Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Jonah » Pt gru 15, 2017 12:16

Nie tylko w Irlandii...

http://telewizjarepublika.pl/to-juz-kom ... 58070.html

Jak już kiedyś pisałem: tęczowa herezja nie zna granic wyznaniowych.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Aleksander » Pt gru 15, 2017 12:57

Jonah napisał(a):Nie tylko w Irlandii...

http://telewizjarepublika.pl/to-juz-kom ... 58070.html

Jak już kiedyś pisałem: tęczowa herezja nie zna granic wyznaniowych.
Jonah, starałem się wskazać na ten sam wątek. W naszych czasach mówić o tym, że luteranie i reformowani to liberałowie, a katolicy i prawosławni konserwatyści jest nieporozumieniem, niedocenieniem zakresu zmian. To jest mit.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez blaisee » So gru 16, 2017 15:45

Aleksander napisał(a):Jak już kiedyś pisałem: tęczowa herezja nie zna granic wyznaniowych.
Jonah, starałem się wskazać na ten sam wątek. W naszych czasach mówić o tym, że luteranie i reformowani to liberałowie, a katolicy i prawosławni konserwatyści jest nieporozumieniem, niedocenieniem zakresu zmian. To jest mit.[/quote]

To niesety prawda. Z baptystycznej perspektywy moge powiedziec ze polscy baptyscia tez wierza (albo chca wierzyc ;) ) ze sa konserwatywni i ich to nie dotyczy, ze to problem luteran :) Ale niestety nie jest to prawda. U baptystow tez sie dobrze ma liberalizm
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Zofia » N gru 17, 2017 22:45

Oczywiście, kard. Ch.Schenborn z Wiednia, czy kard. Marx z Berlina , jako ci "otwarci katolicy" niewiele już maja wspólnego z Kościołem Chrystusowym. Dlatego taką zgrozą napełniają mnie informacje o spotkaniach wyznawców warszawskich parafii luterańskich ze środowiskiem "Tygodnika Powszechnego" (ks. Boniecki) czyli "katolików otwartych", zainicjowane podczas obchodów Reformacji. Również partie "Nowoczesna" i "Razem" (zwłaszcza p. Zandberg) bardzo interesują się warszawskimi protestantami. Bp Samiec ma powody do radości. Lewactwo i ekumenizm na raz (dwa w jednym).

Pozostaje nam już tylko modlitwa ..................
Zofia
 
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Tango » Pn lip 16, 2018 22:22

Niezwykle trafne spostrzeżenia pani wysuwa. Ze wszystkim się w pełni z panią zgadzam, z tymi odnośnie KK jak i protestanckiego.Obawiam się ,że wszystkich nas czeka walka z tym, co tak naprawdę stanowi zagrożenie dla chrześcijaństwa ,czyli dla nas wszystkich, mianowicie lewactwem i polityczną poprawnością.Módlmy się aby Polska była zjednoczona w tej walce, nawet ten ,/ choć da was niekoniecznie/katolicki rząd jest o niebo lepszy, na nadchodzące czasy, niż te , które obecnie sprawują władzę na Zachodzie.
Serdecznie pozdrawiam.
Tango
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn lip 16, 2018 21:16
wyznanie: katolik
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron