Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Kubala95 » Pn maja 11, 2015 20:53

Wydaje mi się, że nie podejmowaliśmy tutaj jeszcze dyskusji na pewien temat blisko związany z wiarą. Tak jak ująłem to już w tytule, chodzi mianowicie o szeroko pojęte zdolności parapsychologiczne. Szczególnie ciekawe dla nas jest zapewne postrzeganie tego zjawiska przez naukę chrześcijańską. Z pewnością wszyscy słyszeliśmy o jakiejś znanej osobie potrafiącej przewidywać przyszłość czy mającej inne wizje, np. pomagające rozwiązywać sprawy kryminalne. Wielu z nas deklaruje także, że osobiście we śnie ujrzało coś, co potwierdziło się później na jawie. Tego typu świadectwo znajdziemy również w Biblii, chodzi oczywiście o sen faraona, który spełnił się zgodnie z interpretacją Józefa.

Co sądzicie o tym ? Czy Bóg faktycznie obdarza ludzi takimi umiejętnościami czy to zwykłe oszustwa ?
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Grzegorz » Pn maja 11, 2015 21:14

Co do zasady jestem sceptyczny wobec takich rewelacji, ale skoro policja korzysta czasem z pomocy jasnowidza to znaczy, że coś jest na rzeczy. Zresztą, jak sam zauważyłeś, w samej Biblii możemy znaleźć odniesienia do przewidywania przyszłości.

Trzeba pamiętać, że takie zjawisko niesie ze sobą ryzyko wystąpienia przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu, gdyż ktoś może zacząć pokładać całkowitą ufność we własne wizje i zdolności, zamiast w Boga.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Elżbieta » Pn maja 11, 2015 22:04

Ja bym była trochę ostrożniejsza w wydawaniu opinii na ten temat. Wg mnie Bóg może obdarzać człowieka i takimi zdolnościami
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Aleksander » Wt maja 12, 2015 07:52

W Biblii sny prorocze mieli niektórzy Boży ludzie. Mieli je również królowie i faraoni pogańscy. Jednak wszystkie sny zostały wytłumaczone w samym Piśmie. Służyły one do przekazania Bożego objawienia zbawienia Świata. Jednak Objawienie zbawienia Świata jest zamknięte ze względu na spisany kanon. Wszystko co musimy wiedzieć Bóg nam objawił. Dlatego wystrzegał bym się wizjonerow snów i objawień.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez cook » Cz cze 25, 2015 07:52

Skoro milicja twierdzi, że korzysta z usług jasnowidza to znaczy, że woli prokuratorowi/sędziemu powiedzieć, że pomaga im wróż Tadeusz, niż podać prawdziwe źródło wiedzy.
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Bryczek » Śr paź 21, 2015 15:03

Do mnie to niestety nie trafia, trochę za mało wiary chyba mam w takie rzeczy ;)
Bryczek
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 14:32
wyznanie: katolik
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez jacobi_ » Pn paź 26, 2015 10:12

Moim zdaniem nie wszyscy są odpowiedni. Nie zawsze masz okazję trafić na właściwą osobę, która jest dobrym jasnowidzem. Ja długo szukałam odpowiedniej osoby, w końcu znalazłam i chodzę od czasu do czasu do .....

U nas jest zakaz umieszczania wszelkich reklam, przeczytaj regulamin
Elżbieta
jacobi_
 
Posty: 6
Dołączył(a): So paź 24, 2015 11:39
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Herbert » Pn paź 26, 2015 10:45

(Kpł 19,31) Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich.
Kpł 20,6) Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu.
Herbert
 
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Elżbieta » Pn paź 26, 2015 12:49

To wszystko co napisałeś Herbercie, to oczywiście prawda. Bóg nam nie pozwala korzystać z usług różnych wróżbitów, ale pogadać chyba można i na taki temat
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Trubel » N lis 08, 2015 20:14

czasem zdarza mi się we snie cos zobaczyć a później dzieje się to naprawdę ale to sporadyczne przypadki. nie wiem dlaczego ludzie odrzucają istnienie takiego zjawiska jak prorocze sny a często słyszałam ze to "dar" od Szatana. ja jednak mysle ze każdy człowiek cos takiego posiada mniej lub bardziej wyćwiczone.
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron