Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Muzyka a satanistyczny kult.

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Jacek » Pt wrz 12, 2014 19:37

Atak Pajaka- nieudany. Tomasz nie zplatal sie w pajeczyne.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez pająk » Pt wrz 12, 2014 20:29

to o muzyce se nie pogadamy
wszak powiadają
że muzyka łagodzi obyczaje
sama muzyka być może tak
ale rozmowa o muzyce
może być drogą prowadzącą
donikąd
niczym ekumenizm który
co prawda nie prowadzi donikąd
tylko prowadzi do nikąd
--------------------------------
przy okazji wspomnę
że wymieniony wcześniej
G.H. HANDEL (bo o Bachu wiedzą zapewne wszyscy na tym forum)
był także luteraninem
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Tomasz » So wrz 13, 2014 20:03

Jeżeli chcesz pogadać se o muzyce, to odsyłam na fora poświęcone muzyce heavy-metalowej. Na FB jest tego pełno. Tylko proponuje najpierw zorientować się w temacie, żeby nie palnąć głupot, bo rozgniotą Cię tam jak pająka na ścianie :lol:

Natomiast tutaj, dyskutujemy nad kwestią satanizmu w muzyce heavy metal, i czy w związku z tym taki gatunek muzyczny jest odpowiedni dla chrześcijanina. Swoje zdanie wyraziłem wcześniej. Sam jestem fanem heavy metalu, chociaż unikam wykonawców jawnie propagujących satanizm. Nasuwa mi się jednak pytanie - czym tak naprawdę jest satanizm ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Jacek » So wrz 13, 2014 20:56

Tomaszu-To na naszej stronie zalegly sie pajaki ? Bo widze ze dobre srodki stosujesz do walki z pajeczynami. Ostatnio pajaki grasowaly na Luteranie-forum.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez pająk » Cz wrz 25, 2014 16:48

Obrazek
piękna koszulkę można kupić
w sklepie
rock - metal - shop
lub płytę z ładną okładką
Obrazek

ad vocem:
Tomasz napisał(a):Natomiast tutaj, dyskutujemy nad kwestią satanizmu w muzyce heavy metal, i czy w związku z tym taki gatunek muzyczny jest odpowiedni dla chrześcijanina.
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Tomasz » Cz wrz 25, 2014 23:53

Wcześniej były już podawane przykłady treści satanistycznych, które faktycznie występują w muzyce heavy metal. Jednak wskazywałem, że nie można tutaj generalizować. Nie wszyscy wykonawcy heavy metalu propagują satanizm. Powiem nawet, że zdecydowana większość tego nie robi.
Muzyka metalowa sama w sobie nie jest niczym złym. To forma sztuki, która jednym przypadnie do gustu, a innym nie. Bywam na koncertach kapel heavy metalowych i nie widzę w tym nic złego z chrześcijańskiego punktu widzenia. Dla mnie jest to zawsze wspaniały spektakl muzyczny. Wydaje mi się, że więcej "satanizmu" będzie np. w klubach techno i dyskotekach, gdzie roi się od wielbicieli alkoholu, narkotyków i przygód seksualnych. Na koncertach heavy metalowych, czegoś takiego nie ma, a przynajmniej ja tego nie widziałem. Tam ludzie przychodzą, aby posłuchać swojej ulubionej muzyki i dobrze się przy niej bawić, a nie nachlać się, naćpać i "wyrwać panienkę (lub faceta)" co zwykle dzieje się w dyskotekach.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Jonah » Pt wrz 26, 2014 12:49

Alkohol, narkotyki i "wolna miłość" towarzyszyły rock'n'rollowi od początku. Wystarczy wziąć do ręki biografię jakiegokolwiek zespołu rockowego. Rock zaczął się od śmierci pod wpływem narkotyków czy alkoholu (J. Hendrix, J. Joplin, J. Morrison). W większości wypadków tak się jednak nie kończy, choć podstawą rock'n'rollowej diety są alkohol i papierosy. Jak patrzę na Rolling Stones i uświadamiam sobie, ile chemicznych substancji te szkielety pochłonęły w swoim życiu, to zaczynam wierzyć w zombies i pakty z diabłem :lol: . Wyjątki tylko mogą tutaj potwierdzać regułę (powstał nawet cały nurt straight edge punk, którego uczestnicy przekornie wyrzekli się alkoholu, narkotyków i promiskuitywnego seksu :D ). Tutaj można obejrzeć dokument o pewnym metalowym zespole i jego rock'n'rollowym życiu za kulisami trasy koncertowej :wink: :
https://www.youtube.com/watch?v=WwdhVF_Gk_A
Ostatnio edytowano Pt wrz 26, 2014 13:14 przez Jonah, łącznie edytowano 2 razy
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Witold » Pt wrz 26, 2014 13:08

Tak, Tomaszu, metale są powszechnie znani ze schludnego wyglądu, nienagannej mowy oraz wielkiego szacunku wobec Jezusa, Boga Ojca i tradycji Kościoła! A obrazki przytoczone przez pająka to zapewne okładki płyt jazzowych lub jakiegoś szatańskiego techno. Prosiłbym żebyś nie wybielał tutaj swojej ulubionej muzyki bo jest to działanie szkodliwe. Niestety znakomita większość zespołów metalowych propaguje otwarcie satanizm albo lubuje się w mrocznej stylistyce. Powiedz mi, od kiedy hałas, mrok, darcie się i bluźniercze okładki lub koszulki pokazane przez pająka stały się czymś "normalnym i neutralnym"? Chyba tylko w tym zepsutym świecie.

Bardzo niepokojące jest też to:

Nasuwa mi się jednak pytanie - czym tak naprawdę jest satanizm ?


Czyli już nie wiadomo, czym jest zło, a czym dobro?

Twierdzisz że kapele metalowe mają przekaz neutralny a może i pozytywny etycznie? Kilka na tysiąc.

Innym razem mówiłeś że nie widzisz nic złego w paleniu. To co się dziwisz że ktoś chce aprobaty związków homoseksualnych lub aborcji? Widać wielu rzeźbi religię do swoich potrzeb.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Jacek » Pt wrz 26, 2014 13:16

:evil: No i stało się- Administrator Tomasz- Satanista :mrgreen:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Muzyka a satanistyczny kult.

Postprzez Witold » Pt wrz 26, 2014 15:05

czy ja piszę że Tomasz to satanista? Piszę że to nie jest dobra muzyka dla chrześcijanina i że zdecydowana większość kapeli to źli ludzie bo zaszczepiają w młodzieży upodobanie mroku i grzechu.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości

cron