Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Grzegorz » N sty 04, 2015 12:51

Wśród ateistów znajdzie się trochę takich, którzy lubią się wcielać w chamskie internetowe małpiszony, ale większość osób niewierzących religią się po prostu nie interesuje i nie czują potrzeby, żeby z kogokolwiek kpić, ani kogokolwie przekonywać. Zgadzam się z diagnozą Jonaha, że krzykacze to głównie osoby młode, sam zresztą widzę po swoich niektórych znajomych, że z pozycji ateizmu i antyklerykalizmu w wieku gimnazjalno-licealnym przeszli na stanowisko bardziej agnostyckie i raczej neutralne wobec instytucji kościelnych, kiedy byli już na studiach.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Trubel » Pn lis 09, 2015 21:57

Znam ateistów którzy są bardzo kulturalni i nie wyśmiewają mojej wiary w Boga. To zalezy na pewno od charakteru człowieka a nie wyznania. Ilu katolików jest bezczelnych i wulgarnych. W Internecie ludzie często chca zaistnieć i myśląc, ze są anonimowi wypisują co chcą
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez B! » So lut 06, 2016 15:10

hmmmm niektóre wypowiedzi są dość dziecinne? jeśli tak można to nazwać?

ateistów których spotkałam w swoim życiu ( cóż, mogę ich policzyć na palcach jednej ręki, i zapewniam że ci "ateiści" których wypowiedzi znajdujecie na forach i nazywacie ich "gimnazjailistami" NA PEWNO NIMI NIE SĄ!!!! ) z mojego doświadczenia to ludzi.... wykształceni, oczytani, wyśmianie innych niż ich poglądy nigdy mnie nie spotkało !!! nie upierają się przy swoim, większość rozmów rozpoczyna się od słów 'moim zdaniem', rzadko choc zdarza się jest to 'jestem pewien'.... czy to dobrze czy źle o nich świadczy? nie oceniam ich przez pryzmat poglądów a to jakimi ludźmi są- sama kiedyś zadałam sobie niejedno pytanie i nie znalazłam na nie odpowiedzi więc można powiedzieć że moje myślenie bywało "ateistyczne"....

dla mnie prawdziwy ateista z wiedzą i dobrze uargumentowanym zdaniem to naprawdę dobry kompan do rozmowy i wymiany poglądów... każdemu radzę spróbować! mnie osobiście utwierdza to w mojej wierze!
i jeszcze jedno nie liczcie na to że takowych znajdziecie na jakimś podrzędnym forum albo że będą się swoimi poglądami "chwalić" w necie! tak robią właśnie "gimnazjaliści" - ...... to taka dygresja w sprawie ateistów którzy jak niektórzy z Was twierdzą "są na wymarciu" otóż nie - nie odkryję Ameryki jeśli dodam ze, jeśli czegoś nie można znaleźć w internecie nie znaczy że tego nie ma!
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Elżbieta » So lut 06, 2016 17:43

Ja w przeciwieństwie do B! spotkałam ateistów, którzy nie są tak bardzo tolerancyjni w stosunku do wierzących , i nie można powiedzieć, że znajdowali się na wyżynach inteligencji, ale zgadzam się z poglądem, że prawdziwy ateista potrafi sensownie dyskutować i nie afiszuje się ze swymi poglądami gdzie tylko może.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Witold » Śr lut 10, 2016 16:17

Nie zgadzam się z B.

Znam wielu ateistów którzy cieszą się z obrażania religii chrześcijańskiej. Jedna z moich byłych klientek nosiła koszulkę z potworem makaronowym w durszlaku z napisem "ugotowany za nasze grzechy". I jest to kobieta... 32 letnia więc trudno mówić tutaj o gimbazie. Nie trudno jest w internecie znaleźć strony atakujące chrześcijaństwo w prześmiewczy sposób a to że nie są to pojedynczy krzykacze świadczy chociażby liczba lajków takich szyderczych postów i memów. Jakiś czas temu usunąłem z grona znajomych niegdyś dobrą koleżankę która opublikowała a właściwie udostępniła wyjątkowo obraźliwy post pod adresem Boga, szyderstwo z mojej religii. A fanpage produkujące tego typu memy nie są obserwowane przez kilkadziesiąt osób tylko przez kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy osób. I nie twierdzę że wszyscy ateiści to chamy ale na pewno takich nie brakuje (tak samo jak ich nie brakuje wśród katolików, ewangelików i zapewne przedstawicieli wszystkich kościołów i religii). Nie wiem też jak można mówić że jakaś grupa jest bardziej oczytana, mniej oczytana? Możemy sądzić że pracownicy uniwersytetów średnio czytają więcej książek niż pracownicy budowlani (co na pewno nie jest żelazną regułą).
Ale dlaczego ateiści mieliby być oczytani albo i nie, chamscy albo też nie? Każdy jest inny.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez B! » Śr lut 10, 2016 16:20

Witold - Nie zgadzam się z B.


:D

nie w pierwszym i ostatnim wątku - z tego co widzę.
Mało tego - widzę ze postanowiłeś pójść "szlakiem" moich wypowiedzi i na każde stawić swą kontrę!
czuje się szpiegowana i nie do końca jestem pewna czy To tylko przypadek i chęć wyrażenia swojego zdania na dany temat czy zwykła złośliwość. ?
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez B! » Śr lut 10, 2016 16:26

odpowiadając na Twoją "niezgodę z moim zdaniem"........ hmmmm bardzo nie wiem co powiedzieć?

wyraziłam swoje zdanie, podzieliłam się moimi doświadczeniami, powiedziałam do jakiej "grupy" intelektualnej należą ateiści których spotkałam, i że na pewno nie spotkałabym ich wypowiedzi w internecie na podrzędnych stronach "ateistycznych". Mało tego dodałam ze nie powinno się oceniać ludzi przez pryzmat tego jaką wiarę czy niewiarę wyznają, a zawsze umieć patrzyć na nich jak na człowieka.

nie bardzo wiem z czym Witoldzie się nie zgadzasz ?????

z moim zdaniem.... z moimi odczuciami.... obserwacjami.....

a może to niezgoda dla samego faktu niezgody?

stajesz się zabawny.
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez B! » Śr lut 10, 2016 16:30

dodam jeszcze że zostały jeszcze wątki "otwieranie linków w nowym oknie" wątek pytania o uczestniczenie w nabożeństwach pogrzebowych przez ewangelików w KrK, i chyba wątek przywitania się..... > śmiało wyraź swą niezgodę!
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Witold » Śr lut 10, 2016 16:45

OK, nie, nie zgadzam się lecz nie podzielam obserwacji.

Mogłabyś wykazać też nieco szacunku dla rozmówcy. Zapraszasz do wymiany poglądów a gdy poglądy te nie są zbieżne z twoimi, piszesz:

mam wrażenie Witoldzie że < już chyba użyłam tego stwierdzenia > starasz się być bardziej religijny niż religia.


stajesz się zabawny.


Ja staram się nie oceniać twojej osoby, nie piszę Ci jaka jesteś...

Mało tego - widzę ze postanowiłeś pójść "szlakiem" moich wypowiedzi i na każde stawić swą kontrę!
czuje się szpiegowana i nie do końca jestem pewna czy To tylko przypadek i chęć wyrażenia swojego zdania na dany temat czy zwykła złośliwość. ?


Na głównej stronie forum jest dział "najnowsze posty" i tylko tam zwykle zaglądam, a że pięć ostatnio komentowanych wątków było komentowanych również przez Ciebie a na dodatek nie do końca się z tymi wypowiedziami (nie wszystkimi) zgadzam, pozwoliłem sobie na wyrażenie mojej opinii. Tak działa forum. Ktoś pisze, ktoś odpowiada. Żadna to złośliwość, nie znam Cię i nie znam powodu dla którego koniecznie musiałbym Cię śledzić, prześladować czy nie wiem co jeszcze raczyłabyś sobie wyobrazić. Jeżeli Ty masz jakieś uprzedzenia wobec mnie, mogę nie odpisywać na twoje posty.

Pozdrawiam i życzę trochę luzu, nie tylko takiego udawanego :D
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Kubala95 » Śr lut 10, 2016 16:49

W swoim życiu spotkałem - osobiście lub w sieci - zarówno agresywnych antyteistów/antyklerykałów, jak i zrównoważonych niewierzących, którzy respektowali zasadę wzajemnego szacunku. Mam nawet kolegę ateistę, który sam w krytyczny sposób odnosi się do takiego agresywnego buractwa. Na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam, że ateizm nie wiąże się z jakimś poziomem intelektualnym. Uważam nawet, że ma on dwa źródła - może wynikać albo z niedojrzałości i/lub właśnie głupoty/niskiej inteligencji albo wręcz przeciwnie, z głębokich przemyśleń i merytorycznie uzasadnionych przekonań.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron