nie odczuwam wewnętrznej potrzeby/tęsknoty za jakimś nazwijmy to szczególnym darem. Bóg obdarza mnie tak obficie, codziennie swoją łaską, że mi pozostaje jedynie uchwycić się wiary w ofiarę Chrystusa za moje przeszłe i przyszłe grzechy i o niej pamiętać, tę wiarę pielęgnować w moim domu.
Pozdrawiam serdecznie.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron