Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Złośliwości gościa z Frondy w kwestii osoby M. Lutra.

Re: Złośliwości gościa z Frondy w kwestii osoby M. Lutra.

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn lis 04, 2013 22:15

"Przeciez powiedzmy sobie szczerze bez ogrodek, obecna krytyka KrK w Polsce jest sprzeczna z interesami Koscioła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, i glosy krytyki pod Ich adresem to walka z wiatrakami, i nie na reke KEA." - i tak, i nie.
Jak ktoś coś źle zrobi to chwalić go na pewno nie należy, mozna krytykować ale w granicach rozsądku. Ale czy ja wiem, czy ta krytyka nie jest nam na rękę? Wielu ludzi wkurzonych na KRK moze przejść do naszego Kościoła.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Złośliwości gościa z Frondy w kwestii osoby M. Lutra.

Postprzez Grzegorz » Pn lis 04, 2013 22:32

Agnieszka Ostrowska-Fetera napisał(a):Ale czy ja wiem, czy ta krytyka nie jest nam na rękę? Wielu ludzi wkurzonych na KRK moze przejść do naszego Kościoła.


Pobożne życzenia. Ludzi, którzy dostrzegają wypaczenia katolickiej teologii, jest garstka w porównaniu z tymi, którzy są "wkurzeni" na instytucję KRK z zupełnie przyziemnych powodów.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Złośliwości gościa z Frondy w kwestii osoby M. Lutra.

Postprzez Jacek » Wt lis 05, 2013 06:54

Agnieszka- nie rozumiesz intencji Terlikowskiego, on nie chciał i nie miał na mysli szyderstwa, juz na to w rozmowie niepowzoliłby mu red. Robert Smigielski/konserwatywny luteranin/. Terlikowski z okazji Swieta Reformacji, zwrocił uwagę tylko na fakt, ile z luteranizmu pozostało w kosciołach luteranskich na przykladzie EKD, udawadnia ze EKD zdradziło Lutra, i ma racje. Po drugie często Ks.Dr. Lutra krytykują sami Luteranie, Ks. Luter jako osoba publiczna nie jest znkiem towarowym zastrzeżonym, i nie stanowi wyłącznosci tylko w KEA. Nie mozna z jednej strony na tym forum publikować pozytywnych wypowiedzi na temat luteranizmu red. Terlikowskiego, zeby na drugi raz go krytykować, tak samo dzieje się na co zwracałem juz niejednokrotnie uwagę, ze forum publikuje jako wiodącą dogmatykę WELS, z kolei jedna osoba z moderatorów publicznie WELS nazywa sektą- to się nazywa stzrelanie sobie w kolano.To wlasnie na Frondzie, rzymscy tradycjonalisci zarzucaja Terlikowskiemu, zbytnie sympatie pro-luteranskie, wystarczy poczytac komentarze pod tekstami jego wypowiedzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron