Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Witold_1 » N paź 25, 2020 12:43

Obejrzyjcie sobie kazanie ks.Czyża z parafii w Pszczynie na dzisiejszym nabożeństwie: https://www.youtube.com/watch?v=WYeCpjSHzYM, pomiędzy 54 a 57 minutą. Takiego wyrażenia explicite niechęci wobec obecnie rządzących podczas kazania, takiego pogardliwego potraktowania pod płaszczykiem troski o kraj, to jeszcze w w KE-A podczas nabożeństwa nie słyszałem. A potem krytykujemy rzymskich duchownych, ze to oni wprowadzają politykę do kościołów.
Witold_1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 13:31
wyznanie: metodyzm
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Aleksander » N paź 25, 2020 13:24

To jest bardzo przykre. Jeśli nawet próbować "naciągnąć"ewangelickie pojmownie Zakonu i Ewangelii, w tym celu aby "wykazać", że władza nakłania do grzechu, to nawet tego nie było. Są niepokoje w Polsce, podobnie jak w innych krajach. Powołaniem księdza jest głoszenie pokuty od popełnionych grzechów wszystkich ludzi, nie zależnie od stanowiska, oraz głosić zapewnienie Bożego przebaczenia. Najwyraźniej ksiądz pomylił powołanie!

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Maciej_D » N paź 25, 2020 13:37

Też mam mieszane uczucia względem tego księdza. Jakieś 4-5 tygodni temu wprost mówił, że tylko kreacjonizm jest tą "Boża opcją". Rozumiem, że KEA w Polsce nie określa które stanowisko jest jedynie słuszne itd.?

P.S.

W sumie jeśli chodzi o decyzję TK to mam podobne poglądy, ale jednak zgadzam się z Witoldem, że jest to hipokryzja.
Maciej_D
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt wrz 04, 2020 13:40
wyznanie: prawosławny
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Aleksander » N paź 25, 2020 15:49

Biskup KEA też nie siedzi spójnie, niestety: https://chnnews.pl/polska/item/3499-bis ... e-aby.html

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Adamek » N paź 25, 2020 19:20

Cóż ,ksiądz Biskup ostatnio ma dziwne marzenia. Niech i mnie będzie wolno mieć marzenia, a więc marzy mi się Biskup-pasterz i wojownik.
Adamek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz kwi 04, 2013 18:59
wyznanie: ewangielik
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Grzegorz » Pn paź 26, 2020 08:34

Witold_1 napisał(a):Obejrzyjcie sobie kazanie ks.Czyża z parafii w Pszczynie na dzisiejszym nabożeństwie: https://www.youtube.com/watch?v=WYeCpjSHzYM, pomiędzy 54 a 57 minutą. Takiego wyrażenia explicite niechęci wobec obecnie rządzących podczas kazania, takiego pogardliwego potraktowania pod płaszczykiem troski o kraj, to jeszcze w w KE-A podczas nabożeństwa nie słyszałem.


Nie słuchałem całego kazania, tylko wspomnianego fragmentu. Rzeczywiście, padło wiele niepotrzebnych słów. Kazanie nie jest miejscem na manifestacje polityczne. Nie wiem czy takie wystąpienia zdarzały się temu księdzu w przeszłości, czy jest to pierwszy raz. Jeśli jest to jednorazowe to mimo wszystko przymknąłbym na to oko, bo różne media od kilku dni bardzo podsycają emocje w społeczeństwie.

Maciej_D napisał(a):Też mam mieszane uczucia względem tego księdza. Jakieś 4-5 tygodni temu wprost mówił, że tylko kreacjonizm jest tą "Boża opcją".


Czy na pewno chodzi Ci o tego samego księdza? Mamy kilku o nazwisku Czyż.

Aleksander napisał(a):Biskup KEA też nie siedzi spójnie, niestety: https://chnnews.pl/polska/item/3499-bis ... e-aby.html


To jest wypowiedź sprzed czterech lat, a nie komentarz do obecnych wydarzeń. Tak tylko zaznaczę.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Maciej_D » Pn paź 26, 2020 08:53

Maciej_D napisał(a):Czy na pewno chodzi Ci o tego samego księdza? Mamy kilku o nazwisku Czyż.


Tak, to była transmisja z 27 września gdzieś 8 minuta.
Maciej_D
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt wrz 04, 2020 13:40
wyznanie: prawosławny
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez gsr17 » Cz paź 29, 2020 18:11

A ja się zgadzam z księdzem dobrze powiedział. Nie można chować zawsze głowy w piasek i czasem powiedzieć co się myśli
gsr17
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr paź 28, 2020 19:22
wyznanie: E-A
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez gsr17 » Cz paź 29, 2020 18:18

Czy powiedział trochę za dużo możliwe ale jest tylko człowiekiem też ma uczucia i emocje. A wielu katolickich księży też wypowiada się na temat rządu jedni pozytywnie inni nie.
gsr17
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr paź 28, 2020 19:22
wyznanie: E-A
  

Re: Dzisiejsze kazanie ks.Czyża

Postprzez Maciej_D » Cz paź 29, 2020 20:36

gsr17 napisał(a):Czy powiedział trochę za dużo możliwe ale jest tylko człowiekiem też ma uczucia i emocje. A wielu katolickich księży też wypowiada się na temat rządu jedni pozytywnie inni nie.


Skoro możliwe, że go poniosło to czemu mielibyśmy tego nie krytykować. Udawanie wszechwiedzącego w sprawie 500+ naprawdę mógł sobie darować. Uważam, że duszpasterz powinien przede wszystkim zapraszać do próby zaprowadzania pokoju i chęci dialogu w społeczeństwie, a nie używania ambony do głoszenia swoich poglądów podczas wyjaśniania czytań.
Maciej_D
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt wrz 04, 2020 13:40
wyznanie: prawosławny
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron