Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kara śmierci

Re: Kara śmierci

Postprzez Witold » Cz lut 13, 2014 17:53

Jacek napisał(a):Nie odbiegajmy od sentencji sprawy. My cały czas mowimy o zasadnosci stosowania kary smierci w Kodeksie Karnym. Nie można porównywać unicetswienie kryminalisty-zbrodniarza, z czystkami etnicznymi czyli eksterminacja. Mnie osobiscie natomiast zbulwersowała wypowiedz jednego z forumowiczów,skierowna do naszej koleżanki Elzbiety z pouczeniem, ze nienalezy słuchać niektorych księzy KEA nad interpretacja piątego przykazania. POnieważ ta osoba stwierdziła ze należy trzymać sie Pisma Swiętego i Jego prywatnej interpretacj. A więc ksiadz ktory jest przygotowany pod kątem merytorycznym do zwracania uwagi na sprawy moralne parafianina, okazuje sie zbyteczną osobą ? No przecież niektorzy uwazaja ze wystarczy przeczytać dwa razy Biblie w zyciu, zeby być mądzrejszy od fachowców. Skoro dla jednych Ewangelikow osoba duchowna staje się zbyteczna, to po co uczeszcza na nabożenstwa ??


Każdy powinien się kierować nie tylko tym co powie ksiądz. Bo jeden ksiądz mówi jedno a inny drugie. "pastor" Bem wypowiadający się na luteranach na fb też ma jak to nazywasz "przygotowanie", i co z tego?
Wychwala homoseksualizm i twierdzi że do Boga powinniśmy się zwracać jak do kobiety żeby pełniej móc go wysławiać.

JEDYNYM pewnym źródłem dla chrześcijanina jest Biblia a nie widzimisię jednego bądź drugiego księdza. Zresztą sam sobie przeczysz. Jak coś jest zgodne z twoją myślą to księdza chwalisz. Jeśli nie jest zgodne to krytykujesz.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » Cz lut 13, 2014 18:37

Witoldzie, prawdą jest, że czytając samodzielnie Biblię niejednokrotnie możemy dojść donikąd. Właśnie po to księża uczą się tyle lat, żeby móc nam wyjaśnić rzeczy o których nie wiemy. Przecież po to uczą się hebrajskiego i greki i łaciny i historii i wielu jeszcze innych rzeczy. Uważasz, że sam jesteś w stanie wszystko zrozumieć ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » Cz lut 13, 2014 21:03

Widzisz Elzbieto- masz przykład rozkładu Protestantyzmu a dokładnie luteranizmu pt. Po co nam duchowny -przewodnik ? Przeciez wszyscy lepiej wiemy !!!. Po co nam kosciół !!!!????. Po co nam Przykazania !!! ????= Przeciez wiemy wszystko lepiej. Na niektore komentarze poprostu nie reaguje szkoda moich nerwów. Dzisaj mozesz wg tej zasady interpretować Pismo Swięte i zyć w złudzeniu ze wszystko jest Ok, bo ja tak uważam. Co do Kazimierza Bema ktory jest ultra-liberalnym Kalwinem a nie Luteraninem/ w koncu co On mnie obchodzi/?, to jako konserwatywny Luteranin, podobnie jak Elżbieta uznajemy tego Pana za Heretyka, i członka heretyckiego koscioła w USA. I na łozu smierci bym tego Pana nie poprosił o modlitwę. Nawet ks.Dr. Martin Luter przyznał ze jest błedem pozostawienie interpretacji Pisma Swietego, osobie prywatnej , i zalecał to kosciołowi, a spowodowała to słynna rewolta Anabaptystów w Niemczech ktorą ks. Luter nakazał bezględnie utopic we krwi, albowiem jak słusznie uważał ze spwodowała to własnie prywatna interpretacja Biblii przez Thomasa Minzera. Witoldzie- Ja nigdy nie skrytykowałem zadnego księdza pod katem ortodoxyjnej interpretacji BIblii, znajdz mi ten urywek ?. Moja krytyka odnosi sie tylko i wylącznie do poglądów liberalnych niektórych księzy. jestesmy na forum konserwatywnego luteranizmu, węc logicznie ze sam będąc konserwatystą nie bedę wychwalał ksiezy-liberałow. Twoj zarzut jest nie trafiony.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » Cz lut 13, 2014 22:08

Jacku, może dlatego tak się dzieje, że już człowiek nie chce i nie uznaje autorytetów.Jest internet, jest Wikipendia i różne przeglądarki, prawie wszystko można znaleźć. Po co komu więc inny człowiek, który może nie zawsze pochwalałby nasze zachowania i poglądy. Sami możemy sobie stworzyć raj na ziemi taki jaki nam najbardziej odpowiada. Po co miałby nam ktoś dyktować jak mamy żyć i jak się zachowywać?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » Cz lut 13, 2014 23:07

Celnie i bardzo dobrze Elu to podsumowałaś. Niestety kryzys wiary, kryzys autorytetów, egoizm człowieka powoduje ze odrzuca on autorytety, ale zaraz jak zwykle ktoś powie ze dla niego autorytetem jest tylko Pismo Swięte- i jest to prawda. Ale pamietajmy- ze błedna interpretacja Biblii moze dopraowadzic nas do potepienia wiecznego, bo juz było wiele takich przypadów złej inetrpretacji w historii swiata, ktora doprowadziła ludzkosć do tragedii. Dlatego Tomasz stara się tutaj publikowac dogmatykę; Missourii i WELS w sprawie Biblii, pomaga nam niestrudzony pastor Aleksander z EKR , a także zasłuzony dla polskiego KEA ks. Jan Gross. i tego się trzymajmy.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Maksymilian » Cz lut 13, 2014 23:44

Kwestia tzw. liberałów jest prosta i proponuje następujące rozwiązanie, skoro gardzą oni 5 zasadami protestantyzmu to nazywajmy ich pseudo-protestantami albo pseudo-(i konfesja, którą nieudolnie naśladują), bo nazwa liberałów daje wrażenie przynależności do protestantów, a tak nie jest.
Maksymilian
 
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Witold » Cz lut 13, 2014 23:54

Jacek napisał(a):Widzisz Elzbieto- masz przykład rozkładu Protestantyzmu a dokładnie luteranizmu pt. Po co nam duchowny -przewodnik ? Przeciez wszyscy lepiej wiemy !!!. Po co nam kosciół !!!!????. Po co nam Przykazania !!! ????= Przeciez wiemy wszystko lepiej. Na niektore komentarze poprostu nie reaguje szkoda moich nerwów. Dzisaj mozesz wg tej zasady interpretować Pismo Swięte i zyć w złudzeniu ze wszystko jest Ok, bo ja tak uważam. Co do Kazimierza Bema ktory jest ultra-liberalnym Kalwinem a nie Luteraninem/ w koncu co On mnie obchodzi/?, to jako konserwatywny Luteranin, podobnie jak Elżbieta uznajemy tego Pana za Heretyka, i członka heretyckiego koscioła w USA. I na łozu smierci bym tego Pana nie poprosił o modlitwę. Nawet ks.Dr. Martin Luter przyznał ze jest błedem pozostawienie interpretacji Pisma Swietego, osobie prywatnej , i zalecał to kosciołowi, a spowodowała to słynna rewolta Anabaptystów w Niemczech ktorą ks. Luter nakazał bezględnie utopic we krwi, albowiem jak słusznie uważał ze spwodowała to własnie prywatna interpretacja Biblii przez Thomasa Minzera. Witoldzie- Ja nigdy nie skrytykowałem zadnego księdza pod katem ortodoxyjnej interpretacji BIblii, znajdz mi ten urywek ?. Moja krytyka odnosi sie tylko i wylącznie do poglądów liberalnych niektórych księzy. jestesmy na forum konserwatywnego luteranizmu, węc logicznie ze sam będąc konserwatystą nie bedę wychwalał ksiezy-liberałow. Twoj zarzut jest nie trafiony.


No tak, Witold odpowiedzialny za rozkład protestantyzmu :lol:
A właśnie że mój argument był trafiony bo z jednej strony mówisz że nie powinienem używać własnego umysłu tylko ślepo wierzyć temu co mówi każdy luterański ksiądz. Sam za to podważasz autorytet wielu księży i sam mówisz: tym ufam a innym nie. Przeczytaj może swoje wypowiedzi i sprawdź co wypisujesz bo może się okazać że choć się ze mną nie zgadzasz to się nawet i zgadzasz :lol:

Mógłbyś też postarać się warzyć swoje słowa. Nic dziwnego że więcej osób czyta to forum niż na nim pisze skoro nie zgadzając się z Tobą jest się z automatu oskarżanym o rozwalanie protestantyzmu.

Elżbieta napisał(a):Witoldzie, prawdą jest, że czytając samodzielnie Biblię niejednokrotnie możemy dojść donikąd. Właśnie po to księża uczą się tyle lat, żeby móc nam wyjaśnić rzeczy o których nie wiemy. Przecież po to uczą się hebrajskiego i greki i łaciny i historii i wielu jeszcze innych rzeczy. Uważasz, że sam jesteś w stanie wszystko zrozumieć ?


Nie twierdzę że księża są bezużyteczni ale nie są nieomylni dlatego ich nauki należy przepuszczać przez filtr własnych przemyśleń i analizy Pisma Świętego. Sama powinnaś wiedzieć najlepiej jak różne nauki szczególnie w dziedzinie obyczajowości prezentują różni duchowni. Jedni są za karą śmierci, inni nie. Jedni pary homoseksualne potępiają inni, przeciwnie, mogliby udzielać im ślubu. Więc co Elu zaproponujesz? Warszawiak powinien być zwolennikiem małżeństw homo tylko dlatego że jego ksiądz mówi że to nic złego? Jednocześnie górale będą przeciwko homoseksualizmowi na łonie kościoła. I co? To znaczy że wszyscy będą mieli rację prezentując jednocześnie różne poglądy? Czy chcesz zatem powiedzieć że Biblia jest sama w sobie niejednolita, niekonsekwentna? Czy to może niektórzy księża wypaczają jej naukę?

Jacek napisał(a):Celnie i bardzo dobrze Elu to podsumowałaś. Niestety kryzys wiary, kryzys autorytetów, egoizm człowieka powoduje ze odrzuca on autorytety, ale zaraz jak zwykle ktoś powie ze dla niego autorytetem jest tylko Pismo Swięte- i jest to prawda. Ale pamietajmy- ze błedna interpretacja Biblii moze dopraowadzic nas do potepienia wiecznego, bo juz było wiele takich przypadów złej inetrpretacji w historii swiata, ktora doprowadziła ludzkosć do tragedii. Dlatego Tomasz stara się tutaj publikowac dogmatykę; Missourii i WELS w sprawie Biblii, pomaga nam niestrudzony pastor Aleksander z EKR , a także zasłuzony dla polskiego KEA ks. Jan Gross. i tego się trzymajmy.


Jezus uczył że on ma być autorytetem a ludzie mają być sobie braćmi a nie uczniami i nauczycielami. (Mat. 23)

Nie osądzaj mojej wiary bo ja twojej nie osądzam i nie nazywaj mnie egoistą bo Ty sam skromnością i umiarkowaniem nie grzeszysz.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » Pt lut 14, 2014 06:42

Tak tak my oczywiscie z Elżbietą się mylimy :lol: Chociaz nie jestesmy zaskoczeni, poniewaz od chwili założenia naszego forum od czasu do czasu trafiają się fachowcy od teologii i opiniodawcy jak powyżej. A po co maja pisać osoby , ktore nie zgadzają sie z regulaminem czy poglądami strony Konfesyjni- zeby siać zamęt ? Ja swoje poglądy utozsamiam ze stroną Konfesyjni , któą tworzylismy ;Tomasz, Elżbieta i Ja. Ze mna mozesz się niezgadzać, ale zeby z Elzbietą ???. Wczoraj własnie czytałem podobnie Tomasz i Elzbieta na jednym z forum ponoc luteranskim, gdzie własnie niektorzy luteranie, pokazali swoj szacunek dla swych duchownych na przykładzie niedawno zmarłego Sp. Ks.Bp. Tadeusza Szurmana. WSTYD !!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » Pt lut 14, 2014 07:50

Jacku, zostaw na boku to co dzieje się na FB. Nie zamierzam na tej stronie dopuścić do tego co tam się dzieje.

Witoldzie, ja nie neguję wartości samodzielnego czytania Biblii i zastanawiania się nad przeczytanym tekstem, ale sama z własnego doświadczenia wiem, że jest bardzo wiele tekstów, których po prostu nie rozumiem, albo po prostu rozumiem błędnie. - A dlaczego? -Właśnie dlatego, że wiedzy mi brak, tej wiedzy, którą mają ludzie po teologii.
To że zdarzają się wypadki interpretacji przez niektórych niewłaściwej, to już całkiem inna sprawa. Sądzę, że do czuwania nad tym problemem jest Biskup Diecezjalny, lub Kościoła. Jeżeli jest coś, co budzi nasz niepokój, to można udać się wyżej i wyjaśnić sprawę. Tylko jest jeden warunek. Nie trzeba się obrażać od razu na cały Kościół , tylko szukać pomocy wyżej. Pamiętajmy, że i my wszyscy ławkowi parafianie możemy kształtować nasz Kościół. Od nas samych zależy, jaką drogą pójdziemy, tylko trzeba chcieć coś zmieniać. Nie mogą sprawy naszego Kościoła być nam obojętne, nie możemy spotykać się tylko na Nabożeństwach, i gdy tylko przebrzmią ostatnie tony ostatniej pieśni, znikać niczym kamfora. Pamiętajmy, że my również jesteśmy za Kościół odpowiedzialni. Ksiądz, który głosi niewłaściwe teorie, niewiele będzie mógł zdziałać, jeżeli parafianie nie zgodzą się na takie głoszenie.
Wiecie co to powszechne kapłaństwo ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » Pt lut 14, 2014 10:55

Brawo Elzbieto, dodam więcej. Ksiądz ktory głosi liberalne herezje powinien zostac zgłoszony do biskupa diecezji z ządaniem odwołania jego ze słuzby, przez parafian. Tak postepuja nawet parafianie w KrK. Sugerowanie nam dla przykładu jakies osoby ktora uwaza sie za duchowngo jak chociazby Pan Kazimierz Bem, ktorego my konserwatywni luteranie, nie uwazamy za duchownego, i nie bedziemy Jego tytułowć pastor, bo dzisiaj wg liberalnego protestantyzmu co podwórko to inny kosciól. Dlatego przyrownanie Pana Bema jako duchownego okazało się chybione. Dla mnie Pan Bem pozostanie Panem Bemem, poniewaz ja niemam podstaw uznawać Jego ordynacji .
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości