Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Śmierć bez nadziei - czyli pogrzeb po świecku

Re: Śmierć bez nadziei - czyli pogrzeb po świecku

Postprzez suskamagda » Śr kwi 05, 2017 11:19

Dokładnie, najważniejsza jest wtedy rodzina zmarłego. Przykre jest bezczeszczenie tego dnia dla nich.
Gdy taka trumna nie ważne czy zamożnego czlowieka co ma jakiś (......) tam leży, czy skromna ubogiego - to wtedy nie ma najmniejszego znacznia - ważna jest ta chwila by dać chwilę spokoju i ukojenia.

Usunięto treść reklamową i udzielono ostrzeżenia.

Jeżeli przypadki zamieszczania w treści postów ukrytych reklam będą się ponawiać, to znów zablokuje możliwość wstawiania linków.
Tomasz
suskamagda
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 10:56
wyznanie: wyznanie
  

Re: Śmierć bez nadziei - czyli pogrzeb po świecku

Postprzez sylwiaj » Wt sie 18, 2020 17:24

Witam,

Pogrzeb po świecku, to tak naprawdę pogrzeb bez udziału księdza. W przypadku takiego pochówku ważny jest zakład pogrzebowy. A dobór w dzisiejszych czasach odpowiedniego zakładu pogrzebowego to bardzo trudny wybór.Na rynku mamy tak dużą ilość takich zakładów pogrzebowych a strata jest dla nas mimo wszystko dużym szokiem. Dlatego najlepiej jest poczytać co piszą ludzie o zakładach pogrzebowych z naszej okolicy bo możemy się bardzo zawieść i mimo trudnej sytuacji po stracie bliskiej osoby zawiedziemy się również zakładem pogrzebowym. Poczujemy się że zawiedliśmy bliską osobę którą straciliśmy a uroczystość pochówku była bardziej niż beznadziejna.

Treść reklamowa usunięta oraz udzielone ostrzeżenie

Maksymilian
sylwiaj
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt kwi 24, 2020 15:43
wyznanie: luteralizm
  

Re: Śmierć bez nadziei - czyli pogrzeb po świecku

Postprzez waldemar75 » Pt wrz 18, 2020 13:01

Ja niestety nie mogę zgodzić. Byłam przeważnie na pogrzebach z udziałem księdza i te ceremonie były ogromnie przygnębiające. Człowiek w trumnie praktycznie się nie liczy. Najgorsze co usłyszałam od księdza na pogrzebie to tekst "może jest z Bogiem w niebie, może nie". Nie tego chciałam usłyszeć od księdza, liczyłam, że usłyszę słowa o tym, jakim dobrym człowiekiem był i ile znaczył dla rodziny i przyjaciół. Po tym czasie zaczęłam się rozglądać za pogrzebami świeckimi i tak się zdarzyło, że koleżanka z pracy miała taki pogrzeb. Mistrz ceremonii (...) zrobił ogromne wrażenie, ceremonia była naprawdę piękna. Teraz sama nie wiem, czy chciałabym księdza. Dla mnie oni są bardziej przygnębiający.

Usunięto link z reklamą. - Grzegorz
waldemar75
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt wrz 18, 2020 12:22
wyznanie: chrześcijańskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

cron