Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Nigdzie nie pasuje

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez Grzegorz » Wt lip 07, 2015 12:07

Witold napisał(a): a także wierzyć w to że moje zbawienie jest uzależnione od ilości paciorków które zmówię i pieniędzy które podaruję.
Dlatego jestem zdania że to my mamy szukać kościół jednocześnie dostosowując naszą postawę do Pisma.


Witoldzie, chyba słabo poznałeś katolicyzm, skoro rzucasz takie oskarżenia. Postawa, o której mówisz, jest częsta wśród katolików, ale nie stanowi faktycznego nauczania KK. Jest wielu katolickich kaznodziei, którzy zwiastują prawdę o zbawieniu z łaski, np. o. Adam Szustak.

Nastomiast z podsumowaniem się zgadzam - powinniśmy się dostosowywać nie do naszej denominacji tylko do Słowa Bożego.

blaisee, to zabrzmi banalnie, ale najlepsza pociecha na Twoje rozterki jest taka: szukaj wpierw Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie Ci przydane [Mt 6, 33].
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez Elżbieta » Wt lip 07, 2015 17:54

Witoldzie, chyba słabo poznałeś katolicyzm, skoro rzucasz takie oskarżenia. Postawa, o której mówisz, jest częsta wśród katolików, ale nie stanowi faktycznego nauczania KK. Jest wielu katolickich kaznodziei, którzy zwiastują prawdę o zbawieniu z łaski, np. o. Adam Szustak


Obyś miał rację. Rzeczywiście, niektórzy księża tak nauczają, ale raczej to są wyjątki :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez blaisee » Pt lip 10, 2015 18:01

Dzieki za wszystkie odpowiedzi i za normalnosc, bo na wielu forach relgijnych fanatyzm juz dawno sie rozszalal, a na tym forum lubie takie zdrowe, trzezwe podejscie. Wprawdzie wiem jak wygladaja nabozenstwa u baptystow ale zrobie tak jak mowicie i pochodze przez jakis czas raz do baptystow raz do luteran.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez blaisee » Pn lip 13, 2015 15:45

W najblizsza niedziele jest akurat nabozenstwo w filii w moim miescie i planuje isc ale stresuje sie i nie wiem co z tych planow wyjdzie. Bylem raz w kosciele luteranskim a oprocz tego kilka razy widzialem naboznestwo luteranskie w TV i w internecie ale jednak co innego parafia a co inne filiał gdzie ludzi jest znacznie mniej i boje sie ze bedzie tam 5 osób o sredniej wieku 69 lat :?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez Elżbieta » Pn lip 13, 2015 17:25

Jeżeli chodzi o liczebność parafii, to bardziej liczne są na Śląsku Cieszyńskim. Z wiekiem też różnie bywa.Ręczę Ci, że jednakowo będziesz przyjęty w dużej jak i małej parafii. Nigdzie nie będą na Ciebie patrzeć "wilkiem". Wiem że pierwszy raz pójść do innego Kościoła wydaje się straszne, jednak wiem również, że gdy zrobisz ten pierwszy krok, nie będziesz żałował i wszelkie strach przeminą jak poranne mgły :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez blaisee » Pn lip 13, 2015 17:36

Czyli nie musze się bać że powiedza A ten przyszedł od baptystów! :evil: i spalenia na stosie? :P
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez Elżbieta » Pn lip 13, 2015 19:04

He he he he he Rozbawiłeś mnie :) dlaczego ktoś by miał mieć Ci to za złe :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez Witold » Pn lip 13, 2015 23:01

małe parafie są najfajniejsze. a sami księża są otwarci na przybyszów. w jednej z małych parafii ksiądz zapytał najpierw czy jestem protestantem a potem dopiero czy luteraninem, a więc był przyzwyczajony do spotkań z członkami innych kościołów.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez blaisee » Wt lip 14, 2015 08:37

Elżbieta napisał(a):He he he he he Rozbawiłeś mnie :) dlaczego ktoś by miał mieć Ci to za złe :D

Kiedys juz Reformowani palili Anabaptystow na stosach, a podobno stara moda zawsze wraca :mrgreen:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Nigdzie nie pasuje

Postprzez Elżbieta » Wt lip 14, 2015 09:06

Różnie w przeszłości bywało, ale to nie znaczy, że teraz jest tak samo.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron