Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kara śmierci

Re: Kara śmierci

Postprzez Witold » Pt lut 14, 2014 23:53

Jacek napisał(a):od chwili założenia naszego forum od czasu do czasu trafiają się fachowcy od teologii i opiniodawcy jak powyżej.


Nooo, największym specem to jesteś Ty. Od teologii poprzez politykę na wietnamskiej kuchni koncząc.

Ze mna mozesz się niezgadzać, ale zeby z Elzbietą ???


Nie manipuluj. Jak Elżbieta się z Tobą nie zgadza to możesz na nią wiadro pomyj wylać. Rok temu za to że ją poparłem w pewnej kwestii nazwałeś mnie wazeliniarzem, podobnie jak dwóch innych użytkowników tego forum którzy swoją drogą dali sobie spokój z pisaniem tutaj.

Elżbieta napisał(a):Sądzę, że do czuwania nad tym problemem jest Biskup Diecezjalny, lub Kościoła. Jeżeli jest coś, co budzi nasz niepokój, to można udać się wyżej i wyjaśnić sprawę.


Co powiedziałabyś Szwedom którzy mają liberalnych zwierzchników kościoła promujących homoseksualizm.

Nie trzeba się obrażać od razu na cały Kościół , tylko szukać pomocy wyżej.


Czy ja Elu pisałem o tym że się obraziłem na Kościół? Pisałem tylko o tym że dla mnie fakt że dany ksiądz myśli w taki a nie inny sposób na jakiś temat nie znaczy że ja muszę kupować wszystko co on głosi. Bo gdy przejdę się do drugiej parafii, spotkam księdza który mówi coś zupełnie przeciwnego. Którego wtedy mam się wtedy słuchać? Chyba normalne jest w takich momentach użycie własnego mózgu i modlitwy o zrozumienie danej sprawy?

Jacek napisał(a):Brawo Elzbieto, dodam więcej. Ksiądz ktory głosi liberalne herezje powinien zostac zgłoszony do biskupa diecezji z ządaniem odwołania jego ze słuzby, przez parafian. Tak postepuja nawet parafianie w KrK. Sugerowanie nam dla przykładu jakies osoby ktora uwaza sie za duchowngo jak chociazby Pan Kazimierz Bem, ktorego my konserwatywni luteranie, nie uwazamy za duchownego, i nie bedziemy Jego tytułowć pastor, bo dzisiaj wg liberalnego protestantyzmu co podwórko to inny kosciól. Dlatego przyrownanie Pana Bema jako duchownego okazało się chybione. Dla mnie Pan Bem pozostanie Panem Bemem, poniewaz ja niemam podstaw uznawać Jego ordynacji .


Się uczepiłeś Bema. Ok, chybiony argument.

Pisałem jednak również, do czego się nie ustosunkowałeś, o luterańskich kapłanach. Nie ze wszystkimi się zgodzisz, no ale Ty to Ty. Możesz się nie zgadzać. Witold, ani nikt inny nie ma prawa...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » So lut 15, 2014 00:33

Co powiedziałabyś Szwedom którzy mają liberalnych zwierzchników kościoła promujących homoseksualizm.

Nic bym nie powiedziała, bo tam to już chyba za późno. Mi chodzi o to, żeby właśnie do Polski nie przyszło to co już zagnieździło się na zachodzie
Czy ja Elu pisałem o tym że się obraziłem na Kościół?

Nie, nie pisałeś, Natomiast ja pisałam już dla kogoś innego, dla tych co czytają, ale tu się nie wypowiadają.
Natomiast jeżeli dany ksiądz głosi niezgodnie z Pismem Świętym, nie należy przechodzić nad tym do porządku dziennego, tylko właśnie interweniować. Bo Ty może masz na tyle wiedzy i rozsądku, że nie ulegniesz błędnej nauce, ale inni mogą pójść błędną drogą. Jeżeli Ty widzisz to i nie zareagujesz, to będziesz winnym zbłądzenia wielu ludzi. Pamiętaj, że my również mamy obowiązek pilnowania czystości głoszenia Słowa Bożego.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » So lut 15, 2014 02:43

Alez oczywiscie, dyskusje na ten temat są cały czas w gronie szwedzkich duchownych luteranskich, z tą roznicą ze koserwatywna Missionsprovinsen pomimo pozostania w strukturach Svenska Kyrkan, tworzy osobna jednostę organizacyjna, z własnym konserwatywnym i ortodoxyjnym duchowienstwem. Wiele razy w gronie koscielnym poruszałem te sprawy i nie tylko ja, i nas nikt nie aresztował. Nietety obecnie jestesmy jeszcze za słabi aby cokolwiek zdziałać na chwilę obecną. Z jednej strony olbrzymia laicyzacja i obojętnośc, z drugiej strony ultra-liberalizm.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez pająk » Pt sie 29, 2014 18:18

być może zostanę posądzony
o głoszenie poglądów liberalnych
a przyznaję się
jestem przeciwnikiem kary śmierci

"Kara śmierci to zabójstwo, którego premedytacja jest rekordowa".
Albert Camus
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » Pt sie 29, 2014 19:14

Nie jestem pewna, czy karę śmierci można zaliczyć do zabójstwa.Jeżeli poczytasz sobie Biblię, to z pewnością znajdziesz prawa, które ustanowił Bóg, a Jezus Chrystus nie przyszedł by je zmieniać. Oczywiście w chwili obecnej prawo mocno złagodniało i nie wszystkie występki są karane śmiercią, można nawet powiedzieć, że w niektórych krajach ta kara całkowicie zniknęła, ale czy to jest do końca słuszne, można by długo dyskutować.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez pająk » Pt sie 29, 2014 19:18

Elżbieta napisał(a):Nie jestem pewna, czy karę śmierci można zaliczyć do zabójstwa.

jeśli nie do zabójstwa to zapewne
do zabójstwa w majestacie prawa
z zasady jestem za ochroną życia
w całej rozciągłości
od poczęcia do kresu...
co nie oznacz że pochwalam dr Chazana

wręcz przeciwnie
krytycznie oceniam jego postawę
i potrafię to rzeczowo to uzasadni
jeśli trzeba
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jakub1234 » Pt sie 29, 2014 22:54

Dyskusja nie jest o aborcji,więc nie wiem po co tu wyskakujesz z dr Chazanem :?: Poza tym ,może ktos pokazać fragment w Piśmie Świętym mówiący o zakazie kary smierci??? Bo jak na razie to ja znajduje ,że władza nie na darmo nosi miecz.
Jakub1234
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 18:46
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: de facto KEA,de iure KRK
  

Re: Kara śmierci

Postprzez pająk » So sie 30, 2014 02:13

Jakub1234 napisał(a): Poza tym ,może ktos pokazać fragment w Piśmie Świętym mówiący o zakazie kary smierci

największym oskarżeniem kary śmierci
jest fakt
skazania Jezusa na karę śmierci
przez ukrzyżowanie
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » So sie 30, 2014 05:18

No to już jest zbyt karkołomne wysnuwanie wniosków, nie mówiąc o tym, że w ten sposób podważasz słuszność Bożych postanowień, bo przecież Jezus Chrystus po to przyszedł na świat by oddać życie na krzyżu - po to byśmy nie musieli ginąć za swoje czyny
(21) Od tej pory zaczął Jezus Chrystus tłumaczyć uczniom swoim, że musi pójść do Jerozolimy, wiele wycierpieć od starszych arcykapłanów i uczonych w Piśmie, że musi być zabity i trzeciego dnia wzbudzony z martwych. (22) A Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc: Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie. (23) A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi: Idź precz ode mnie, szatanie! Jesteś mi zgorszeniem, bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie
Mateusz 16
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez pająk » So sie 30, 2014 05:44

Elżbieta napisał(a): bo przecież Jezus Chrystus po to przyszedł na świat by oddać życie na krzyżu - po to byśmy nie musieli ginąć za swoje czyny

celne spostrzeżenie
a czymże jest kara śmierci
jak nie ginięciem za własne czyny

mój wniosek nie jest karkołomny
jest biblijny i logiczny
"nie mówiąc o tym, że w ten sposób podważasz słuszność Bożych postanowień"
czy to aby to nie Ty
podważasz słuszność Bożych postanowień?
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron